Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Navod na Live USB Flash  (Přečteno 33928 krát)

o5

  • Host
Re: Navod na Live USB Flash [Povodne-Komu sa chce experimentovat?]
« Odpověď #25 kdy: 10 Ledna 2008, 08:55:51 »
Nevim co delate spatne, ale to ze se musi nabootovat z live cd Ubuntu 7.10 a v nem teprve delat tu boot flasku je zakladni postup, nejak mi ten prispevek ale nedava smysl..

No tady na wiki nevidim nic o tom ze se ta bootovatelna flash musi vytvaret v Live. Vytvarel jsem ji v nainstalovanem ubuntu, tak ze jsem si stahnul obraz a ten jsem dle navodu namountoval a prekopiroval na flash, kde jsem vytvoril prislusny oddil. Zkusím tedy vytvaret  live cd.

gargy2002

  • Host
Re: Navod na Live USB Flash [Povodne-Komu sa chce experimentovat?]
« Odpověď #26 kdy: 10 Ledna 2008, 14:49:10 »
Nevim co delate spatne, ale to ze se musi nabootovat z live cd Ubuntu 7.10 a v nem teprve delat tu boot flasku je zakladni postup, nejak mi ten prispevek ale nedava smysl..

No tady na wiki nevidim nic o tom ze se ta bootovatelna flash musi vytvaret v Live. Vytvarel jsem ji v nainstalovanem ubuntu, tak ze jsem si stahnul obraz a ten jsem dle navodu namountoval a prekopiroval na flash, kde jsem vytvoril prislusny oddil. Zkusím tedy vytvaret  live cd.
Podle toho navodu na wiki se vklada live cd az ve finale, pred kopirovanim souboru. No, teoreticky je mozne vlozit live cd az pred samotnym kopirovanim, protoze je potreba zkopirovat pouze nejake soubory a ten zacatek je pouze priprava boot flashdisku. Abych rekl pravdu tak jsem ten navod na wiki dodnes nevidel, nemel jsem duvod, ale predpokladal jsem, ze je to udelane podle toho navodu tady a tady je zaklad nabootovat z live cd a pote pokracovat...
Sorry, moje chyba... ;)

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Re: Navod na Live USB Flash
« Odpověď #27 kdy: 10 Ledna 2008, 15:50:01 »
No, ten návod na wiki jsem psal já. Mě to normálně fungovalo, když jsem to dělal v běžném nainstalovaném systému, ne live. V live by se to myslím muselo kopírovat trošku jinak. Ten návod na wiki má ale jeden trochu háček (zjistil jsem to až teď nedávno, až budu mít čas, přepíšu to) - nezobrazuje se taková ta obrazovka na výběr spuštění Live, spuštění live v nízkém rozlišení apod. Zobrazí se jen jakási jiná, tam stačí dát Enter a začne bootovat normální live. Je to způsobené tím, že extlinux asi neumí gfxboot. Řešením je místo ext2 oddílu vytvořit FAT. Vlastně to má ještě jeden háček (ale to má i ten originální návod) - když ten flashdisk strčíte do běžících Windows, nedostanete se na druhý oddíl, který vám zbyl pro běžná data...

vlasto

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 527
Re: Navod na Live USB Flash
« Odpověď #28 kdy: 10 Ledna 2008, 20:52:50 »
Snažím se to udělat z jednoho nebo druhého návodu a nejde mně to.Jsou ale rozdílné.V jednom návodu to chce dva oddíly a v druhém ne.A další v jednom musíte býti připojeni na internet a stáhnout soubory  v druhém ne.Můžete to nějak scelit,který je vlastně dobře?A ještě jedna prosba:určitě se dá nějakým procesem zjistit zda Vám počítač bude bootovat z flashe nebo ne.Neví někdo?
Vzdáleně si vzpomínám,že pokud to počítač přes USB nebere,někde jsem viděl nějakou fintu kde se musí Bios oblafnout.Nevím,ale již kde to bylo napsané.

