Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zla reklama  (Přečteno 3502 krát)

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Zla reklama
« kdy: 21 Října 2007, 23:37:27 »
Po nainstalovani Gutsy ma cakali nemile prekvapenia a problemy. Neviriesil som ich a vratil sa k Feisty. Samozrejme som uvazoval aj nad tym, ze asi niesom dostatocne zdatny v linuxe, ale celkovo ma to sklamalo. Teraz po par dnoch vidim podla ohlasov z fora, ze asi niesom jediny, kto nemoze v Gutsy nieco rozchodit... Myslim, ze Canonical vydanim Gutsyho slapol vedla a to v tej najdolezitejsej dobe, ked Ubuntu ziskava na celom svete naozaj raketovu popularitu medzi linuxovymi distrami. Dufam len, ze vyvojari vyvinu co najvacsie usilie na opravu nedotiahnutych veci a sa stahovanie final Gutsy nacas zastavi - nez sa tie rany opravia! Urcite by to z hladiska popularity bolo lepsie riesenie, nez to nejak vyhladzovat aktualizaciami. Pre noveho uzivatela je totiz dolezity prvy dojem - nie aby sa hned od zaciatku musel trapit s rozchodenim zasadnych veci!! Nova verzia NEMOZE byt horsia nez ta stara a nejake ohladuplne reci typu: "berieme to ako dalsiu beta verziu pred 8.04" neobstoja. Ked je nieco vydane ako final, tak to musi skutocne byt FINAL.
Je mi to velmi luto, pretoze mam Ubuntu velmi rad a taktiez od neho koli tejto chybe neodstupim. Mylit sa je ludske a Gutsy vydali ludia - len je to fakt skoda.
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Pavelp

  • Host
Re: Zla reklama
« Odpověď #1 kdy: 22 Října 2007, 06:36:05 »
No, vcelku se historie opakuje. Pri kazdem vydani dalsi release je cast tech,kterym to chodi, tech, kterym to nechodi, a tech kteri to instaluji cele nanovo.
Nedokazu posoudit, kterych je vic, ale celkove z toho nemam dobry dojem. Chapu, ze v modernim PC OS je toho hodne k reseni, ale porad trvam na svem nazoru, ze pulrocni vyvojovy cyklus je proste moc rychly a zpusobuje tyto problemy. Distribuci, ktere to "zkusily" se vraceji zpet k nejmene rocnimu cyklu. Je videt, ze ani velke penize, ktere se do toho nalijou, nejsou vsemocne.
Osobne po zkusenostech z Debianu jsem z toho trochu rozpacity, i kdyz se to uplne srovnanvat neda. Ze bych mnel po kazdem upgradu release instalovat system nanovo nepripada v uvahu, to zvolim jine distro. Trpelive cekam na LTS a pak se uvidi.
« Poslední změna: 22 Října 2007, 08:00:47 od Pavelp »

waldo.pepper

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
Re: Zla reklama
« Odpověď #2 kdy: 22 Října 2007, 07:52:35 »
Prima, konečně někdo našel odvahu otevřeně přiznat, že GG není dotažený a je s jeho instalací či upgrade řada problémů. Naší komunitě kolem Ubuntu rozhodně prospěje, když otevřeně přiznáme, že to nevyšlo na 100%. Nic se neděje. DD i FF jedou skvěle a jak píše Pavelp uvidíme, jak se Canonical zachová v případě LTS :-\ .
« Poslední změna: 22 Října 2007, 07:56:44 od waldo.pepper »
Najvjac peňazí sa utratí pri placení

