Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Anketa

Jaké televizní kanály by měla obsahovat aplikace Televize? Můžete vybírat maximálně 3 kategorie. Jedná se mi hlavně o prioritní zaměření přidávání/odebírání TV stanic.

české - ČT, Nova, Prima, Barrandov apod.
slovenské - STV, TA3 apod.
zpravodajské cizojazyčné - Euronews, BBC World News apod.
regionální - TV Vysočina, TV Brno apod.
sportovní cizojazyčné - Eurosport News apod.
jiné

Autor Téma: Televize  (Přečteno 135828 krát)

vmonkey

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Televize
« kdy: 09 Května 2011, 07:40:15 »
Toto téma se týká aplikace/skriptu gTelevize. Stručně řečeno se jedná o aplikaci, která vytvoří GUI televizních kanálů uložených v /usr/share/gtelevize/settings.cfg. Po kliknutí na jednotlivý kanál se nejprve jeho streamy ověří a poté, tedy pokud jsou funkční, se otevřou jako playlist ve VLC.

Pokud objevíte nějakou chybu, máte nějakou připomínku apod., nebojte se mě kontaktovat. Od verze 0.10 je tato aplikace pouze dostupná v PPA repozitáři (to ale nebrání uživatelům jiných distribucí si ji odtamtud stáhnout).

Pro instalaci závislostí:
Kód: [Vybrat]
sudo add-apt-repository ppa:marek-tyburec/gtelevize
sudo apt-get update
sudo apt-get install yad gtelevize ffmpeg vlc vlc-plugin-zvbi libzvbi0 libzvbi-common rtmpdump lynx
« Poslední změna: 24 Února 2012, 07:21:15 od vmonkey »
Ubuntu 14.04, Acer Aspire v15 Nitro Black

vmonkey

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Re: Televize
« Odpověď #1 kdy: 10 Května 2011, 17:16:46 »
Vytvořil jsem novou verzi aplikace (skriptu). Jednak přibylo asi 2x více televizí a také jsem zefektivnil přidávání streamů odjinud než ze zapni.tv. Do budoucna plánuji, že si aplikace bude hledat aktuálně platné streamy ze stránek jednoltivých televizí.

Odkaz ke stažení je zde, více informací znovu zde.



Pro lidi mající problém s hokejem - je to dáno přetížením streamů v době českých zápasů. Nejlepší je sledovat hokej nejspíš ze stránek hokejzive.cz.
« Poslední změna: 10 Května 2011, 17:38:14 od vmonkey »
Ubuntu 14.04, Acer Aspire v15 Nitro Black

yaJohny

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 73
Re: Televize
« Odpověď #2 kdy: 10 Května 2011, 17:32:21 »
Vedel by si to nejako spojazdnit aj s xbmc? Nejaky script na to zbastlit :) Vdaka :)

vmonkey

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Re: Televize
« Odpověď #3 kdy: 10 Května 2011, 17:44:11 »
Vedel by si to nejako spojazdnit aj s xbmc? Nejaky script na to zbastlit :) Vdaka :)

Myslím, že to můžu zprovoznit. Nemohl bys mi prosím vypsat, co ti vypíše xbmc --help? Potřeboval bych vědět jakej je potřeba příkaz na otevření playlistu tím XBMC. Další věc jsou ale kodeky a pluginy (plugin na teletext např.), nevím jak to XBMC má.
« Poslední změna: 10 Května 2011, 17:53:42 od vmonkey »
Ubuntu 14.04, Acer Aspire v15 Nitro Black

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Re: Televize
« Odpověď #4 kdy: 10 Května 2011, 17:57:09 »
K+ záslužný počin. Jenom se mi v seznamu neobjevují základní programy jako ct1,2,3 Prima Nova Barrandov...Ostatní méně známé jdou dobře :)

Vytvořil jsem novou verzi aplikace (skriptu). Jednak přibylo asi 2x více televizí a také jsem zefektivnil přidávání streamů odjinud než ze zapni.tv. Do budoucna plánuji, že si aplikace bude hledat aktuálně platné streamy ze stránek jednoltivých televizí.

Odkaz ke stažení je zde, více informací znovu zde.



