Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Grafické prostředí [vyřešeno]  (Přečteno 11896 krát)

atx830

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Grafické prostředí [vyřešeno]
« kdy: 09 Května 2008, 09:35:03 »
Zdravím, rád bych si zřídil file server s ubuntu-server, jen takový dotaz, na tuto verzi předpokládám lze doinstalovat grafické prostředí, že? Další dotaz je, nekde jsem četl, že lze pomocí příkazu nastavovat, zdali se má systém spouštět v textovém r. nebo grafickém, nemá někdo zkušenost jaký je to příkaz? Vím že pro chdo serveru je lepší textový r., ale nejsem zas tak zběhlý v příkazovém režimu, a tak občas budu nucen pracovat v grafickém.  Díky
« Poslední změna: 29 Června 2010, 15:21:17 od Tomáš Břinčil as snouman.net »

pousteVnik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 182
Re: Grafické prostředí [vyřešeno]
« Odpověď #1 kdy: 09 Května 2008, 09:39:34 »
Nainstaluj sei Ubuntu-server a doinstaluj baliky s (napr. fluxboxem) k tomu budes jeste potrebovat tuším xorg a X server. Az to vsechno budes mit tak se ti server budes spouštět v textovém režimu a pokud zadaš "startX" nabehne ti graficky rezim...
« Poslední změna: 29 Června 2010, 15:20:53 od Tomáš Břinčil as snouman.net »

Belerby

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re: Grafické prostředí
« Odpověď #2 kdy: 09 Května 2008, 09:45:39 »
Nainstaluj sei Ubuntu-server a doinstaluj baliky s (napr. fluxboxem) k tomu budes jeste potrebovat tuším xorg a X server. Az to vsechno budes mit tak se ti server budes spouštět v textovém režimu a pokud zadaš "startX" nabehne ti graficky rezim...
nj, ale to nabehne na serveru a pokud ho nebude mit doma tak mu to bude na nic :-)

nicmene X aplikace se nechaji poustet z konzole vzdalene na tvem lokalnim x serveru (rozumej na tvem pocitaci doma - nezavisle na tom kde mas server) - pokud mas tedy verejnou IP nebo oba pocitace na lokalni siti...

Hele, a neni jednodussi tam proste nainstalovat rovnou kompletni ubuntu vcetne x serveru ? Pak se muzes na stale bezici X server prihlasit pres VNC klidne i z windows nebo z jineho systemu
« Poslední změna: 09 Května 2008, 09:48:11 od Belerby »

pousteVnik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 182
Re: Grafické prostředí
« Odpověď #3 kdy: 09 Května 2008, 09:48:36 »
Citace
nicmene X aplikace se nechaji poustet z konzole vzdalene na tvem lokalnim x serveru (rozumej na tvem pocitaci doma - nezavisle na tom kde mas server) - pokud mas tedy verejnou IP nebo oba pocitace na lokalni siti...
ssh -X uzivatel@ip_adresa

atx830

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Re: Grafické prostředí
« Odpověď #4 kdy: 09 Května 2008, 10:33:53 »
Verze Ubuntu desktop by byla jistým řešením, ale verze server předpokládám obsahuje jen to co je pro chod serveru otřeba, ostatně jaký je rozdíl mezi verzí server a dektop? Díky

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Grafické prostředí
« Odpověď #5 kdy: 09 Května 2008, 10:48:32 »
rozdil je v soucastech zakladni instalace - verze server je predpripravena pro beh ruznych serverovych sluzeb, ale da se do ni bez problemu doinstalovat kompetni "ubuntu-desktop".

verze desktop serverove soucasti neobsahuje, ale zase je lze naprosto jednoduchym zpusobem doinstalovat
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

jey

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
    • SkicArt WebDesign
Re: Grafické prostředí
« Odpověď #6 kdy: 22 Června 2008, 12:35:29 »
ahoj,
chtel bych na svem Ubuntu serveru jen dve aplikace, co potrebuji gui. Nejake graficky udelatko podobne linuxconf, popripade linuxconf, kdyz se mi povede ho tam dotlacit, preci jen jsem jeste zelenac a zpocatku mi to urychli praci.

Ubuntu server je cista instalace. Vzdalene se k tomu pripojuji z Windowsu, kde mi bezi xserver Xming.

Otazka je, jake baliky mam doinstalovat na server, aby mi to slo? (A co vsechno je potreba, kdyz aplikace pozaduje gtk)

(muzete mi klidne i dovysvetlit, jak to opravdu funguje, kdyz mam na klientovy xserver, tak co se vsechno provadi na serveru)

Dik predem.
Asus A6m-Q050 | 1GB RAM | AMD Sempron 3400+ | nvidia
Ubuntu HH i386

Thomas123

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 383
Re: Grafické prostředí
« Odpověď #7 kdy: 15 Července 2008, 20:42:57 »
Jsem také začátečník, ale myslím, že základní vzdálenou správu Ti zvládne udělat webmin. Také jsem chtěl něco jako Vzdálenou plochu, ale skončil jsem zatím na webminu a uvidíme, jak mu to půjde.
Ten Linux není špatná věc, jen se s tím naučit. Windowsák není zvyklý.

wifiman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: Grafické prostředí
« Odpověď #8 kdy: 22 Července 2008, 18:57:49 »
apt-get install ubuntu-desktop ti nainstaluje kompletni desktop i s kernelem generic, takže  pokud chceš pouze základní Xka s minimálním prostředí, tak třeba pro Gnome to bude takto:   
Kód: [Vybrat]
apt-get install gdm gnome-core
« Poslední změna: 26 Července 2008, 18:41:52 od wifiman »

atx830

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Xka na setve verzi
« Odpověď #9 kdy: 06 Srpna 2008, 19:27:34 »
apt-get install ubuntu-desktop ti nainstaluje kompletni desktop i s kernelem generic, takže  pokud chceš pouze základní Xka s minimálním prostředí, tak třeba pro Gnome to bude takto:   
Kód: [Vybrat]
apt-get install gdm gnome-core
pakliže bych chtěl naistalovat prostředí KDE, bude formát příkazu apt-get install kdm kde-core ? Nebo jiný. Díky.

wifiman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: Xka na setve verzi
« Odpověď #10 kdy: 12 Srpna 2008, 14:03:37 »
apt-get install ubuntu-desktop ti nainstaluje kompletni desktop i s kernelem generic, takže  pokud chceš pouze základní Xka s minimálním prostředí, tak třeba pro Gnome to bude takto:   
Kód: [Vybrat]
apt-get install gdm gnome-core
pakliže bych chtěl naistalovat prostředí KDE, bude formát příkazu apt-get install kdm kde-core ? Nebo jiný. Díky.

Přesně tak,
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install kdm kde-core viz. hledání
Kód: [Vybrat]
sudo apt-cache search kde-core

hawkfree

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: Grafické prostředí
« Odpověď #11 kdy: 22 Června 2010, 16:51:12 »
A kdyz bych chtel nejake lite prostredi jako treba LXDE nebo XFCE? Pripadne, ktere doporucite?

Kaddur ibn Sadin

  • Host
Re: Grafické prostředí
« Odpověď #12 kdy: 22 Června 2010, 18:01:11 »
xterm, případně ještě twm

wifiman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: Grafické prostředí [vyřešeno]
« Odpověď #13 kdy: 24 Září 2010, 12:47:05 »
myslim ze postaci jako lehke prostredi XFCE, ale klidne muze byt cokoliv jineho.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.