Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: HP Elitebook 8470p - ovladače - ram  (Přečteno 2926 krát)

Levin8

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
    • Fórum o dovolené, cestování
HP Elitebook 8470p - ovladače - ram
« kdy: 31 Prosince 2014, 15:06:50 »
Ahoj,

chtěl  jsem se zeptat jestli nemáte někdo zkušenosti s instalací ovladače, aby fungoval otisk prstů a gesta na touchpadu? Hledal jsem i na stránkách hp, ale tam nic nemají, na W7 bylo pohodlné jen přejet prstem na odemčení a zamknout si touchpad, když používám myš.

Ještě bych se chtěl zeptat, jaké máte využití ram s ubuntu 14 s 64 bit, sledování systému mi hlásí využití cca 1,7 giga, mám zaplý chromium s 7 záložkami a na liště běží dropbox a redshift. Což mi přijde docela dost. Kolik si vezme čistě jen ubuntu?

Díky za odpovědi a rady jak na ovladače.

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:HP Elitebook 8470p - ovladače - ram
« Odpověď #1 kdy: 31 Prosince 2014, 15:22:00 »
Na ty gesta by měl fungovat Touchégg, ale nevím, jak v Unity. Otevírání otiskem prstu jsem neviděl a nevěřím, že něco takového funguje na touchpadu. Jestli je to něco podobného, jako měl Apple, tak věř, že ten telefon odemkli i bradavkou  :D Co se týče RAM v Unity (už ho nepoužívám) tak pokud bych otevřel Chromium se 7 záložkami (záleží na obsahu, ale i na doplňcích apod.), byly bychom na tom cca stejně.

edit : ještě, co se týče Chromia, tak cituji ze serveru ROOT :

Pokud používáte webový prohlížeč Chrome nebo Chromium, tak určitě víte, že s každým otevřeným tabem si vezme relativně velkou část paměti vašeho počítače. Problém je o to znatelnější, když paměti nemáte dostatek. Je to způsobeno hlavně jedním faktorem a to velmi striktním oddělováním jednotlivých částí prohlížeče do zvláštního procesu. Ve výchozím stavu používá Chrome/Chromium jeden proces na jednu stránku, což je taková střední cesta mezi jedním procesem na každý tab a jedním procesem na všechno. Jenže každý takový proces si vezme třeba 30 MB RAM a to se u deseti otevřených stránek už projeví. Toto chování se dá změnit a pokud oželíte bezpečnost v oddělování do procesů, umí Chrome/Chromium běžet pouze v jednom a tím paměť ušetřit.


jen pro představu, jak to funguje. Nějakou chvíli jsem měl Operu, tam to bylo znatelnější. Vrátil jsem se k Firefoxu a spokojenost.

edit2 : tady máš odkaz ohledně fingerprintu : http://www.omgubuntu.co.uk/2013/03/how-to-get-your-fingerprint-reader-working-in-ubuntu

dej vědět, jestli to funguje (třeba i s bradavkou).
« Poslední změna: 31 Prosince 2014, 15:52:54 od martyj »
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Levin8

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
    • Fórum o dovolené, cestování
Re:HP Elitebook 8470p - ovladače - ram
« Odpověď #2 kdy: 31 Prosince 2014, 16:21:33 »
Jsem to napsal špatně s tím otiskem, ten ntb má scan na otisk prstu, že stačilo přejet

http://images.highspeedbackbone.net/SKUimages/gallery/large/H24-14093-call05-jfwd.jpg

i s popiskem jsem našel obrázek :D

Na W7 to fungovalo, ale tady jsem se k tomu dokopal po 2 měsících, že bych si mohl nainstalovat a nemůžu najít nějaký doplněk, co by to rozchodil.

Asi to tím bude tím otevřením záložek :)

Přes ten fingerpoint mi to nenalezne, čtečku prstu, takže jsem to nerozchodil, ale až bude více času, tak se na to zkusím podívat, to by mohlo být ono co hledam, díky :)

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:HP Elitebook 8470p - ovladače - ram
« Odpověď #3 kdy: 31 Prosince 2014, 16:35:16 »
Sorry, měl jsem se na to nejdřív podívat. Koukal jsi jestli je na seznamu podporovaných čteček ?

https://launchpad.net/~fingerprint

ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.