Pro lidi mající problém s hokejem - je to dáno přetížením streamů v době českých zápasů. Nejlepší je sledovat hokej nejspíš ze stránek hokejzive.cz.

vmonkey

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Re: Televize
« Odpověď #5 kdy: 10 Května 2011, 18:06:03 »
Je možné, že nějak změnili princip funkčnosti na zapni.tv, poněvadž já jsem s tím měl chvíli taky problém (totiž byl jsem v kontaktu s jednim člověkem od nich a moc se mu to nelíbilo, ale prej že se ten skript nerozšíří). Každopádně kdyby s tím byl problém, tak seženu linky snad jinde (něco jsem i našel dneska už, akorát sem to tam nedal zatim).
Je zvláštní, že mě např. Prima COOL dneska nějak nefungovala a tak jsem se podíval na stránku zapni.tv a odkaz odtamtud fungoval (což je zvláštní, protože ten odkaz odtamtud stahuju tím skriptem). A potom, co jsem ten odkaz spustil ve VLC, tak už fungoval i ten z toho playlistu. Tj napadá mě, jestli to není nějakým cookies nebo něco tak, co stahuje jen web. Bohužel se ale v tomhle tak nevyznám a je možný i to, že prostě byla nějaká chvilková nemohoucnost VLC playeru.

//EDIT: Tak jsem to všechno znova projel a vypadá to že na serveru nic neměnili. Spíš to byla nějaká chvilková nedostupnost streamu nebo výpadek signálu wifi... Takže jestli to nejde tobě, tak by chtělo zjistit, čím to je, ale moc mě to nenapadá...
« Poslední změna: 10 Května 2011, 18:08:28 od vmonkey »
Ubuntu 14.04, Acer Aspire v15 Nitro Black

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Re: Televize
« Odpověď #6 kdy: 10 Května 2011, 18:28:24 »
Ok dík za vysvětlení. Zkusil jsem to znovu a výsledek je podobný: http://www.uloz.to/8943182/tv-png

vmonkey

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Re: Televize
« Odpověď #7 kdy: 10 Května 2011, 18:46:08 »
Tak zrovna Nova Sport mi fungovala vždy a ani není z toho výše zmíněného serveru. Ostatním to funguje správně? Jinak když chvíli počkáš vypíše ti VLC nějakou chybu? Taky je možná vytíženost streamu ale to v případě tohohle času a Novy Sport vylučuju:D.
Jakej máš typ připojení? Wifi nebo přes kabel? Jakou máš rychlost připojení?
Ubuntu 14.04, Acer Aspire v15 Nitro Black

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Re: Televize
« Odpověď #8 kdy: 10 Května 2011, 19:07:00 »
Tak zrovna Nova Sport mi fungovala vždy a ani není z toho výše zmíněného serveru. Ostatním to funguje správně? Jinak když chvíli počkáš vypíše ti VLC nějakou chybu? Taky je možná vytíženost streamu ale to v případě tohohle času a Novy Sport vylučuju:D.
Jakej máš typ připojení? Wifi nebo přes kabel? Jakou máš rychlost připojení?
Tak VLC ani po delším čase žádnou chybu nevypíše. Připojení mám kabelem k baráku optikou. Rychlost 100Mb/s

vmonkey

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Re: Televize
« Odpověď #9 kdy: 10 Května 2011, 19:15:09 »
Tak mě napadla ještě jedna věc jak se dá něco vysledovat. Otevři si /usr/share/televize/settings.cfg a vždycky pod jménem televize tam najdeš buď odkaz na stream nebo na stránku kde se stream hledá. Takže si tam zkopíruj stream na Novu Sport, otevři si terminál a napiš wget ten_stream. Jestli se to bude stahovat, tak to znamená že stream funguje. Pak to ukončí ctrl+c, protože nemá cenu stahovat nekonečný soubor:D.
Ubuntu 14.04, Acer Aspire v15 Nitro Black

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Re: Televize
« Odpověď #10 kdy: 10 Května 2011, 19:38:12 »
Tak yzkoušeno ale Nova sport jde od začátku dobře. Koukal jsem do settings.cfg a tam jsou funkční všechny odkazy mimo zapni.tv tam nejde ani jeden odkaz >:( Nešlo by použít nějak http://tv.sms.cz/ ? Odtud to bere jeden placenej program ale na jeho název si nemohu vzpomenout. Kdysi byl free ale potom byl zpoplatněn

vmonkey

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Re: Televize
« Odpověď #11 kdy: 10 Května 2011, 20:02:21 »
Mně to funguje a věřím, že i mnohým dalším lidem, tak si myslím, že je vhodné ponechat do dalších verzí stávající odkazy ze zapni.tv, protože se tam snad i aktualizují (odkazy čt nevím kde aktualizovat). Pokud ale chceš funkční televize, které ti nefungují, tak si stáhni soubor odtud. V tom archivu jsou m3u playlisty pro některé televize (myslím, že většina, co ti nefunguje). Ty soubory si pak otevři pomocí nějakého textového editoru (např. gedit) a odkazy na streamy vlož do výše zmíněného cfg souboru (nahraď to zapni.tv). Jo a nezapomeň dát potom před názvy televizí potom přidat _.
Ale potřeboval bych ještě ale slyšet od někoho jiného, jestli to ještě někomu jinému nefunguje popř. funguje - hlavně česká televize. Protože je možný, že je chyba v tom deb souboru - nejprve jsem měl u sebe na notebooku vše rozstrkané ručně, tak jestli sem něco nezapomněl. (Zkus v prosím v terminálu zadat /usr/share/televize/televize a až se ti spustí vlc player, tak ho zavři a podívej se, jestli ti v tom terminálu ten skript nenapsal nějakou chybu, hlavně u programů, které ti dělají problémy. Samotný playlist se ukládá do ~/televize/Playlist.m3u. Tak ten si otevři a podívej se, jestli tam jsou všechny odkazy na streamy...


