Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení  (Přečteno 58840 krát)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #50 kdy: 21 Dubna 2007, 15:46:53 »
Nevím, proč nás o toho stále odrazujete. Už jsme se rozhodli, že to zkusíme. Když naše plány vyjdou, tak to bude skvělé. Když nevyjdou - nic se nestane - my sic možná přijdeme o pár nervů a trochu peněz, ale aspoň se poučíme a budeme moci říct "zkusili jsme to".
A navíc - Vás přeci nikdo nenutí, abyste se stal členem - můžete dál používat Ubuntu a o nás nic nevědět.

A jak už tu někdo řekl - neberte nám hračku :D.

VldýŠek

  • Host
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #51 kdy: 21 Dubna 2007, 16:10:43 »
...ja Vas preci neodrazuji. Jen komentuji co vidim a ctu, a rikam na to svuj nazor. Mam vsak uz nejake zkusenosti, a snazil jsem se upozornit na uskali... A vidite, Vy/vy se citite dotceny/ni ;-)

Pro mne za mne si zalozte treba i sektu "Hare Ubuntu" :-D Ja necitim potrebu byti clenem cehokoliv zbytecneho. Ale mrzi mne ta nejednota cele komunity. Bohuzel se tim oslabujete :-(
Je to vubec jeste ubuntu?

S tim nevedet o vas bude potiz, protoze se "chca nechca" profilujete jako ti, kdo si delaji narok na to byti zastupcem komunity Ubuntu v CR. Pravdepodobne budete nejak ovlivnovat celkove vnimani a dalsi veci okolo. Z toho mam trochu strach ;-)

Jenda

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 671
    • http://launchpad.net/people/jenda
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #52 kdy: 21 Dubna 2007, 16:33:25 »
Ten nárok si neděláme, o ten jsme si řekli a byl nám udělen, a to na základě práce, kterou jsme pro Ubuntu v České republice udělali.

Tak jako místní tým v Německu, máme velké ambice a náš účel je nekomerční, ačkoli bude nutné nějaké peníze protočit. Z tohoto důvodu a) nemůžeme být firma b) se nám hodí mít právnickou osobu.
Myslím, že o jeho zakládání už bylo dostatečně rozhodnuto.

Můžete být členem LoCo teamu i anižbyste byl členem Sdružení (ačkoli to bude poněkud nepraktické, a myslím, že se pokusíme co největší část rozhodnutí konat právě přes Sdružení).
Také nemusíte, můžete být prostým uživatelem*.

*) samozřejmě nemusíte ani to
Navštivte nás na IRC: #ubuntu-cz @ irc.freenode.net
K mání trika a samolepky Ubuntu - případní zájemci nechť se mi ozvou.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #53 kdy: 21 Dubna 2007, 16:41:50 »
Citace: VldýŠek
A vidite, Vy/vy se citite dotceny/ni ;-)
Já se necítím dotčen.

Citace: VldýŠek
Ale mrzi mne ta nejednota cele komunity. Bohuzel se tim oslabujete :-(
Já žádnou nejednotu komunity nevidím...

Citace: VldýŠek
...profilujete jako ti, kdo si delaji narok na to byti zastupcem komunity Ubuntu v CR.
Vzhledem k tomu, že v přípravném výboru jsou oficiální zástupci komunity...

Jenda

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 671
    • http://launchpad.net/people/jenda
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #54 kdy: 21 Dubna 2007, 16:56:08 »
BTW, ani tak nejde o oficiální zástupce komunity, jako spíš o to, že jsme oficiální LoCo Team.

(Tím chci říci, že nárok úsilí nedávám já, Martin a Ondřej, alebrž to, že jsme ta skupina, která se o Ubuntu v Česku stará)

Mimochodem o.s. nám zjednodušší i rozhodování o vedení projektu - myslím, že jeho sjednocení s vedením sdružení je nasnadě.
Navštivte nás na IRC: #ubuntu-cz @ irc.freenode.net
K mání trika a samolepky Ubuntu - případní zájemci nechť se mi ozvou.

