Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Konec 3G modemů (CDMA,UMTS) v Ubuntu 9.10???  (Přečteno 11054 krát)

romik.kahanec

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Konec 3G modemů (CDMA,UMTS) v Ubuntu 9.10???
« kdy: 08 Listopadu 2009, 21:13:07 »
na internetu jsem narazil, stejně jako já na absolutní nefunkčnost modemů 3G,  v Ubuntu 9.10, nefunguje vůbec nic... ani CDMA ani UMTS prostě nic, vše se jen na cca 3sekundy připojí a odpojí... a to všechny mnou zkoušené modemy ve starší verzi Ubuntu fungovaly super...

kde je problém???

najde se někdo kdo to vyřešil a podělí se o své zkušenosti

díky velmi moc (jsem existenčně závislý na 3G modemu)

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re: Konec 3G modemů (CDMA,UMTS) v Ubuntu 9.10???
« Odpověď #1 kdy: 08 Listopadu 2009, 21:56:18 »
přes co se připojuješ? gnome-ppp?

pokud ano, spusť ho jako superuživatel, zadej údaje a zkus se připojit. následně se odpoj a spusť jako normální uživatel. mělo by fungovat
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Re: Konec 3G modemů (CDMA,UMTS) v Ubuntu 9.10???
« Odpověď #2 kdy: 08 Listopadu 2009, 23:19:48 »
Pozrite sa na launchpad a uvidíte. Sú to poväčšine nahlásené bugy. Ak Váš modem chýba nahláste ho tiež. A skúste použivať jadro 2.6.31-11 alebo nižšie (toto jadro bolo v ubuntu 9.10 beta!). 

romik.kahanec

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: Konec 3G modemů (CDMA,UMTS) v Ubuntu 9.10???
« Odpověď #3 kdy: 09 Listopadu 2009, 08:59:00 »
připojuji se přes Applet Networkmanager vs:0.7.996..... jak tuto aplikaci spustit pod právy Root?

P.S. nejsem Linuxový přeborník

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Re: Konec 3G modemů (CDMA,UMTS) v Ubuntu 9.10???
« Odpověď #4 kdy: 09 Listopadu 2009, 09:47:01 »
Tak jednoducho vysvetlené, nejako sa to dá, najlepšie použiť staršie jadro alebo staršie distro. Myslím, že boli spomínané aj iné workaroundy ale tým som si istý neni. Každopádne je to chyba niekde v jadre.

P.S.: Ešte by bolo dobré, aby ste uviedli presný model toho modemu.
« Poslední změna: 09 Listopadu 2009, 09:55:46 od Rixx »

romik.kahanec

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: Konec 3G modemů (CDMA,UMTS) v Ubuntu 9.10???
« Odpověď #5 kdy: 09 Listopadu 2009, 11:19:02 »
nabízí se otázka jak změnit jádro?mě ve starší distribuci nefungovala ext.zvuková karta...tak bych rád zůstal na 9.1 a taky by mě zajímalo jak applet networkmanager spustit pod právy root?prý to pomáhá,zatím se mi to nepodařilo-jen firefox jsem zkoušel a ten se spustil

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Re: Konec 3G modemů (CDMA,UMTS) v Ubuntu 9.10???
« Odpověď #6 kdy: 09 Listopadu 2009, 11:51:37 »
Kód: [Vybrat]
sudo nm-applet

romik.kahanec

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: Konec 3G modemů (CDMA,UMTS) v Ubuntu 9.10???
« Odpověď #7 kdy: 10 Listopadu 2009, 11:55:36 »
tak jsem to zkusil a nespojilo:

Warning: nm connections list new: failed to load VPN plugins: Coul dont read VPN.name files directory /etc/NetwokManager/VPN
DEBUG: old state indicates that this was not a disconcetect 9
DEBUG: foo client  state changed cb
DUBUG: going for offline with icon: notification network disconnnected

Zkoušeno s modemy : Axesstel MN 22O a Ubiquam U 300 (mob.tel.)

takže zatím bez úspěchnu :-(

romik.kahanec

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: Konec 3G modemů (CDMA,UMTS) v Ubuntu 9.10???
« Odpověď #8 kdy: 13 Listopadu 2009, 13:00:42 »
pořád nic? už jsem týden bez netu na netbooku... kdo ví ať poradí

díky

ulo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Linux Mint Czech
Re: Konec 3G modemů (CDMA,UMTS) v Ubuntu 9.10???
« Odpověď #9 kdy: 13 Listopadu 2009, 14:29:45 »
Zkusil bych ještě něco terminálového např. wvdial (měl by být v repo). Používal jsem ho, když jsem ještě měl 4G od T-Mobilu (ale nezkoušel jsem v Koale).
PC-doma:  LinuxMint 13 KDE - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 4 GB, ATI Radeon HD4350
PC-práce: LinuxMint 13 KDE - Intel Pentium 4, MB MSI 945G Neo, RAM 4 GB, GeForce 8400 GS
NB:  LinuxMint 15 KDE - Acer TravelMate 3002