Mimochodem na tom tv.sms.cz jsou nějaký streamy? Nebo co jsi myslel tím použitím?
Ubuntu 14.04, Acer Aspire v15 Nitro Black

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Re: Televize
« Odpověď #12 kdy: 10 Května 2011, 20:16:03 »
V terminalu se to zda být ok : http://www.ulozto.cz/8944609/terminal-png  tak nevím proč v seznamu nejsou >:(

vmonkey

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Re: Televize
« Odpověď #13 kdy: 10 Května 2011, 20:18:54 »
V terminalu se to zda být ok : http://www.ulozto.cz/8944609/terminal-png  tak nevím proč v seznamu nejsou >:(

Terminál je v pohodě. Díval si se ještě do toho playlistu /home/josef/televize/playlist.m3u? Ty odkazy z toho archivu fungujou?
Ubuntu 14.04, Acer Aspire v15 Nitro Black

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Re: Televize
« Odpověď #14 kdy: 10 Května 2011, 20:32:40 »
V terminalu se to zda být ok : http://www.ulozto.cz/8944609/terminal-png  tak nevím proč v seznamu nejsou >:(

Terminál je v pohodě. Díval si se ještě do toho playlistu /home/josef/televize/playlist.m3u? Ty odkazy z toho archivu fungujou?
Tam to vypada asi špatně: http://www.ulozto.cz/8944908/playlist-m3u

vmonkey

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Re: Televize
« Odpověď #15 kdy: 10 Května 2011, 20:46:24 »
V tom playlistu to hlavní chybí. Během zejtřka se na to ještě kouknu a snad ti to dám do pořádku:).

EDIT: Tak jsem přemejšlel co s tím, něco mě sice napadlo, ale potřeboval bych si to ověřit. Tj - mohl by sis prosím stáhnout http://www.uloz.to/8948646/televize-problem? Potom smaž prosím celou složku /home/josef/televize/ a nakonec uděl oprávnění spouštění pro soubor televize-problem (vlastnosti -> oprávnění -> povolit spuštění souboru). Pak už stačí soubor televize-problem jenom spustit (2-klik, spustit). Tím se ti vytvoří soubor na ploše a ten mi potom pošli na mail (bude uveden v názvu souboru).
« Poslední změna: 11 Května 2011, 07:20:47 od vmonkey »
Ubuntu 14.04, Acer Aspire v15 Nitro Black

vmonkey

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Re: Televize
« Odpověď #16 kdy: 11 Května 2011, 16:30:46 »
Našel jsem už tu chybu proč ti to nefungovalo, byla to chyba při hledání toho streamu ze zapni.tv - hledal jsem řetězec, který tam nebylo možné nalézt (u mě to ale fungovalo, protože ten konec adresy streamu byl pro mě statický). Takže pro všechny komu nefungovaly všecky televize ze zapni.tv, tak tu mám opravenou verzi, snad už funkční: http://www.uloz.to/8968921/televize-0-2u1-deb.
Ubuntu 14.04, Acer Aspire v15 Nitro Black

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Televize
« Odpověď #17 kdy: 11 Května 2011, 19:58:57 »
Sleduji toto vlákno a velice se mi líbí tento počin, a formování do DEB balíčků je naprosto blbuvzdorné  :D
Mám jediný problém a to když náhodou buffer nestihne načítat video tak se automaticky přepne na další program. :( Tak se stává že jednou za pět minut se mi samo přepne na další program. :-\

ps: Proč to dávat na Uložto.cz? V ubuntu je na to už vestavěná funkce UbuntuONE.
Založíš si účet pokud ho ještě nemáš přímo v aplikaci co už v ubuntu je, a poté soubor uložíš do složky normálně v nautilusu (správce souborů) Ubuntu One v tvém domovském adresáři, poté klikneš na tento soubor pravým tlačítkem myši a v menu Ubuntu One vybereš Zveřejnit a poté tě bude bublinka bude informovat o umístění na webu a poté znovu můžeš kliknout pravým tlačítkem na ten soubor a zvolit v Ubuntu One Kopírovat webový odkaz a ten nám sem zkopírovat  ;)
Promiň že to píšu tak blbuvzdorně ale co kdyby to chtěl zkusit i někdo málo zkušený  ;D
« Poslední změna: 11 Května 2011, 20:00:46 od RRadek »
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

