Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: formát ext3 na fat - obnova dat  (Přečteno 4916 krát)

Richmond

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
formát ext3 na fat - obnova dat
« kdy: 27 Ledna 2008, 18:34:44 »
Zdravím, podařila se mi nepříjemná věc. Při formátu flashky jsem se evidentně přepsal/špatně vybral umístění a příkazem mkfs.vfat jsem si zformátoval celý disk sata 250 GB s Linuxem. Po restartu mi vyskočila hláška Grub error 22. Nějak mi nešla recovery konzole s winama, tak jsem je nainstaloval znova a tím si nainstaloval i zavaděč a naskočil do winů, odkud teď píšu. Na smazaný disk samozřejmě nešahám a nezapisuju. Prosím o rady ohledně obnovy dat. Děkuji

Tomáš Jančík

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1179
    • TomášJančík.net
Re: formát ext3 na fat - obnova dat
« Odpověď #1 kdy: 27 Ledna 2008, 21:38:12 »
asi te zklamu, ale data ze zformatovaneho disku uz neuvidis...

MacHala

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1104
  • Big Bro iz watching joo!
    • ZlejT
Re: formát ext3 na fat - obnova dat
« Odpověď #2 kdy: 27 Ledna 2008, 22:30:25 »
no, ja bych nebyl tak pesimisticky - nektere specializovane firmy to zvladaji, nechaji si to ale samozrejme poradne zaplatit... jestli vam na datech opravdu velmi zalezi tak vyhledejte pomoc profesionalu, jinak muzete zkusit neco jako http://linux-disk-recovery.qarchive.org/ a modlit se, ze to tim nepodelate jeste vic...
Prislusnik ligy, za kreativni pouzivani interpunkcnich znamenek, carek, predevsim.
=======================================
Tweetuju jako http://twitter.com/zl8

Tomáš Jančík

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1179
    • TomášJančík.net
Re: formát ext3 na fat - obnova dat
« Odpověď #3 kdy: 28 Ledna 2008, 15:57:04 »
no, ja bych nebyl tak pesimisticky - nektere specializovane firmy to zvladaji, nechaji si to ale samozrejme poradne zaplatit... jestli vam na datech opravdu velmi zalezi tak vyhledejte pomoc profesionalu, jinak muzete zkusit neco jako http://linux-disk-recovery.qarchive.org/ a modlit se, ze to tim nepodelate jeste vic...

ono zalezi na zpusobu formatu... pokud byl disk skutecne zformatovan, pak to pujde tezko... ale nekdy je nabizeno i tzv. rychle formatovani, kde je pouze prepsana nejaka tabulka na zacatku disku (moc tomu nerozumim...), ale data zustanou zachovana, jenom uz nesjou videt...

Pavelp

  • Host
Re: formát ext3 na fat - obnova dat
« Odpověď #4 kdy: 28 Ledna 2008, 18:07:54 »
Puvab je v tom, ze mate celou obrovskou knihovnu, ovsem bez popisu regalu, knizky taky nejsou popsany a kartoteka je fuc. Ale knizky tam jsou, jen jeste rozkouskovany, kazda trebas na 50 dilu a kazdej dil v jinym regale.

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: formát ext3 na fat - obnova dat
« Odpověď #5 kdy: 28 Ledna 2008, 18:43:41 »
Pavelp: Tak tenhle popis FAT tabulky je naprosto nejuzasnejsi, ktery jsem kdy slysel :)
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Pavelp

  • Host
Re: formát ext3 na fat - obnova dat
« Odpověď #6 kdy: 28 Ledna 2008, 18:51:24 »
No jo, ja se sam sobe taky nekdy divim, co ze mne vypadne za moudro....

Tomáš Jančík

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1179
    • TomášJančík.net
Re: formát ext3 na fat - obnova dat
« Odpověď #7 kdy: 28 Ledna 2008, 20:29:52 »
Puvab je v tom, ze mate celou obrovskou knihovnu, ovsem bez popisu regalu, knizky taky nejsou popsany a kartoteka je fuc. Ale knizky tam jsou, jen jeste rozkouskovany, kazda trebas na 50 dilu a kazdej dil v jinym regale.

opravdu pekne receno co ze se to vlastne stalo...

Poborskiii

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 422
Re: formát ext3 na fat - obnova dat
« Odpověď #8 kdy: 29 Ledna 2008, 15:44:04 »
Ve skutečnosti je to ještě horší než v knihovně. V té může laik ty části přečíst a podle formátu, obsahu a číslování stránek je zkusit dát k sobě. Ale u FS, když se mu podaří ty části přečíst, budou většinou napsané nějakou hatmatilkou, které nebude rozumět, navíc nebude očíslované jejich pořadí atd.
OS: Kubuntu 15.10 64bit, KDE 5, Qt 4.8.6/5.4.2, Nvidia 352.30
PC: ASUS M5A99X EVO, AMD FX-4300, RAM Kingston 2x4 GB DDR3 1600 MHz,
SSD Kingston V300 120 GB, HDD Seagate NAS 3TB (ST3000VN000), VGA ASUS Nvidia GeForce GT 440 Silent, Monitor Dell U2412M, skříň Coolermaster Sileo 500

dzik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 81
Re: formát ext3 na fat - obnova dat
« Odpověď #9 kdy: 12 Února 2008, 09:50:48 »
asi pred rokem jsem resil neco podobneho, na data jsem se dostal (tusim data recovery ci tak neco podobnyho - zkus pana Googla), ale vetsina veci pro me nemela cenu, dokumenty (*.pps urcite nesly otevrit - respektive sli - vylezlo spousta paznaku, ostatni si uz nevybavuji, urcite slo cist *.txt), obrazky nesli prohlizet, avicko to z 700MB rozdelilo na nekolik souboru ..........
resil jsem to nekolik dnu, ale nakonec jsem to vzdal, dal disk k ledu a nechal to na dlouhe zimni vecery
kazdopadne to byla posledni kapka, proc letli win ze vsech mejch pocitacu a uz je nechci videt
nevzdavej to, pokud na neco prijdes, urcite napis, pomuzes dalsim zoufalcum
...prvni krůčky bývají nejtěžší...
AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+, 1510 Mb RAM, K8N4-E, 160GB HDD ide, 320GB SATA2 (jako RAID),  GeForce 6600,  Ubuntu 7.10

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.