Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace na starý notebook přes USB  (Přečteno 35093 krát)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3536
Re:Instalace na starý notebook přes USB
« Odpověď #25 kdy: 26 Března 2018, 20:38:04 »
Predne pouzij Lubuntu 14.04.3 (presne tohle) a dej do live. Zkontroluj HDD a pote reboot a kontrola RAM. Kdyz ok - zkus instalovat. A pak dej vedet.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

cytron

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 41
Re:Instalace na starý notebook přes USB
« Odpověď #26 kdy: 27 Března 2018, 22:54:44 »
Ahoj, jak jsi pripravil system k instalaci na tu fleshku? Tedy, v jakem programu?? Idealni je napr. Lubuntu delat prave v Lubuntu. Kdyz jsem delal instalacni disk v mintech, delalo to rotiku. Predpokladam, tvuj stroj je netbook od asuse 10" uhlopricka s jednojadrovym N450 procesorem nebo tak nejakym.. Puvodne Xp. Lubuntu jsou dobra volba, jde tam zvednout ramka na 2gb a zkus bud- externi mechaniku a live cd, coz je vzdy jistota, nebo zkus opravdu vytvorit bootovaci fleshku v lubuntu, je tam primo tvurce zpousteciho disku. Pokud bys byl z prahy, mohl bych ti ji vytvorit, kdyz se domluvime.

milano-m2

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 23
Re:Instalace na starý notebook přes USB
« Odpověď #27 kdy: 31 Března 2018, 19:04:32 »
Bootovací flashku vytvoří spolehlivě v jakémkoliv distru v terminálu vždy pomocí příkazu dd.
Vůbec nezáleží na tom o jakou se jedná distribuci.
Není na tom nic složitého a kdo to nezvládne neměl by s Linuxem asi radši ani začínat,
protože práci v terminálu se v Linuxu nelze navždy vyhýbat.

Důležité je flashku správně připravit na zápis iso souboru.
Pokud už totiž předtím byla používána jako bootovací je možné, že je na ní bordel v oddílech.
Je několik možností jak flashku zformátovat. Já používám terminál, ale lze použít např. GParted.
Kód: [Vybrat]
sudo mkfs.vfat -I /dev/sdx
Poté už lze zapsat ISO.
Kód: [Vybrat]
sudo dd if=/home/uživatel/Stažené/ubuntu.iso of=/dev/sdx bs=8MB
Je potřeba nahradit /dev/sdx za požadovaný disk. V případě notebooku s jedním hdd to bude velmi
pravděpodobně /dev/sdb.

Jo a na ten Asus by to mělo jít normálně nainstalovat. Jeden tu doma taky mám a funguje na tom Ubuntu, Mint, Debian.
Jiná distra jsem nezkoušel. Je to ale každopádně pomalá lemra a nějaký 4 roky už ho nepoužívám.
Pokud to nepůjde s takto vytvořenou flashkou je pravděpodobně v háji RAM nebo HDD.
« Poslední změna: 31 Března 2018, 19:19:04 od milano-m2 »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.