Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"  (Přečteno 49041 krát)

Myro

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
  • skill: Bill
Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #75 kdy: 26 Června 2008, 17:21:34 »
Tak a kniha je doma! Autorom a všetkým okolo gratulujem k peknému výtvoru.  Zatiaľ som ju len tak prebehol ale dovolím si tvrdiť že stojí za to si ju kúpiť.
CPU: Sempron 2800 1,612 Ghz @ 1,800 Ghz. HDD: Seagate 160 GB,Seagate 40 GB. RAM: 1512 MB. Grafika: Nvidia Geforce 6100 OS: Ubuntu HH 8.04.3 Windows XP CZ
Acer Extensa 5620 : Ubuntu HH 8.04.3 / OpenSuse 11 + KDE

nezik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 723
    • Chalupa Himmelreich
Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #76 kdy: 27 Června 2008, 01:36:12 »
objednáno. :D
už se těším až jí budu moct půjčit dalším známým.
Ubuntu 16.04
Kdesu není první slovo Hanáckeho opilce po probuzení, ale příkaz systému.
Ubuntu - nejlepší pařba od Diabla II. ;D

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #77 kdy: 27 Června 2008, 08:05:34 »
Knihu máte možnost zakoupit i prostřednictvím našeho sdružení a přispět tak českému Ubuntu! Cena je přitom stejná jako v běžných obchodech (397,- a to včetně poštovného a balného). Neváhejte tedy a vyplňujte objednávkový formulář.

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #78 kdy: 27 Června 2008, 09:03:39 »
Můžu se zeptat, proč není možná platba na dobírku? Osobně, když něco nakupuji přes internet, tak jedině na dobírku (takto nevím, když zaplatím např. mobil, zda mi nepřijde zapalovač :D )

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #79 kdy: 27 Června 2008, 09:14:27 »
Protože samotná dobírka stojí 90Kč a je s tím spousta další práce. Ty by sis koupil knihu za 500Kč jen abys přispěl sdružení, když můžeš jít do obchodu a tam ji mít za 400Kč...?

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #80 kdy: 27 Června 2008, 09:18:24 »
Protože samotná dobírka stojí 90Kč a je s tím spousta další práce. Ty by sis koupil knihu za 500Kč jen abys přispěl sdružení, když můžeš jít do obchodu a tam ji mít za 400Kč...?
Díky, vysvětleno stručně a jasně :D Jenom, že jsem čekal, že bude i tato možnost, pro podezíravé :D , a pro které je pohodlnější si ji objednat přes net.

PS: Kupuji knihy za 500 na dobírku, i když se dá sehnat v obchodě levněji, ale někdy je problém knihu sehnat, tak se spíše vyplatí si připlatit, než lítat všude možně a strávit půl dne sháněním požadované knihy.

Pavel Pulpán: jo to je pravda, já jsem to bral jen jako zákazník, nic víc nic míň -> už mlčím  ;D
« Poslední změna: 29 Června 2008, 20:51:04 od Anna Taliánová »

Pavel Půlpán

Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #81 kdy: 27 Června 2008, 09:20:38 »
Ono záleží na tom, kdo má být podezíravější víc... když to dotyčný nevyzvedne, jsou to akorát další zbytečné náklady na úkor sdružení. ;)

