Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Tak tu máme Alfu 2  (Přečteno 18694 krát)

ok1dtm

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 342

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #1 kdy: 03 Února 2011, 19:40:38 »
http://www.ubuntu.com/testing/natty/alpha2
Zrovna předevčírem mi dalo Natty sbohem :) Nu což. Jak bude čas, pozlobíme.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Radix

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 631
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #2 kdy: 04 Února 2011, 09:21:49 »
Už několik dní přetrvávají problémy s instalací. Čekal jsem, že to bude v alfě 2 opraveno, ale zatím to nejde. Zřejmě problém s ovladači (mám nVidii).
Obraz je rozpadlý na mnoho obdélníčků.
Zkusím jestli půjde instalovat z alternate.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #3 kdy: 04 Února 2011, 09:55:07 »
Nesv. ovladače nvidie teď nějak rozesírají celá xka, dokonce ani nouveau nějak nejede... (Bůh žehnej vese.)

Radix

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 631
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #4 kdy: 04 Února 2011, 11:59:04 »
Tak nezbývá než čekat.
http://ubuntulady.wordpress.com/2011/02/04/natty-narwhal-alpha-2-has-been-released/

Of note to Nvidia and ATI users: The binary video drivers -fglrx and -nvidia do not have XServer 1.10 compatibility. Therefore, they do not function in Alpha 2. The exact ETAs of the -nvidia and -fglrx updated versions are not known yet.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #5 kdy: 04 Února 2011, 12:23:54 »
Zkusil jsem na USB live a zatím nehodnotím stabilitu to věřím že odladí ale to menu aplikací je zatím děs! Líbí se mi horní lišta že je neměnná což mi u stávajícího Ubuntu vadí pač si každou chvíli někdo tu lištu smaže nebo zní něco nechtěně odstraní. Nový Levý panel je docela dobrej a zvyknu si ale co mi asi nejvíc vadí že některé aplikace mají menu nahoře v systémové liště a některé v sobě  ::) buď ať je nahoře všechno nebo nic!
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #6 kdy: 06 Února 2011, 00:28:21 »
Tak jsem si řekl, že Natty taky zkusím, ale ne ve VBoxu, ale pěkně to nainstaluju na volnou sda7. Instalace je fajn, ale po ní jsem zjistil, že se mi ubuntu nainstalovalo na sda3, i když jsem vybral (a ještě jsem to dvakrát kontroloval) sda7. Takže jsem přišel o svůj vyladěný Arch. Ach jo... No, příště to bude asi zase jenom virtuálně.
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #7 kdy: 06 Února 2011, 08:30:14 »
Tak jsem si řekl, že Natty taky zkusím, ale ne ve VBoxu, ale pěkně to nainstaluju na volnou sda7. Instalace je fajn, ale po ní jsem zjistil, že se mi ubuntu nainstalovalo na sda3, i když jsem vybral (a ještě jsem to dvakrát kontroloval) sda7. Takže jsem přišel o svůj vyladěný Arch. Ach jo... No, příště to bude asi zase jenom virtuálně.
To je tedy divné, nepřekoukl jsi se? Mně se tohle ještě nikdy nestalo ale vždy je všechno poprvé.

pavolzetor_revival

  • Host
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #8 kdy: 06 Února 2011, 10:44:42 »
ubuntu dlho nebolo tak zabuggovane ako toto vydanie zatial :-D, fakt, dost toho pada, blbne unity atd. ale je aspon sranda

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #9 kdy: 06 Února 2011, 14:34:19 »
To je tedy divné, nepřekoukl jsi se? Mně se tohle ještě nikdy nestalo ale vždy je všechno poprvé.
To určitě ne. Ale co... Teď mám hezky čerstvý systém. Ne že by byl rychlejší, ale vzhledem k počtu balíků nezabírá 8GB ale jenom 3.5GB.
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

Kedrigern

Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #10 kdy: 06 Února 2011, 14:41:17 »
ubuntu dlho nebolo tak zabuggovane ako toto vydanie zatial :-D, fakt, dost toho pada, blbne unity atd. ale je aspon sranda
Opravdu označuje ALPHA verzi za vydání?!