VldýŠek

  • Host
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #55 kdy: 21 Dubna 2007, 19:03:05 »
A proc plytvate casem a energii a nezalozite aktivni vetev Ubuntu pod CZLUGem? Vzdyt by to bylo prospesne vsem stranam ;-)

Nejednotu vidim v komunite linuxu obecne. Kazda distribuce si zaklada na tom, ze je ta "prava"... A to je to smutne. Pritom si myslim, ze rozhoduje jedine pocet uzivatelu - (ne)spokojenych.

Praci pro Ubuntu a LoCo Team vam neberu. Diky za to.
Ja sam jsem a budu asi jen obycejny user, ktery se bude prokousavat postupne problemy se svou instalaci a obstaroznim HW. Ostatne, zivi me neco jineho, a nemam ani cas a ani schopnosti byti nejak prospesny. Linuxu rozumim jako nekonecnosti vesmiru :-) Ubuntu me uchvatilo tim, ze je mi blizka ta africka filozofie, a jako distro mi prislo opravdu "lidske".

Opravdu vam budu drzet palce... a snad to bude neco platne. Zkuste se vsak, prosim, vyvarovat sporu, ktere nedelaji dobre jmeno ani vam, ani *buntu obecne. Nekdy mene je vice ;-)

Jenda

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 671
    • http://launchpad.net/people/jenda
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #56 kdy: 21 Dubna 2007, 19:11:15 »
V lecčems s Tebou souhlasím.

V některých věcech ne.

Ubuntu si musí táhnout za svůj provaz, protože má na rozdíl od jiných GNU/Linuxů jiný přístup. Linuxu se lidé bojí - Ubuntu jim přišlo ukázat, že Linux může být i pro lidi.
To neznamená, že bychom nemohli spolupracovat - máme s CZLUGem spoustu (většinu) společných zájmů. Daleko lepší pro nás ale, myslím, bude, když budeme co nejvíce nezávislí (tedy, spíše závislí na těch, s nimiž máme společné Ubuntu, než těch, s nimiž máme společnou zem či jazyk)
Navštivte nás na IRC: #ubuntu-cz @ irc.freenode.net
K mání trika a samolepky Ubuntu - případní zájemci nechť se mi ozvou.

Neo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 344
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #57 kdy: 21 Dubna 2007, 20:50:20 »
Jen drobná poznámka k názvu (vzhledem ke stavu hlasování). Uvědomte si, že takto bude znít oficiální název a všude tedy budeme uváděni pod Občanské a když nás někdo bude hledat v nějakém seznamu podle Ubuntu tak mu to nezjednodušíme. Další komplikace může být s poštou.
Ale nebojte se nebudu vám za to nadávat. :-)
Ubuntu 17.04.

Jenda

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 671
    • http://launchpad.net/people/jenda
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #58 kdy: 21 Dubna 2007, 21:46:06 »
Haha... zrovna někdo vstoupil do #ubuntu-marketing a prohlásil:

21:41 < randomwalker> after a couple of hours of using feisty, my thought was "damn, this doesn't feel like linux"
21:41 < randomwalker> none of the fist pounding, the head banging
21:42 < randomwalker> didn't really need the command line
21:43 < randomwalker> so i was wondering ubuntu should be branded as ubuntu, and deemphasize the linux part
21:43 < randomwalker> any thoughts?
Navštivte nás na IRC: #ubuntu-cz @ irc.freenode.net
K mání trika a samolepky Ubuntu - případní zájemci nechť se mi ozvou.

Kingskid

  • Host
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #59 kdy: 22 Dubna 2007, 08:49:46 »
Nejdřív musím opět připomenout, že zde se již diskutují stanovy a nikoli zda ano či ne založit sdružení.

Citace: VldýŠek
OS je dobra myslenka, ale zcela zbytecna. Rozmelnujete a plytvate silami, vedete zabomysi spory, a vubec se chovate jako male deti.
Myslím, že síly nerozmělňujeme, jen děláme, co nás baví. Stejně jako to dělají i ostatní lidé v komunitě. Navíc se domníváme, že sdružení má některé výhody, které komunita nemá - může např. přijmout finanční dar, který lze využít na propagaci Ubuntu, placení webhostingu, provoz fóra, atd. Sdružení nehodlá nahradit komunitu, jen ji doplnit.