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #82 kdy: 27 Června 2008, 09:29:42 »
Protože samotná dobírka stojí 90Kč a je s tím spousta další práce. Ty by sis koupil knihu za 500Kč jen abys přispěl sdružení, když můžeš jít do obchodu a tam ji mít za 400Kč...?
To sa trosku mylis. Ja nakupujem casto cez E-bay a vsetko musim zaplatit dopredu (ci uz prostrednictvom bankoveho prevodu, sekom, alebo sluzbou PalPay - to je najlepsie) E-bay ma ako seriozna firma chrani a dava mi garancie - naviac ak platba prebehne prostrednictvom PalPay, tak je ta garancia ohladne reklamacie a vratenia penazi dvojnasobna (uz som to vyuzil). U E-bay je to osetrene akymsi profilom (evaluation), ked kazdy (predavajuci i nakupujuci) oboduje dany produkt (pozitiv, negativ a neutral) pripadne pripise k tomu i komentar. Tieto udaje sa vlecu celu dobu s uzivatelom E-bay, tak si nikdo nedovoli urobit nejaku hajzlovinu, pretoze by prisiel o moznost obchodovat prostrednictvom E-bay - od ludi s negativnym profilom sa NENAKUPUJE. Negativne (evaluation) mozes mat max 3 - potom je uz clovek zo sluzby E-bay totalne vyluceny.
Takze pri takomto nakupe je dolezita DOVERA v danu inzertnu spolocnost...Pri nakupe knihy od komunity Ubuntu je to zas dovera v komunitu, takze tu nevidim nejaky problem.
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #83 kdy: 27 Června 2008, 09:32:16 »
PS - moj komentar platil pre luisaha...
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #84 kdy: 27 Června 2008, 09:44:46 »
Protože samotná dobírka stojí 90Kč a je s tím spousta další práce. Ty by sis koupil knihu za 500Kč jen abys přispěl sdružení, když můžeš jít do obchodu a tam ji mít za 400Kč...?
To sa trosku mylis. Ja nakupujem casto cez E-bay a vsetko musim zaplatit dopredu (ci uz prostrednictvom bankoveho prevodu, sekom, alebo sluzbou PalPay - to je najlepsie) E-bay ma ako seriozna firma chrani a dava mi garancie - naviac ak platba prebehne prostrednictvom PalPay, tak je ta garancia ohladne reklamacie a vratenia penazi dvojnasobna (uz som to vyuzil). U E-bay je to osetrene akymsi profilom (evaluation), ked kazdy (predavajuci i nakupujuci) oboduje dany produkt (pozitiv, negativ a neutral) pripadne pripise k tomu i komentar. Tieto udaje sa vlecu celu dobu s uzivatelom E-bay, tak si nikdo nedovoli urobit nejaku hajzlovinu, pretoze by prisiel o moznost obchodovat prostrednictvom E-bay - od ludi s negativnym profilom sa NENAKUPUJE. Negativne (evaluation) mozes mat max 3 - potom je uz clovek zo sluzby E-bay totalne vyluceny.
Takze pri takomto nakupe je dolezita DOVERA v danu inzertnu spolocnost...Pri nakupe knihy od komunity Ubuntu je to zas dovera v komunitu, takze tu nevidim nejaky problem.
To jsi asi dlouho nebyl v Čechách, že? :D V podstatě, k tomu nemám co dodat - nemám s E-bay zkušenosti, každopádně to je zajímavě zařízeno.
Pokud se jedná o tu důvěru, doufám, že to ode mě nevyznělo, že nedůvěřuji tady lidem kolem Ubuntu - > to podezírání bylo míněno obecně, jak to u nás chodí -> lidé také často důvěřovali net obchodům, obchody vypadali seriozně, důvěryhodně a dokonce měli i někteří lidé s danou firmou dobré zkušenosti a nakonec se soudí o zaplacené částky a nedodané zboží.
Pro mě je na prvním místě obchod z ruky do ruky (z dobírky do ruky). To, že jsou i lidé, kteří nevyzvednou své objednané zboží, to mě ani nenapadlo - když si něco objednám, tak si to taky vyzvednu a zaplatím -> to už je pak jen o lidech => slušnosti.

Tak, a teď už fakt mlčím :)

Vojtěch Trefný: No na poště by to asi u některých dobírek nebylo zrovna to pravé, ale to právo si prohlídnout co je v balíčku máš. Mě chodí pošťák z balíčky až domů - takže si to v klidu prohlídnu a pak zaplatím.

Tak až teď :D
« Poslední změna: 27 Června 2008, 10:06:39 od luisah »

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #85 kdy: 27 Června 2008, 09:51:54 »
Jasne luisiah - je to skutocne tym, ze nefungujem na SK ani CZ. Bol som tam nedavno a vypocul som si vela krat, ze O:J:E:B:A:T niekoho sa stalo nasim narodnym sportom. :(
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #86 kdy: 27 Června 2008, 09:53:17 »
Když už si u té podezíravosti -- kdo ti zaručí, že v tom balíčku na dobírku bude to, co jsi si objednal? Já teda zásilky na dobírku na poště před svědky neotevírám...


Tenhle prodej je hodně komunitní záležitost, takže je to opravdu o tom, jestli mně (a sdružení) a Ivanovi Bíbrovi (který se skrývá za tajemným DIVIDO s.r.o.) důvěřujete. Ono se ani moc nepočítá, že by se na tohle "nachytali" lidé "z vnějšku" (tedy mimo komunitu).

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.