Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nefunkční wifi s Atheros čipem u HH [vyřešeno]  (Přečteno 11377 krát)

tlamic

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 190
Re: Nefunkční wifi s Atheros čipem u HH [vyřešeno]
« Odpověď #25 kdy: 03 Dubna 2008, 20:37:53 »
Tak jsem to rozchodil s generic jádrem -přes wicd a jako driver v nastavení ndiswrapper místo wext. Honza

Miko10

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 642
Re: Nefunkční wifi s Atheros čipem u HH [vyřešeno]
« Odpověď #26 kdy: 04 Dubna 2008, 12:35:58 »
Zrovna teraz ked uz som to preinstaloval spat na GG :D
Fujitsu-Siemens V6535, CD T3200, 3GB RAM, 320 GB HDD, Wifi Atheros 242x, Ubuntu 10.10

tlamic

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 190
Re: Nefunkční wifi s Atheros čipem u HH [vyřešeno]
« Odpověď #27 kdy: 04 Dubna 2008, 14:06:41 »
To je mě líto, ale s madwifi jsem to nerozchodill, tak jsem trochu experimentoval s ndiswrapper. Honza

Miko10

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 642
Re: Nefunkční wifi s Atheros čipem u HH [vyřešeno]
« Odpověď #28 kdy: 05 Dubna 2008, 09:56:53 »
No ale myslim ze coskoro budem zase testovat :)
Fujitsu-Siemens V6535, CD T3200, 3GB RAM, 320 GB HDD, Wifi Atheros 242x, Ubuntu 10.10

tlamic

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 190
Re: Nefunkční wifi s Atheros čipem u HH [vyřešeno]
« Odpověď #29 kdy: 26 Dubna 2008, 15:31:44 »
Zdravím, musel jsem znovu instalovat HH a opět problém s wifi kartou. Tentokrát se připojím pouze k nezabezpečené siti (přes ndiswrapper a  networkmanager), jak jí zabezpečím nejde se připojit. Wicd ani wifi-radar nepomáhají. Honza

Miko10

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 642
Re: Nefunkční wifi s Atheros čipem u HH [vyřešeno]
« Odpověď #30 kdy: 26 Dubna 2008, 16:23:16 »
Ako sa ti podarilo rozbehat ndiswrapper??? To by asi dost ludom pomohlo.
Fujitsu-Siemens V6535, CD T3200, 3GB RAM, 320 GB HDD, Wifi Atheros 242x, Ubuntu 10.10

nettezzaumana

  • Host
Re: Nefunkční wifi s Atheros čipem u HH [vyřešeno]
« Odpověď #31 kdy: 26 Dubna 2008, 16:38:59 »
nikdy jsem ndiswrapper nepouzival .. naprosto v pohode je madwifi driver. atherosky s nim funguji cool ..

pouzivam rucne wpa_supplicant, pac v network-manageru strasi ..

Miko10

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 642
Re: Nefunkční wifi s Atheros čipem u HH [vyřešeno]
« Odpověď #32 kdy: 26 Dubna 2008, 17:00:19 »
ja sa pytam na ndiswrapper koli tomu ze mam broadcom wifinu a ta mi pod nim bezala paradne.
Fujitsu-Siemens V6535, CD T3200, 3GB RAM, 320 GB HDD, Wifi Atheros 242x, Ubuntu 10.10

tlamic

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 190
Re: Nefunkční wifi s Atheros čipem u HH [vyřešeno]
« Odpověď #33 kdy: 26 Dubna 2008, 17:32:04 »
Přes ndiswrapper úplně normální instalace do blacklist ath_pci driver. win driver net 5211. Otázka k
nettezzaumana, jak funguje ručně wpa_supplicant? - přes madwifi moje Atheroska nechosí. Díky za odpověď. Honza

nettezzaumana

  • Host
Re: Nefunkční wifi s Atheros čipem u HH [vyřešeno]
« Odpověď #34 kdy: 27 Dubna 2008, 15:05:26 »
4 tlamic >>

network-manager je front-end k wpa_supplicantu .. spoustu informaci o wpa_supplicantu lze nalezt zde
a nebo ze samotne dokumentace k tomuto baliku (zkus treba "dpkg -L wpa_supplicant") v podobe ukazkovych konfiguraci apod ..