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Zla reklama
« Odpověď #3 kdy: 22 Října 2007, 07:53:19 »
Preto sa naskyta otazka: Je bezpodmienecne nutne vydavat kazdych 6 mesiacov FINAL?
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Zla reklama
« Odpověď #4 kdy: 22 Října 2007, 08:37:56 »
kukol som napriklad na forum ubuntu-fr.org. Nasi francuzski kamarati tam po vydani Gutsyho casto opakuju jedno slovo - merde. To  iste v cierno-bielom. A to sa asi deje na kazdomn ubuntu fore v celom svete...
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: Zla reklama
« Odpověď #5 kdy: 22 Října 2007, 08:40:04 »
Taky by mě zajímalo, proč lidi přechází na vyšší verze (třeba z FF na GG)
Je to kvůli lepší podpoře HW? Novým programům? Na win jim stačila jedna verze třeba 5 let :).
Já osobně jsem přešel na ntb na GG, čekal jsem lepší podporu wifi a tiskárny. Taky proto, že instalace na ntb Acer se vůbec nerozjela.
GG šel instalovat v poho.
Doma mám stále DD a až na to, že bych uvítal novější verze programů (gthumb, OpenOffice), tak minic nechybí.
Programy jdou v nových verzích instalovat i sólo a je to asi jen a jen moje lenost, že jsem zatím příliš nezkoumal, jak na to.
Možná se pletu, ale některé problémy třeba ve FF byly "vyřešeny" konstatováním "počkej na GG" apod.
Nebylo by lepší, jak se tady zatím většina přiklání, mít jednoroční cyklus a spáíše se zaměřit na aktualizace a vyladění stávajících verzí?

truhlik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1626
Re: Zla reklama
« Odpověď #6 kdy: 22 Října 2007, 09:35:28 »
V Ubuntu taky  neni problem naistalovat novejsi verze software bez upgradu OS ve kterem jsou defaultne.
http://wiki.ubuntu.cz/P%C5%99ipojen%C3%AD%20disku
http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=1351
http://www.root.cz/clanky/klonovani-obrazu-a-dva-monitory-v-linuxu
Citace: Otakar
Červi jsou moc milá zvířátka, zvláště když má jejich chovatel výhrady proti chování tučňáků

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: Zla reklama
« Odpověď #7 kdy: 22 Října 2007, 09:44:32 »
A jak toho docílí laik, pokud nenajde příslušný balíček .deb?

dumi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1152
Re: Zla reklama
« Odpověď #8 kdy: 22 Října 2007, 12:24:16 »
Já chci systém užívat a ne cvičit spartakiády jenom proto, abych měl aktuální verzi těchto SW.
prepáčte, ale presne to ste museli robiť aj vo win, nájsť si na nete príslušné programy a nainštalovať ich, hľadanie deb balíkov je presne to isté.
máte teda dve možnosti: buď to budete robiť pohodlne a jednoducho cez synaptic (výhoda linuxu), alebo to budete robiť tak isto ako vo win. skutočne nerozumiem čo vám vadí.

a k tomu gg: bohužial musím súhlasiť s hase, ak by nevyšiel gg, pokojne by som sa bez neho zaobišiel. narobil mi viac škody ako úžitku.
AMD Sempron 2500+, GF 5200FX, 1,5GB RAM, Ubuntu 8.04

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: Zla reklama
« Odpověď #9 kdy: 22 Října 2007, 12:33:21 »
Bohužel třeba balíček kipi-plugins 0.1.5 pro debian jsem nenašel a kompilace se nedaří :(.
Ono to s těmi balíčky není tak jednoduché.
« Poslední změna: 22 Října 2007, 12:38:16 od Luban »

dumi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1152
Re: Zla reklama
« Odpověď #10 kdy: 22 Října 2007, 13:20:25 »
Bohužel třeba balíček kipi-plugins 0.1.5 pro debian jsem nenašel
toto nie sú ony?
AMD Sempron 2500+, GF 5200FX, 1,5GB RAM, Ubuntu 8.04

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: Zla reklama
« Odpověď #11 kdy: 22 Října 2007, 13:33:47 »
Jé díky. Vypada to jako ono.Doma vyzkouším a ozvu se.

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Zla reklama
« Odpověď #12 kdy: 22 Října 2007, 14:01:20 »
Instalace ve windows je jednodušší jen že si někdo dá práci a udělá pro laiky exe soubor, kterým se ty osoby jen proklikají  ;D
Když Vám dám na widle nějakej source kod, tak taky budete lamentovat, že ti neseděj závyslosti?  ;D
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: Zla reklama
« Odpověď #13 kdy: 22 Října 2007, 20:50:35 »
Jé díky. Vypada to jako ono.Doma vyzkouším a ozvu se.

Tak do dopadlo s chybou:
"Error: Dependency is not satisfiable:kdelibs4c2a"

Zřejmě nějaké nesplněné závislosti :(.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.