Citace: VldýŠek
Na nasazeni Ubuntu do firem, skol, apod. si zalozte regulerni firmu. Tam se pak ukaze, jestli si na sebe budete schopni vydelat ;-)
Nezaregistroval jsem, že by tu někdo hovořil o vydělávání peněz. Kdo chce, ať si firmu založí. (Jen aby mu někdo neřekl, že chová jako dítě a snaží se vydělávat na něčem, co jiní vytvořili bez nároku na odměnu ;))

mirak

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 149
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #60 kdy: 22 Dubna 2007, 09:49:31 »
Citace: Neo
Jen drobná poznámka k názvu (vzhledem ke stavu hlasování). Uvědomte si, že takto bude znít oficiální název a všude tedy budeme uváděni pod Občanské a když nás někdo bude hledat v nějakém seznamu podle Ubuntu tak mu to nezjednodušíme. Další komplikace může být s poštou.
Ale nebojte se nebudu vám za to nadávat. :-)
souhlas, neni nad strucny a vecny nazev :-)
Omnia sponte fluant, absit violentia rebus.
Maple  ;)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #61 kdy: 24 Dubna 2007, 19:20:32 »
Někdy v době dávno minulé (#38) jsem navrhoval, abychom se sešli někde na IRC a dojednali několik drobností ve stanovách. Rád bych to totiž uzavřel před případným dalším srazem, kde už by se stanovy "jen" přijaly (nebo také ne).
Byl bych rád, kdyby se mohli zúčastnit hlavně Jenda, Neo a Kingskid, kteří měli nejvíce opravných návrhů, připomínek a dobrých nápadů. (Připojit by se samozřejmě mohl kdokoli.)
Teď se jen dohodnout na termínu - navrhoval bych tento pátek v odpoledních/podvečerních hodinách. Vyjádřete se prosím níže, případně navrhněte jiný termín.

Jenda

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 671
    • http://launchpad.net/people/jenda
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #62 kdy: 24 Dubna 2007, 21:42:09 »
Souhlasím, definitivně bych potvrdil ve čtvrtek, mám ted hektično.
Navštivte nás na IRC: #ubuntu-cz @ irc.freenode.net
K mání trika a samolepky Ubuntu - případní zájemci nechť se mi ozvou.

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #63 kdy: 24 Dubna 2007, 23:28:00 »
Chlapi, myslím, že by se už stanovy měly dokončit, doredigovat a doladit - aby každý týden nevycházela nová a nová verze. Pak se můžou dělat - třeba k výroční schůzi dodatky a doplňky, ale základ by už měl být hotový co nejdříve.
Velice oceňuji Vaši práci a vím, že je na Vás tlak ze všech stran. Kdysi před léty (cca v roce 1990) jsem dělal podobné stanovy pro svůj první klub kung-fu a vím, jaká je s tím práce - já byl holt na to sám, obklopený spoustou zákoníků a příruček ;)
Držím Vám palce, aby jste to zvládli i bez "ostnatých" připomínek P. T.
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Kingskid

  • Host
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #64 kdy: 24 Dubna 2007, 23:42:20 »
V pátek se mi to hodí po 20:00. To už budou prckové uklizení v pokoji a manželka v divadle :)

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #65 kdy: 25 Dubna 2007, 10:54:08 »
marp: Mohl bys mi laskavě sdělit, co je na mých připomínkách ostnaté? Jsou to jen připomínky, kdyby pro ně nebyly důvody, tak bych je ani psát nemusel. Bohužel jsem je musel psát několikrát, opakovaně, a to už fakt není můj problém. Já ty stanovy nepíšu, nemám k nim zdroje, nic, tak ať se o to postarají kompetentní lidi, kteří je chtějí. A ty to nevydávej za ostnatné připomínky.

Kingskid

  • Host
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #66 kdy: 25 Dubna 2007, 15:36:53 »
Doporučuji nereagovat na Petrovy ne-věcné připomínky. Zbytečně to zatěžuje diskuzi a nikam to nevede.

