Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu na USB  (Přečteno 7061 krát)

UbuntuManiakCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
  • Ubuntu ? tak to znám :D
Ubuntu na USB
« kdy: 11 Listopadu 2012, 10:11:32 »
Ahoj určitě někteří nemáte CD na vypálení ubuntu ale mate FLASHKU na kterou nevíte jak dát BOOTOVACÍ SOUBORY.Je to lehké budete potřebovat akorát jen programy (které jsou zadarmo  :) ).
PenDrive:
PenDrive je pro bootovaní na flash a je to úplně Lehké.Stačí si to stáhnout
a spustit.
1.Jako první je nahoře Select Linux Distribute tam si vyberte UBUNTU
2.Za druhé tam je napsané pod tím Select your .... najděte iso UBUNTU
3.Za třetí je tam napsane Hned pod 2. Select your USB... a Vyberte místo portu USB.
4.Nic jiného už nemusíte dělat nyní klikněte na Create.

Link na PenDrive : http://www.pendrivelinux.com/universal-usb-installer-easy-as-1-2-3/

Finished : Pak odpojte USB a Instalujte :)

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re:Ubuntu na USB
« Odpověď #1 kdy: 11 Listopadu 2012, 11:53:05 »
Já občas užil designově neotřelý http://www.linuxliveusb.com/.
Download link http://www.linuxliveusb.com/downloads/?stable.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Zann

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
Re:Ubuntu na USB
« Odpověď #2 kdy: 15 Listopadu 2012, 20:44:01 »
Vytvořil jsem USB flash, ale nějak se mi z něj nedaří nabootovat ... flashka bliká, ale nic se neděje ... v BIOSu mám nastaveno Boot from USB-HDD ... kde dělám chybu ?
A ještě nerozumím tomuto " Finished :  Pak odpojte USB a Instalujte " ... z čeho tedy instaluji, když je USB odpojeno ?

Zann

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
Re:Ubuntu na USB
« Odpověď #3 kdy: 17 Listopadu 2012, 14:06:43 »
Jen na upřesnění, jak jsem postupoval :

Stáhnul jsem ISO instalačního media Ubuntu 12.10 a pomoci nástroje UNetbootin a posleze Universal USB Installer vytvořil bootovací flash disk tohoto systemu. Problém nastal při pokusu o nabootovaní a instalaci, ať jsem zvolil cokoli, tedy USB-HDD, USB-ZIP, USB-Flopy ( což se mi sice moc nezdálo, ale u nástroje Universal ... byla zmiňována i tato možnost ) nebo USB-CD-ROM ( Legacy LAN jsem nezkoušel ), instalace vůbec nezapočala ... hláška "Loading Operating system", flash disk bliká, ale nic se neděje. Typoval bych to na něco špatně nastaveného v BIOSu, ale nikde jsem se o nějakých "zvláštních" nastaveních nic nedočetl. Poradíte kde dělám chybu ?
Deska Gigabyte GA-Z68XP-UD3 rev.1.3 verze BIOSu F10 - http://www.gigabyte.cz/products/page/mb/ga-z68xp...  ( pouze naokraj, oficielní BIOS U1g(UEFI BIOS) se mi nikdy nepodařilo naflashovat )
Flash disk - Corsair Voyager GT 4GB

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re:Ubuntu na USB
« Odpověď #4 kdy: 17 Listopadu 2012, 16:34:04 »
To loading OS ti píše nejspíš jen BIOS. Začal bych asi od začátku. Nerozumím tomu, že ti nejde nahrát oficiální BIOS.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Zann

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
Re:Ubuntu na USB
« Odpověď #5 kdy: 18 Listopadu 2012, 11:24:35 »
No, nakonec jsem se na jiném foru dověděl, že pomocí těchhle dvou nástrojů, se snad ještě nikomu nepovedlo vytvořit funkční flash disk a tak jsem to nakonec vytvořil přes USB creator přímo na instalačním CD Ubuntu, povedlo se, bez problému funguje.
Stran BIOS, nevím co bych dodal ... stáhnu BIOS, přes update rutinu se pokusím o flash, neúspěšně ... prostě soubor, poškozen, soubor není platný, flash se nezdařil a podobné hlášky ....
Loading Operating System hlásí PC VŽDY když se spouští jakýkoli system v něm nainstalovaný, respektive před každým bootováním, to s tím nijak nesouvisí ...

beer

  • Host
Re:Ubuntu na USB
« Odpověď #6 kdy: 19 Listopadu 2012, 12:10:52 »
UNETBOOTIN mi taky nefunguje, ale ten PenDrive je OK... Naprosto dostatečný a vyhovující.

Zann

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
Re:Ubuntu na USB
« Odpověď #7 kdy: 20 Listopadu 2012, 05:18:37 »
Já už možná vím kde byla bota. Tu instalačku jsem, jsa nedočkav, stáhl z jakéhosi alternativního serveru, nevím teď přesně, ale mám pocit že z ČVUT. Tu druhou, ze kterého se mi to podařilo vyrobit už z ofic Ubuntu. Když se tak na ty instalačky dívám, jsou to DVD s různým obsahem. Ta z ČVUT se mi v UltraISO jeví pouze jako datové DVD, zatímco ta z ofic Ubuntu už jako "bootovací DVD". Ještě to prověřím, ale tam asi byl mopslík zakopán  >:(

UbuntuManiakCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
  • Ubuntu ? tak to znám :D
Re:Ubuntu na USB
« Odpověď #8 kdy: 30 Listopadu 2012, 15:41:37 »
Citace
Já už možná vím kde byla bota...
To bootovací DVD je lepší ja jsem to stáhl normálně a bylo Bootovací DVD
Bootovací DVD a Datové DVD je úplně to stejné :)

Henrynr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 366
Re:Ubuntu na USB
« Odpověď #9 kdy: 30 Listopadu 2012, 20:59:27 »
Asi by bylo dobré upřesnit, že zde popisované návody nemají za cíl dostat Ubuntu na USB, ale vytvořit Ubuntu live USB, což je rozdíl.
Doma i v práci Linux Mint 17

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.