Repo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re: Konec 3G modemů (CDMA,UMTS) v Ubuntu 9.10???
« Odpověď #10 kdy: 13 Listopadu 2009, 21:50:02 »
3g modem od Vodafonu funguje i když je trochu složitější-vyzkoušeno a funguje.Ze stránek Vodafonu(Služby a nastavení-Data-Datová optimalizace-Způsoby připojení(dávám počítač přes datové zařízení)-Stáhněte si software Vodafone Mobile Connect-Stáhněte si aplikaci pro Linux)stáhnout soubory : ozerocdoff a vodafone-mobile-connect.Usb-modeswitch je v repo a je novější.Nainstalovat a potom vnetwork manageru přidat mobilní zařízení i bez toho,že by byl zapojen modem.Neukáže to typ.Teď pro ty co jsou u Vodafonu s modemem Huawei.Při nastavení vybrat Czech-operátor Oscar-způsob platby(dát,že nejsem v seznamu a dolu dát jméno internet),vyplnit připojit automaticky a zadat pin..Připojit modem a restartovat.Po restartu se Vám modem objeví.Mě se automaticky připojí.
Upozorňuji,že mě to takto funguje ne EEE 1000H s 9.10. Ale pouze tehdy když zapojím modem a restartuji.bez restartu jsem to zatím neuvedl do provozu.
Nejsem spisovatel ale možná to někomu pomůže.

romik.kahanec

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: Konec 3G modemů (CDMA,UMTS) v Ubuntu 9.10???
« Odpověď #11 kdy: 14 Listopadu 2009, 09:41:05 »
takže jsem "povýšil" z 9.10 na 9.04 připojení k internetu je zásadní, v roce 2009 přes 3Gmodemy běžné.. skutečně nechápu proč to v nové verzi distribuce nefunguje (nebo funguje s restarty atd.) v 9.04 to funguje super

kdyby nastala změna k lepšímu a byla by funkčnost 3Gmodemů jako v 9.04 rád povýším systém

P.S. v nových verzích Xubuntu,Kubuntu je stejný problém? má někdo zkušenosti?

Mr.Speedy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Re: Konec 3G modemů (CDMA,UMTS) v Ubuntu 9.10???
« Odpověď #12 kdy: 16 Listopadu 2009, 00:19:04 »
Po update mi funguje Huawei E220 bez problémov, je možné že to má problémy s modemami práve kvôli tomu, že v 9.04 rozpoznáva composite zariadenie - emulovany CDRom/Cardreader+modem(alebo Rockbox drive + HID), zatiaľčo v predošlych verziach fungovala iba 1 hlavna funkcia. skus ten OS updatnut, pripadne po pripojeni hodit vypis z dmesg

K1976

  • Host
Re: Konec 3G modemů (CDMA,UMTS) v Ubuntu 9.10???
« Odpověď #13 kdy: 09 Prosince 2009, 18:39:03 »
Používám 3G (CDMA) modem AnyData ADU-510L od Ufona na distribuci LinuxMint(vychází z Ubuntu) a taky mi to nechtělo fungovat po instalování nové verze co vychází z U. 9.10,pak sem někde na netu vyčetl:

Smazat v /lib/udev files modem-switch

Pak je dúležitý dodržet postup:

Zasunout modem do PC,počkat až na  NetworkManageru vyskakovacím menu (vyjíždějící z ikony) naskočí "nové CDMA připojení" nebo něco v tom smyslu,pak !!vytáhnout modem z PC!! a potom založit podle normálního postupu to nový připojení:
Otevřít kartu NetworkManageru,záložka "Mobilní širokopásmová" a dát  "přidat" atd.(není tam co pokazit) a pak číslo nechat na #777 vyplnit jen uživatel: ufon ,heslo: ufon ,zakliknout: "připojit automaticky" a "použít" .Jinak sem nic neměnil.
Pak zasunout modem do PC a dát vždy povolit.
Doufám že to pomůže,teď píšu za použití tohoto modemu..

PS:Opravdu ale nevím jestli je potřeba mazat to files modem-switch  -nevím co to dělá..nejsem žádnej linux guru..