Neo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 344
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #67 kdy: 25 Dubna 2007, 15:43:52 »
Citace: Kingskid
Doporučuji nereagovat na Petrovy ne-věcné připomínky. Zbytečně to zatěžuje diskuzi a nikam to nevede.
Souhlas, jen na ty věcné je třeba reagovat.
Ubuntu 17.04.

MacHala

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1104
  • Big Bro iz watching joo!
    • ZlejT
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #68 kdy: 25 Dubna 2007, 17:08:29 »
heh, je videt, ze PT je zde docela v neoblibe... brani se utocnemu prispevku a hned jsou z toho nevecne pripominky (jedine pripominky jeho pripominky , ktere jsem v tomhle topicu cetl, byly sice formalni, stale vsak vecne...)...

btw, porad se tam mouchy najdou, napr.: "Sdružení je neziskovou organizací." - tady by imho mel byt nominativ, to stejne imho i u funkcniho obdobi revisni komise. dale si myslim, ze v I. by mela byt za Sb. carka , a urcite je tam toho vic... myslim, ze by to rozhodne potrebovalo korekturu  (mozna i pravnickou - imho z X. vyplyva, ze o necem bude rozhodovat clenska schuze jiz zanikleho sdruzeni...)... Jestli je uz nejaka nova opravena verze, tak sry.

Ale fandim vam...
Prislusnik ligy, za kreativni pouzivani interpunkcnich znamenek, carek, predevsim.
=======================================
Tweetuju jako http://twitter.com/zl8

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #69 kdy: 25 Dubna 2007, 17:20:21 »
Citace: Kingskid
Doporučuji nereagovat na Petrovy ne-věcné připomínky. Zbytečně to zatěžuje diskuzi a nikam to nevede.
Sorry ale upozorneni na chyby ve formulacich a pravopisne chyby povazuji za vecne pripominky.

Jenda

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 671
    • http://launchpad.net/people/jenda
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #70 kdy: 25 Dubna 2007, 17:30:21 »
Tak v pátek po 20:00 v #ubuntu-cz - souhlasím :)

Mám po zkoušce - ještě nevím jak, ale po zkoušce.
Navštivte nás na IRC: #ubuntu-cz @ irc.freenode.net
K mání trika a samolepky Ubuntu - případní zájemci nechť se mi ozvou.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #71 kdy: 25 Dubna 2007, 17:40:40 »
Souhlasím.

Kingskid

  • Host
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #72 kdy: 25 Dubna 2007, 17:42:15 »
Citace: lukas.svoboda
Citace: Kingskid
Doporučuji nereagovat na Petrovy ne-věcné připomínky. Zbytečně to zatěžuje diskuzi a nikam to nevede.
Sorry ale upozorneni na chyby ve formulacich a pravopisne chyby povazuji za vecne pripominky.
Někteří už si všimli, že Petr má sklon přecházet od diskuze k hádce a před tím varuji. Jeho vyjadřovací styl umí čas od času solidně zvednout hladinu adrenalinu a pak se celá diskuze dostává do jiné/nežádoucí roviny.
Zastávám názor, že je dobré "agree to disagree", ale bez zbytečných vášní a osobního napadání.
Zachovávat jisté dekorum platí pro všechny, kdo chtějí skutečně vést diskuzi. Ale to už odbočuji od tématu, většina CoC četla :)

Kingskid

  • Host
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #73 kdy: 25 Dubna 2007, 17:44:23 »
Citace: Jenda
Tak v pátek po 20:00 v #ubuntu-cz - souhlasím :)

Mám po zkoušce - ještě nevím jak, ale po zkoušce.
Ok

Martin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
    • http://mkds.info
Opravné návrhy ke stanovám občanského sdružení
« Odpověď #74 kdy: 26 Dubna 2007, 21:30:20 »
Nepřišel jsem na způsob, jak zahlasovat. Jsem pro první variantu kompletního názvu "Občanské sdružení Ubuntu Česká republika" a používání zkratky "Ubuntu CZ"
zdraví mkds - lamer user

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.