Zdravím

gargy2002

  • Host
Re: Navod na Live USB Flash
« Odpověď #29 kdy: 11 Ledna 2008, 21:20:36 »
Snažím se to udělat z jednoho nebo druhého návodu a nejde mně to.Jsou ale rozdílné.V jednom návodu to chce dva oddíly a v druhém ne.A další v jednom musíte býti připojeni na internet a stáhnout soubory  v druhém ne.Můžete to nějak scelit,který je vlastně dobře?A ještě jedna prosba:určitě se dá nějakým procesem zjistit zda Vám počítač bude bootovat z flashe nebo ne.Neví někdo?
Vzdáleně si vzpomínám,že pokud to počítač přes USB nebere,někde jsem viděl nějakou fintu kde se musí Bios oblafnout.Nevím,ale již kde to bylo napsané.

Zdravím
Mam funkcni usbflash GG s tim navodem tady na foru, takze by to melo fungovat. V live cd by mel fungovat internet taky, jestli funguje v nainstalovanym systemu, takze bych zkusil napred ten navod pomoci toho live cd a pokud to nevyjde, na wiki je dalsi. Ten navod tady je prelozenej z toho pendrivelinuxu, takze uz nekomu asi musel fungovat, cimz nechci ale zpochybnovat navod na wiki. Zalezi mozna na systemu a celkove konfiguraci, z vlastni zkusenosti vim, ze navod pro wifi bcm43xx mi vubec nepomohl.. :)
Jestli pocitac bootuje z usbflash se da zjistit lehce. Bootnout do BIOSu, tam zkontrolovat zda je vubec takova moznost a pak ji nastavit. Muzes klidne bootnout s prazdnou flash, pokud to bootne, zahlasi to ze neni na usbflash aktivni oddil a prepne sa na dalsi polozku v boot device..

vlasto

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 527
Re: Navod na Live USB Flash
« Odpověď #30 kdy: 11 Ledna 2008, 22:28:51 »
Tak se mně to dnes povedlo.Jede to podle tohoto návodu.Mám dvě originál cd s 7.10 a při spuštění jednou nenaběhl prohlížeč,podruhé internet a stále dokola.Je to divné počítač jede OK.Musel jsem stahnout Iso 7.10 a vypálit a pak to jelo.Tak asi ta originální cd jsou na nic.Ještě prosím na co je potřeba ten druhý oddíl,v návodu na Wiki je pouze jeden.Nevíte?
Děkuji za návod.

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Re: Navod na Live USB Flash
« Odpověď #31 kdy: 12 Ledna 2008, 08:12:30 »
Druhý oddíl je tam k tomu, aby se na něj ukládalo např. nastavení a jiné věci, které by jinak při vypnutí byly ztraceny. Jelikož návod na wiki vznikl pouze pro účely instalace z flash disku, stačí tam jeden.

vlasto

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 527
Re: Navod na Live USB Flash
« Odpověď #32 kdy: 12 Ledna 2008, 16:18:38 »
Tomáši,
prosím jak bude znít příkaz dle Vašeho navodu na Wiki:http://wiki.ubuntu.cz/Instalace/z_flash_disku když bych potřeboval formátovat na fat 16?

mkfs.ext2 -L ubuntu /dev/sdx1  ?????

Děkuji

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Re: Navod na Live USB Flash
« Odpověď #33 kdy: 12 Ledna 2008, 16:26:49 »
No, muselo by se toho upravit poněkud víc:
V části příprava flashdisku - před posledním bodem (před tím w) ještě musíte dát nejdřív t pak 6.
Pak tento příkaz místo mkfs.ext2:
Kód: [Vybrat]
mkfs.vfat -F 16 -n ubuntu /dev/sdx1A pak místo extlinux...spustíte toto:
Kód: [Vybrat]
syslinux -sf /dev/sdx1

o5

  • Host
Re: Navod na Live USB Flash
« Odpověď #34 kdy: 13 Dubna 2008, 22:48:57 »
Již jednou jsem zkoušel, ale nepovedlo se a nějak jsem se na to vyprd. Teďka dle navodu napoprve, bez nějakých problémů až tedy na jeden docela podstatný. Zavádění linuxového jádra trvá déle než na pomocí LiveCD a po 100% to zamrzne, možná mám čekat déle, ale je to pro mě dost dlouhá doba. Osobně jsem si myslel, že to bude rychlejší než z CD. Jsou tam tedy dvě možnosti spuštění: Něco jako Start Kubuntu USB ?něco? (saves changes) a druhá Start Live Mode..Zkoušel jsem obojí ale stejná doba a při 100% nic..

Chci se zeptat jak rychle to chodí vám.

Mám tuto flash: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=42806

Mějte se.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.