K1976

  • Host
Re: Konec 3G modemů (CDMA,UMTS) v Ubuntu 9.10???
« Odpověď #14 kdy: 10 Prosince 2009, 09:07:04 »
Právě sem vyzkoušel i GNOME-PPP a tam je to ještě jednodušší:
Spuštění s právy root-jinak se to nechce připojit (otevřít v terminálu-sudo su ..heslo..gnome-ppp instalované z repozitáře)
Při použití UFON:
Uživatel ufon,Heslo ufon,číslo #777
Nastavení,
Detekovat modem(pokud napíše nenalezen-vytáhnout modem z PC a znovu zkusit detekovat)
Pokud je detekován-zavřít záložku nastavení a připojit.
Vše funguje,až na to přihlašování pořád dokola jako root,to je opruz..třeba někdo něco vymyslí jak to udělat jinak..

MPavel

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 155
Re: Konec 3G modemů (CDMA,UMTS) v Ubuntu 9.10???
« Odpověď #15 kdy: 10 Prosince 2009, 21:03:26 »
Možno komentár od veci, ale:

Mám Ubuntu 9.10, mobil Nokia E51, data nonstop od O2. Celé pripojenie bola otázka 1 minuty - pripojiť kábel, pridať nové broadband pripojenie, vyplniť, v nm kliknout pripojit. Hotovo. Funguje. Na kábel aj cez BT. Ale mám odskúšané, že modemy ako také robia problém. Skúsil by som prehodiť kartu do mobilu ( ale POZOR - Nokia alebo SE, nech niesu problémy) a ten použiť ako modem. Ked všetko sprevádzkuješ cez mobil, skús cez modem. Ak nepôjde, zožeň kvalitnejší. Rovnako som to rozchodil na Viste, napriek tomu, že som sa držal postupu v Ubuntu.
HP 6735s, AMD Athlon X2, 2GB RAM
Ubuntu 9.04 amd64
Xubuntu 9.04 amd64

Mata_cz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Re: Konec 3G modemů (CDMA,UMTS) v Ubuntu 9.10???
« Odpověď #16 kdy: 10 Ledna 2010, 21:54:24 »
měl jsem podobný problém:) již vyřešen...koukni na toto:http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,31777.0.html je to sice pro nižší verzi, ale mě to bez problémů de :) GL :)

hawker

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Re: Konec 3G modemů (CDMA,UMTS) v Ubuntu 9.10???
« Odpověď #17 kdy: 18 Ledna 2010, 12:12:33 »
Dá se použít tento postup (mám AnyData ten první a operátora O2):
1. spustit terminál
2. sudo pppconfig
3. vyberte Create a connection
4. provider - zadejte název připojení (zapamatovat - já dávám "cdma")
5. vybrat volbu: Use dynamic DNS
6. vybrat volbu: PAP
7. zadat: uživatelské jméno(od providera)
8. zadat: heslo(od providera)
9. nechat rychlost 115200
10. vybrat vytáčení: Tone
11. zadat vytáčené číslo #777(od providera)
12. automatická detekce modemu - vybrat: NE
13. zadat port modemu: /dev/ttyUSB0
14. vybrat: Advanced Options
15. vybrat: Persist (toto zabezpečí, že pokud modem ztratí spojení, sám se znovu připojí)
16. vybrat: ANO
17. vybrat: Return to previous menu
18. vybrat: Finished Write files and return to main menu.
19. potvrdit a v hlavním menu ukončit program Quit     Exit this utility
20. v terminálu zadat sudo pon "název připojení(u mně cdma)" po zadání hesla roota se modem připojí

Je to v podstatě klikací, akorát že musíte místo myši používat klávesnici.
Aby se modem připojoval automaticky po zapnutí počítače, je třeba zajistit provedení příkazu pon "název připojení" při startu počítače.
Tento příkaz přidávám na konec souboru rc.local.

1. v terminálu zadejte: sudo gedit /etc/init.d/rc.local
2. na konec tohoto souboru přidejte řádek s příkazem: pon "název připojení"(u mě pon cdma)
3. uložte klepnutím na uložit, potom zavřete gedit a terminál a je hotovo

Tenhle postup by měl fungovat pro všechny modemy, které mají podporu v jádře.
Acer Extensa 5430 - Lubuntu 14.04-32bit/Windows 8.1-32bit Asus EEE-1005HA - Lubuntu 14.04-32bit/Windows 8.1-32bit
www.qblog.cz

Mata_cz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Re: Konec 3G modemů (CDMA,UMTS) v Ubuntu 9.10???
« Odpověď #18 kdy: 23 Ledna 2010, 23:31:35 »
Já již jsem problém vyřešil jinak, sice se mi povedlo rozchodit jak již jsem psal, ale po nějakém čase jsem si raději zakoupil router, který nádherně řeší veškerý problém na naší domácí síti

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.