Jo ty ovladače NVIDII mě štvou už od 10.04. Doufám, že ve finálním vydání budou nějaké opravdu nové a budou šlapat jako hodinky :) - doinstalovávání ovladačů po každém update jádra mě nebaví.

ok1dtm

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 342
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #11 kdy: 06 Února 2011, 15:37:21 »
To je tedy divné, nepřekoukl jsi se? Mně se tohle ještě nikdy nestalo ale vždy je všechno poprvé.
To určitě ne. Ale co... Teď mám hezky čerstvý systém. Ne že by byl rychlejší, ale vzhledem k počtu balíků nezabírá 8GB ale jenom 3.5GB.
Shodou okolností jsem A2 nainstaloval na sda7 /sda1-ntfs, sda2-rozšířený a dále logické odd... sda7-ext4 a sda8-ext2 a vše zůstalo zachováno :)

vmonkey

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #12 kdy: 07 Února 2011, 06:53:45 »
Tak nezbývá než čekat.
http://ubuntulady.wordpress.com/2011/02/04/natty-narwhal-alpha-2-has-been-released/

Of note to Nvidia and ATI users: The binary video drivers -fglrx and -nvidia do not have XServer 1.10 compatibility. Therefore, they do not function in Alpha 2. The exact ETAs of the -nvidia and -fglrx updated versions are not known yet.

Ty ovladače  by měli být přímo od výrobců, takže si myslím, že funkční budou:). Akorát to ale znamená, že to může nějaký čas potrvat.
Ubuntu 14.04, Acer Aspire v15 Nitro Black

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #13 kdy: 07 Února 2011, 07:11:19 »
Ty ovladače  by měli být přímo od výrobců, takže si myslím, že funkční budou:). Akorát to ale znamená, že to může nějaký čas potrvat.

Ach to mládí a naivita. Také jsem takový býval :)

Ovladače od výrobců:

  • Nvidia: Světlá výjimka, fungují téměř na 100 %
  • ATi: Fungují jak kdy a jak kde. Tipoval bych to tak, že problémy jsou tak u půlky karet. Pro staré karty navíc nepřizpůsobují ovladače pro nové verze Xorg (v praxi to znamená, že rok starou kartu na Natty nerozchodíš).
  • Intel: Nyní víceméně fungují, ale pár vydání zpět to byla vážně zábava. Nejen, že vůbec nefungovaly, ale dokonce neskutečným způsobem rozesíraly všechno kolem. A to nezmiňuju prasárnu jménem Poulsbo.
  • VIA (UniChrome): Naštěstí to snad už neexistuje, ale ovladače od výrobce neumí ani 3D akceleraci.

--> jen malá exkurze do světa ovladačů od výrobců. A mimo svět grafik toho umí výrobci ještě víc. Často jsou lepší ovladače od "komunity" :)


pavolzetor_revival

  • Host
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #14 kdy: 08 Února 2011, 21:28:59 »
ubuntu dlho nebolo tak zabuggovane ako toto vydanie zatial :-D, fakt, dost toho pada, blbne unity atd. ale je aspon sranda
Opravdu označuje ALPHA verzi za vydání?!

Jo ty ovladače NVIDII mě štvou už od 10.04. Doufám, že ve finálním vydání budou nějaké opravdu nové a budou šlapat jako hodinky :) - doinstalovávání ovladačů po každém update jádra mě nebaví.

asi si ma zle pochopil, ubuntu pouzivam od Fiestyho a vecsinu bezim na pre-release vezii ;-), takze toto zatial je najviac zabuggovane

ovladace pohodka, aj ATI z free ovladacma facha normalne, ide unity a tak, skoda, ze nejde dobre PM :/

ravenant

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 63
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #15 kdy: 13 Února 2011, 21:06:46 »
Tak jsem taky zkusil jestli se mi rozjede Alfa 2, zpustil jsem na 2 kompech - dal jsem vyzkoušet bez instalace.
Nabíhání se zastavilo a vyskočila hláška:

Kód: [Vybrat]
(initramfs) mount: mounting /dev/loop() on //filesystem.squashfs failed: Input/output error
Can not mount /dev/loop() (/cdrom/casper/filesystem.squashfs) on //filesystem.squashfs

a tím konečná

jo - jinak lze tam použít některé příkazy v terminálu (vypíší se po napsání help) - to je jediné

Rover623

Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #16 kdy: 13 Února 2011, 21:37:42 »
Tak jsem upgradoval na Alphu2 a jsem v háji,po instalaci nesvobodných ovladačů nVidia už systém nenajede vůbec,zamrzne už při startu na černé obrazovce.Se svobodným ovladačem mi neustále padají aplikace (včetně toho,že Unity nejde,jen jakási mutace mezi Unity a Gnome),prakticky vše co spustím se ihned zavře s hlášením,že došlo k chybě.Network manager se ani nenačte,havaruje okamžitě po spuštění.Nefunguje zvuk i když karta je detekována a ovladače jsou nainstalované,ale prostě to nejede,systém se tváří,že to hraje,ale nic není slyšet.Menu u aplikací které ho zobrazují v horním panelu po zavření aplikace nezmizí,ale zůstane a kupodivu s ním jde i dále pracovat.

Tedy jak tohle chtějí do dubna dát dohromady,to chci vidět.Jediné co jde konečně správně je ten jejich Plymouth,celý systém nejde,hlavně,že funguje Plymouth.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #17 kdy: 13 Února 2011, 21:45:46 »
Tak jsem upgradoval na Alphu2 a jsem v háji,po instalaci nesvobodných ovladačů nVidia už systém nenajede vůbec,zamrzne už při startu na černé obrazovce.Se svobodným ovladačem mi neustále padají aplikace (včetně toho,že Unity nejde,jen jakási mutace mezi Unity a Gnome),prakticky vše co spustím se ihned zavře s hlášením,že došlo k chybě.Network manager se ani nenačte,havaruje okamžitě po spuštění.Nefunguje zvuk i když karta je detekována a ovladače jsou nainstalované,ale prostě to nejede,systém se tváří,že to hraje,ale nic není slyšet.Menu u aplikací které ho zobrazují v horním panelu po zavření aplikace nezmizí,ale zůstane a kupodivu s ním jde i dále pracovat.

Tedy jak tohle chtějí do dubna dát dohromady,to chci vidět.Jediné co jde konečně správně je ten jejich Plymouth,celý systém nejde,hlavně,že funguje Plymouth.
Kdybys četl informace k vydání, tak víš, co to obsahuje za chyby a co nejde a nebyl bys tak překvapen ;-)
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Rover623

Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #18 kdy: 14 Února 2011, 07:43:30 »
Četl a Alpha1 fungovala

Radix

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 631
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #19 kdy: 14 Února 2011, 09:49:02 »
Máš to výše:

Of note to Nvidia and ATI users: The binary video drivers -fglrx and -nvidia do not have XServer 1.10 compatibility. Therefore, they do not function in Alpha 2. The exact ETAs of the -nvidia and -fglrx updated versions are not known yet.

Rover623

Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #20 kdy: 14 Února 2011, 14:27:52 »
Jo,jsem blbej,tuhle pasáž jsem tam nakonec našel taky,ale jak se zdá,na první pokus jsem ji asi ignoroval

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #21 kdy: 21 Února 2011, 17:11:03 »
Beta už bude mít všechno OK.
Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #22 kdy: 21 Února 2011, 19:22:54 »
Beta už bude mít všechno OK.
To víš nebo tomu jen věříš? :)

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #23 kdy: 22 Února 2011, 01:45:18 »
270.18+ by už měly xserver 1.10 podporovat
https://launchpad.net/~ubuntu-x-swat/+archive/x-updates/+packages
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #24 kdy: 22 Února 2011, 14:54:05 »
phplus napsal: To víš nebo tomu jen věříš?

Doufám a věřím.
Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.