vmonkey

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Re: Televize
« Odpověď #18 kdy: 11 Května 2011, 20:37:25 »
Sleduji toto vlákno a velice se mi líbí tento počin, a formování do DEB balíčků je naprosto blbuvzdorné  :D
Mám jediný problém a to když náhodou buffer nestihne načítat video tak se automaticky přepne na další program. :( Tak se stává že jednou za pět minut se mi samo přepne na další program. :-\

ps: Proč to dávat na Uložto.cz? V ubuntu je na to už vestavěná funkce UbuntuONE.
Založíš si účet pokud ho ještě nemáš přímo v aplikaci co už v ubuntu je, a poté soubor uložíš do složky normálně v nautilusu (správce souborů) Ubuntu One v tvém domovském adresáři, poté klikneš na tento soubor pravým tlačítkem myši a v menu Ubuntu One vybereš Zveřejnit a poté tě bude bublinka bude informovat o umístění na webu a poté znovu můžeš kliknout pravým tlačítkem na ten soubor a zvolit v Ubuntu One Kopírovat webový odkaz a ten nám sem zkopírovat  ;)
Promiň že to píšu tak blbuvzdorně ale co kdyby to chtěl zkusit i někdo málo zkušený  ;D

Díky za reakci:).

1) S tím přepínáním se nad tím zamyslím a třeba to nějak dopadne... ale myslím si, že to je věc nastavení VLC, tak se na to pak kouknu :)
Jinak řešení by také bylo přidání méně kvalitních streamů... třeba časem udělám i možnost nastavení jak kvalitní streamy budou...
2) No to uloz.to byla první varianta co mě napadla (a můžu tam sledovat počet stažení:P). Ale možná bych to UbuntuOne mohl i vyzkoušet, to tam hodim:).

Jinak teď to vidim tak, že budu muset práci na tom tak na necelejch 14 dní přerušit, protože mám příští tejden svaťák a přece jenom maturita má přednost:D. Ale jestli najdu čas tak třeba i tak něco udělám:). Každopádně po maturitě bude pokračovat "vývoj" naplno:)

//EDIT: tak mě napadlo k 1) - nestačilo by ve VLC prostě zaškrtnout volbu opakovat/repeat? Tzn. po přerušení by se mělo VLC znovu pokusit o znovupřehrání -> mohl by někdo, komu to padá, to vyzkoušet po úpravě /usr/share/televize/televize posledního řádku, tj VLC ~/televize/playlist.m3u na VLC -R ~/televize/playlist.m3u (pouze přidání -R)?
« Poslední změna: 11 Května 2011, 21:22:24 od vmonkey »
Ubuntu 14.04, Acer Aspire v15 Nitro Black

Henrynr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 366
Re: Televize
« Odpověď #19 kdy: 11 Května 2011, 20:59:39 »
Paráda! Dík a potlesk :-)
Doma i v práci Linux Mint 17

vmonkey

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Re: Televize
« Odpověď #20 kdy: 12 Května 2011, 15:39:52 »
Tak přece jenom jsem se teď na něco ještě dostal ;) . A pracuju právě na tom získávání aktuálních streamů z většiny zadaných televizí. Samozřejmě, dá se to udělat ručně. Ale nevíte někdo o nějakém programu, který "vycucne" ze zadané stránky všechna multimédia (tj. vypíše jaká multimédia stránka obsahuje a jejich odkazy)?
Ubuntu 14.04, Acer Aspire v15 Nitro Black

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Televize
« Odpověď #21 kdy: 14 Května 2011, 18:54:06 »
Super, díky K+
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

skunkos

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
    • Osobní web
Re: Televize
« Odpověď #22 kdy: 15 Května 2011, 09:45:03 »
ani jedna televize mi ve VLC nefunguje.....rozběhne se ten stream na pár vteřin a pak se vypne
ArchLinux (KDE)
Můj web

vmonkey

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Re: Televize
« Odpověď #23 kdy: 15 Května 2011, 10:15:29 »
Jak rychlé máš připojení a jakej typ připojení?
Ubuntu 14.04, Acer Aspire v15 Nitro Black

skunkos

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
    • Osobní web
Re: Televize
« Odpověď #24 kdy: 15 Května 2011, 18:58:52 »
Jak rychlé máš připojení a jakej typ připojení?

Připojení mám wifi, rychlost +4MB, odezvy do internetu <-+5ms

Podotýkám že jiné streamy na netu a kdekoliv jinde MI FUNGUJÍ DOKONALE, a to v HD. Spíš bych to viděl na problém s VLC
ArchLinux (KDE)
Můj web

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.