napriklad ja se pres madwifi pripojuju k obycejnemu ASCII 128b wep klici takto ::
wpa_supplicant -w -Dmadwifi -iath0 -c/root/wpa_supplicant/wep.conf // vice viz "wpa_supplicant --help | less"

soubor /root/wpa_supplicant/wep.conf vypada nasledovne ::
# cat /root/wpa_supplicant/wep.conf
ctrl_interface=/var/run/wpa_supplicant

network={
        ssid="MojeSit"
        key_mgmt=NONE
        wep_key0="mojetajneheslo"
        wep_tx_keyidx=0
        auth_alg=OPEN
}
<< toto zajisti navazani spojeni (aka pripojeni kabelu) na ath0, dale jen pustim dhcp klienta ::
dhclient ath0

that's it. zdravi ntz

nuclex

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 270
Re: Nefunkční wifi s Atheros čipem u HH [vyřešeno]
« Odpověď #35 kdy: 03 Května 2008, 20:14:34 »
Pro každého kdo chce použít ndiswraper na kartě s čipem atheros, přečtěte si návod jak rozběhat wifi kartu atheros bez ndiswraperu.
« Poslední změna: 01 Září 2008, 10:22:45 od nuclex »
Pentest Tutoriály :: WiFi Hacking Ubuntu :: FreeWiFi HotSpot :: Gnome #LTS 10.04 / 2.6.32.24

chr1s1k

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 68
    • Osobní portfolio
Re: Nefunkční wifi s Atheros čipem u HH [vyřešeno]
« Odpověď #36 kdy: 05 Května 2008, 09:22:09 »
Také jsem měl problém s Atheros kartou, ale přes Madwifi (http://madwifi.org/) jsem jí bez problému rozchodil. Po rozbalení zdrojových souborů jsem otevřel danou složku a po příkazech:
Kód: [Vybrat]
make clean
make
make install
modeprobe  ath_pci
a následném restartu PC se mi už Wi-Fi rozběhla.
Ubuntu & Fedora lover

Petrek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Nefunkční wifi s Atheros čipem u HH [vyřešeno]
« Odpověď #37 kdy: 05 Května 2008, 18:21:04 »
Ja jsem s ndiswrapperem neuspel, ale madwifi mi jelo v poho, az na jednu (pro me bohuzel dost zasadni) vec: rozbehla se mi sice WiFi, ale prestala fungovat hibernace a at delam co delam, tak hibernaci ani spanek nemuzu ted rozjet...mam chipset AMD690G....kdyby nekdo vedel co s tim, tak budu rad....
Vzdy kdyz tu hibernaci spustim, tak se mi to zasekne prave na 802.11 ...

chr1s1k

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 68
    • Osobní portfolio
Re: Nefunkční wifi s Atheros čipem u HH [vyřešeno]
« Odpověď #38 kdy: 06 Května 2008, 00:06:52 »
Tak dneska jsem nainstaloval HH a po instalaci Madwifi ovladačů na Wi-Fi Atheros, karta stále neběží! Na GG jsem s tím neměl problémy. Fakt je, že jsem používal tento driver
http://snapshots.madwifi.org/madwifi-ng/madwifi-ng-r2756-20071018.tar.gz, který se už na daném webu bohužel nenachází. Tak jsem ještě zkoušel tenhle
http://snapshots.madwifi.org/special/madwifi-ng-r2756+ar5007.tar.gz a tenhle
http://snapshots.madwifi.org/special/madwifi-nr-r3366+ar5007.tar.gz a nedá se říct že výsledky by byly uspokojivé! Po zadání modprobe ath_pci se mi sice vytvoří zařízení ath0, ale nenajde v rozsahu žádnou síť! Ještě jsem zkoušel samozřejmě ifconfig ath0 up a poté iwlist ath0 scan, neúspěšně:(.
Ubuntu & Fedora lover

Vojtěch Weiss

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
    • http://wow.fakaheda.eu
Re: Nefunkční wifi s Atheros čipem u HH [vyřešeno]
« Odpověď #39 kdy: 15 Května 2008, 17:18:59 »
Nejsi sam  :-\

ja mam Asus F3T AP008 a kartu mam zcela identickou. Mam proste smulu. ndiswrapper nainstaluju, karta naskoci, muzu skenovat, ale prikazy jako napriklad iwconfig wlan0 essid "nazevsite" nechodi.

Karta je porad jakoby offline, pri ifup wlan0 naskoci jen dhclient, ale rovnez mam smulu.

defakto se to chova stejne, jako s madwifi.

karta skenuje, ale nespoji se.

u madwifi aspon lze nastavit ESSID. ndiswrapper ESSID neprijme vubec. pouzivam HH, dnesni aktualizace... tj upt2date distro....na x64b platforme.
Rezistance is, and allways has been Futile.
http://wow.fakaheda.eu/img/banner.gif

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.