Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Skype na Ubuntu 16.04 padá.  (Přečteno 2893 krát)

Menisesk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Skype na Ubuntu 16.04 padá.
« kdy: 11 Listopadu 2017, 14:01:28 »
Ahoj všichni,
měl jsem na notebooku DELL Ubuntu 14.04 LTS a program skype mi při přihlášení začal zničeho nic padat. Zkusil jsem aktualizovat systém na verzi 16.04 LTS, ale problém přetrvával. Systém je 64x, ale nový skype nejde nainstalovat, tak jsem se koukal na internet a zkoušejí to instalovat jako 32 bit, ve verzi 4.3, ovšem i po této instalaci při přihlášení  spadne.

Tady jsou příklady jak jsem instaloval.

$ sudo add-apt-repository "deb http://archive.canonical.com/ $(lsb_release -sc) partner"
$ sudo dpkg --add-architecture i386
$ sudo apt-get update
$ sudo apt-get install skype

Děkuji za radu  :) :)

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Skype na Ubuntu 16.04 padá.
« Odpověď #1 kdy: 11 Listopadu 2017, 17:29:21 »
MS zmenil podporu skype. Treba prejst na najnovsi skype 8.10.
https://www.abclinuxu.cz/zpravicky/konec-skype-pro-linux-4.3
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Skype na Ubuntu 16.04 padá.
« Odpověď #2 kdy: 12 Listopadu 2017, 16:50:19 »
MS zmenil podporu skype. Treba prejst na najnovsi skype 8.10.
https://www.abclinuxu.cz/zpravicky/konec-skype-pro-linux-4.3

...a pokud nepotřebuješ nutně Skype, tak přejít na spolehlivější Viber, nebo WhatsApp.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

WeltRaum

  • Host
Re:Skype na Ubuntu 16.04 padá.
« Odpověď #3 kdy: 12 Listopadu 2017, 17:23:25 »
Ako už uviedol TIBOR, Skype 4.3 je už nefunkčné a tak je nejaké povyšovanie OS zbytočné. Starú verziu Skype jednoducho odinštaluj príkazom:
Kód: [Vybrat]
sudo apt remove skypea potom nainštaluj novú verziu, ale ak môžem poradiť, vyhni sa sťahovaniu DEB balíka zo stránok Skype. Nová verzia Skype sa už nachádza v oficiálnych zdrojoch softvéru a volá sa skypeforlinux - čiže použi buď synaptic alebo terminál:
Kód: [Vybrat]
sudo apt install skypeforlinux
32 bit. verzia Skype nie je k dispozícii!!

Menisesk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re:Skype na Ubuntu 16.04 padá.
« Odpověď #4 kdy: 13 Listopadu 2017, 08:39:20 »
Ahoj moc děkuji za pomoc, přečetl jsem si příslušné odkazy a snažím se nainstalovat skypeforlinux. Problém je v tom že asi nemám a nemůžu najít příslušný repositář, protože při příkazu
Kód: [Vybrat]
apt-get install skypeforlinux dostanu odezvu nelze najít. Když stáhnu balíček ručně, tak nemůžu přes příkaz
Kód: [Vybrat]
apt-get install -f doinstalovat závislosti. Mám zkusit obnovit source.list?

WeltRaum

  • Host
Re:Skype na Ubuntu 16.04 padá.
« Odpověď #5 kdy: 13 Listopadu 2017, 09:05:08 »
Postni sem výpisy z terminálu:
Kód: [Vybrat]
sudo apt update
sudo apt upgrade
a potom ešte
Kód: [Vybrat]
cat /etc/apt/sources.list /etc/apt/sources.list.d/*.list a
Kód: [Vybrat]
apt-cache policy skypeforlinux

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Skype na Ubuntu 16.04 padá.
« Odpověď #6 kdy: 13 Listopadu 2017, 09:51:07 »
Ahoj moc děkuji za pomoc, přečetl jsem si příslušné odkazy a snažím se nainstalovat skypeforlinux. Problém je v tom že asi nemám a nemůžu najít příslušný repositář, protože při příkazu
Kód: [Vybrat]
apt-get install skypeforlinux dostanu odezvu nelze najít. Když stáhnu balíček ručně, tak nemůžu přes příkaz
Kód: [Vybrat]
apt-get install -f doinstalovat závislosti. Mám zkusit obnovit source.list?
Balíček instaluj pomocí Gdebi - pokusí se napřed doinstalovat potřebné závislosti.

Menisesk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re:Skype na Ubuntu 16.04 padá.
« Odpověď #7 kdy: 15 Listopadu 2017, 09:06:48 »
Zdravím všechny, tak už jsem na to přišel. Je mi až trapně, že jsem na to nepřišel dřív. Nová verze skypeforlinux je pouze 64bitová a já měl nainstalovaný Ubuntu 32bit  :(  >:(. No přeinstaloval jsem to na Ubuntu 16.04 x64, upgradoval OS a povolil Conencial v softwaru. Stejně se mi nepodařilo pomocí příkazu
Kód: [Vybrat]
apt install skype nebo apt install skypeforlinux nainstalovat linux. Proto jsem přešel na stránky skype stáhl jsem deb a přes Gdebi nainstalovat. Všechno šlape, všem moc děkuji za pomoc  ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.