Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu se odmítá nainstalovat  (Přečteno 723 krát)

herdekfilek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Ubuntu se odmítá nainstalovat
« kdy: 18 Října 2011, 23:43:53 »
Chtěl jsem si vyzkoušet a případně přejít na Ubuntu, tak jsem si ho stáhnul. Na konci rozbalování mi to hodilo dvakrát chybu. Při třetím, už dost rozjitřeném rozbalování se zadařilo a já dokonce mohl instalovat.
Po restartu jsem se dostal i do systému Ubuntu, ale nic nebylo funkční. Internet nešel zapnout. Hudba. Nižádný program nefungoval jak měl. Vyhodil jsem to.
Teď se ke mně doneslo, že Ubuntu má novou verzi, tak jsem opět stahoval. A opět mi naskočila chyba už jen při stahování instalačního balíku. Čím to, mohu-li se ptát.
Stahoval jsem zkušební verzi, kterou mohu vyzkoušet aniž bych odinstaloval Windows. Že by se Windows nějak bránil? Jo a mám, já ubohý, Visty.

aloisam

  • Host
Re:Ubuntu se odmítá nainstalovat
« Odpověď #1 kdy: 19 Října 2011, 00:01:05 »
A opět mi naskočila chyba už jen při stahování instalačního balíku. Čím to, mohu-li se ptát.

ptát se můžeš, ale nikdo ti asi neporadí. Jaká chyba? Tou zkušební verzí myslíš wubi? Doporučuju stáhnout iso a hodit to na usb flashku..

herdekfilek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Ubuntu se odmítá nainstalovat
« Odpověď #2 kdy: 19 Října 2011, 00:09:37 »
Fajn, pokusím se stáhnout to v .iso.
Chybu jsem bez zaznamenání odkliknul. Takže její přesný název netuším.
Nu, dík.

aloisam

  • Host

Liber

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 136
  • Hledejme řešení, ne důvody proč si stěžovat :-)
Re:Ubuntu se odmítá nainstalovat
« Odpověď #4 kdy: 19 Října 2011, 06:09:04 »
Zkus Virtual Box (http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/systemove_nastroje/ostatni/virtualbox/), tam si můžeš vyzkoušet instalaci a používání Ubuntu bez jakéhokoliv vlivu na tvůj vlastní systém. Nastav si vhodnou velikost RAM,disku a videopaměti, v zařízení-CD/DVD-zvolíš stažené ISO a můžeš vesele instalovat.
Dle mého názoru je to ideální způsob na seznamování se a testování nového systému.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.