Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Prechod z USA do CR problem s internetem [vyřešeno]  (Přečteno 2431 krát)

dadasfx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 62
Prechod z USA do CR problem s internetem [vyřešeno]
« kdy: 14 Prosince 2010, 21:11:59 »
Zdravim vsechny. Pocitac s ubuntu 10.10 32bit, ktery jsem bezne a bez potizi pouzival v USA ted pouzivam v CR a mam potize s internetem. Nevim si s tim rady. Na nekterych web strankach, (ne na vsech) namatkou novinky.cz, aktualne.cz, forum.zive.cz,  stranky s hrama na facebooku se mi nacte jen cast stranky a pak vidim dole v liste firefoxu, ze vyhledava www.google-analytics.com a tam do zustane stat  a dal se nic nenacte. Nacte se treba jen 20 nebo 80% stranky. Stejny problem mam i v chrome prohlizeci. Napadlo me ze to je nastaveni regionu, tak jsem v pravo nahore u kalendare zmenil region na prahu, ale nepomohlo to. Mam dualboot s winXP a kdyz prejdu do winu tak tam jsem si tohoto problemu vsiml zatim jen tech her na facebooku, kde se sice nezasekne ale stranka se neustale dokola refreshuje, ale hra se nespusti resp. se web nenacte. Snad jsem to popsal srozumitelne. Prikladam obrazek pro lepsi nazornost.

[attachment deleted by admin]
« Poslední změna: 19 Ledna 2011, 08:39:49 od dadasfx »
Každý by chtěl jít do nebe, ale nikomu se nechce zemřít.

petrakis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 513
Re: Prechod z USA do CR problem s internetem
« Odpověď #1 kdy: 14 Prosince 2010, 21:18:37 »
nejdrive zkus test na ten google-analytics, zde je plugin od googlu kterym muzes vypnout google-analytics na jakekoliv strance. Udelej to a rekni jestli nastala zmena

http://tools.google.com/dlpage/gaoptout
Znalosti ⇛ Linux: Pokročilý ┃ Programování: Pokročilý ┃ Angličtina: Pokročilý
Systém: Ubuntu 10.04 32-bit (en_US.utf8)
Specifikace⇛ Intel Core 2 E8400 3.00GHz │ RAM 3072 MiB │ DG31PR INTEL - Intel DG31PR Grafické karty: nVidia NV44 [GeForce 6200 TurboCache(TM)] [10DE:161] Sítě: Ethernet: Realtek RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller [10EC:8168]

dadasfx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 62
Re: Prechod z USA do CR problem s internetem
« Odpověď #2 kdy: 14 Prosince 2010, 22:10:48 »
tak bohuzel to nepomohlo. porad to ceka na google-analytics.com. i ted na teto strance kdyz pisu tuto zpravu.
Každý by chtěl jít do nebe, ale nikomu se nechce zemřít.

dadasfx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 62
Re: Prechod z USA do CR problem s internetem
« Odpověď #3 kdy: 14 Prosince 2010, 22:43:00 »
Pridavam dalsi fotku. Neni to jen google-analytics ale i jine googli adresy. neco s googlem tu neni v poradku

[attachment deleted by admin]
Každý by chtěl jít do nebe, ale nikomu se nechce zemřít.

Roddney

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 362
Re: Prechod z USA do CR problem s internetem
« Odpověď #4 kdy: 14 Prosince 2010, 23:48:57 »
Vyzkoušej vyčistit paměť prohlížeče. Potom zkontrolovat nastavení internetu (podle toho o jaký internet se jedná DSL, WIFI atd.) popřípadě modem. Bylo by také vhodné změřit rychlost jestli odpovídá službě.

dadasfx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 62
Re: Prechod z USA do CR problem s internetem
« Odpověď #5 kdy: 15 Prosince 2010, 08:50:44 »
Cisteni pameti nepomaha. Zkousel jsem to nekolikrat jeste predtim nez jsem sem napsal. U toho nastaveni internetu bych potrebovat konkretnejsi navigaci. Co a kde mam skontrolovat a jake hodnoty tam maji byt nastaveny. Rychlost pripojeni odpovida sve cene. Je to levny smejd WiFi, ktera neskutecne kolisa a pada. Nicmene druhy stolni PC ktery tu je (a byl) funguje normalne. Jeste dodam, ze mam stejny problem at uz se pripojim prez domaci WiFi nebo Ethernet kablikem, ktery vede hlavni signal. Nerozumim tomu proc i po nainstalovani toho pluginu, ktery ma zakazovat google-analy... odesilat to co odesila porad neco vyhledava.
« Poslední změna: 15 Prosince 2010, 08:53:00 od dadasfx »
Každý by chtěl jít do nebe, ale nikomu se nechce zemřít.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Prechod z USA do CR problem s internetem
« Odpověď #6 kdy: 15 Prosince 2010, 11:40:49 »
V prvom rade by som vyskusal nabootovat livecd(liveusb) a vyskusat ci je to v tvojom systeme. Po tomto sa mozes zamerat bud na system alebo nastavenie cesty k tebe a hladat rozdiel medzi nastavenim pre win. a ubuntu.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

dadasfx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 62
Re: Prechod z USA do CR problem s internetem
« Odpověď #7 kdy: 16 Prosince 2010, 22:44:01 »
Takze jsem vyzkousel to liveCD v ceske a anglicke verzi a dela to stejny problem. dela to ale jen to ubuntu. v xp mi vsechno beha normalne. Chtel jsem to ubuntu preinstalovat, ale jestli to dela i v liveCD tak si tim asi nepomuzu. mate nejake dalsi napady? prosim, prece nepujdu zpet na M$ fuj. uz jsem si zvyk na ubuntu.
Každý by chtěl jít do nebe, ale nikomu se nechce zemřít.

dadasfx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 62
Re: Prechod z USA do CR problem s internetem
« Odpověď #8 kdy: 16 Prosince 2010, 23:00:47 »
ted jsem zkusil liveCD i na druhem pc na stejne internetove pripojce v dome a taky to nejde. zda se, ze je nejaky problem s lokalnim providerem internetu. z nejakeho duvodu nejdou google sluzby s polecne s linuxem. neotevru ani svou domenu a stranku, kterou mam u/od googlu vidvolf.com
Každý by chtěl jít do nebe, ale nikomu se nechce zemřít.

xratio

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
    • PhotoTrip.Net
Re: Prechod z USA do CR problem s internetem
« Odpověď #9 kdy: 02 Ledna 2011, 20:17:02 »
Predpokladam, ze se jedna o chybu DNS serveru. Doporucuji na routeru ci v pocitaci (sitova rozhrani) nastaveni DNS na 8.8.8.8, 8.8.4.4 :)
Linux: the choice of a GNU generation

dadasfx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 62
Re: Prechod z USA do CR problem s internetem
« Odpověď #10 kdy: 19 Ledna 2011, 08:39:03 »
xratio diky moc. To pomohlo. Ja jsem se tady nesel dlouho podivat, protoze jsem byl na XP, ale ted se muzu konecne vratit na ubuntu. Jeste jednou diky moc za pomoc.
Každý by chtěl jít do nebe, ale nikomu se nechce zemřít.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.