Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ovládače NVIDIA pre grafické karty Inno3D 6600 - NÁVOD  (Přečteno 18412 krát)

prescott

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Všetci, kto máte grafickú kartu GeForce Inno3D 6600 128MB alebo 256MB a snažíte sa nainštalovať oficiálna ovládače od NVIDIE, snažíte sa zbytočne(zamrznutie PC pri spúšťaní X-iek). V kartách od Inno3D je totižto BIOS, ktorý ovládače nepodporujú, čiže treba prepáliť nový resp. druhý BIOS.

Choďte na
Kód: [Vybrat]
www.mvktech.neta tam si stiahnite BIOS pre vašu kartu. Ja som stiahol a napálil BIOS od Prolink-u. Na onej stránke sú aj všetky potrebné utility a to NiBiTor(na upravenie BIOSU) a nvflash(na prepáleniu BIOSu).

Návod:

-tento návod sa vykonáva cez M$ Windows (bohužiaľ :/)

1.)Najskôr si zálohujeme náš aktuálny BIOS (veľmi dôležité ak sa niečo pokašle alebo kvôli záruke):
otvoríme NiBiTor a tam prejdeme na Tools->Read BIOS->Read into file  a uložíme náš BIOS

2.)Upravíme BIOS:
-tento krok by sa mohol teoreticky vynechať ale pre istotu ho prevedieme
Ide o to, že každý BIOS ma v sebe uložené informácie na akých frekvenciách bude oná grafická karta bežať. Preto informácie v stiahnutom BIOSe sa nemusia zhodovať s biosom našej karty, čo môže spôsobiť nestabilitu systému v dôsledku pretaktovania alebo pri najhoršom zničenie karty. Poprípade si možeme zapnúť funkciu aby naša karta indikovala teplotu GPU. Túto funkciu nemajú všetky karty zapnutú, moja ju tiež nemala ale už má ;)

Takže pre prenesenie našich pôvodných(originálnych) frekvencií do nového biosu prevedieme takto:

-prepneme sa na záložku Clockrates, odklikneme tlačidlo Bootup clocks  a v otvorenom okienku odklikneme Autoselect a vyberieme našu grafickú kartu. Tak a to by bolo.

Pre zapnutie funkcie ukazovania teploty sa prepneme na záložku Temperatures a zaškrtneme voľbu Enable 6600GT temp monitor trick

Teraz náš upravený BIOS uložíme  File->Save BIOS

3.)Teraz si vytvoríme bootovaciu disketu (to by mal vo windowse vedieť spraviť každý amatér  :wink:  )

4.)Na vytvorenú disketu nahráme náš upravený BIOS a aj náš pôvodný BIOS, keby sa niečo pokazilo a tú najdôležitejšiu vec: nvflash (samozrejme rozbalený  ;))

5.)Reštartujeme počítač a nabootujeme z diskety

6.)Do príkazového riadku zadáme:  nvflash -4 -5 -6 nazov.rom
   -týmto sa spustí samotná akcia zapisovania BIOSu. Ak chceme aby prebehla úspešne, musíme súhlasiť so všetkým, čo nám          
   nvflash navrhne a nemôžeme pri tom vypnúť alebo reštartovať PC.

Ak by sa nvflashu predsa len niečo nepáčilo, musíme najskôr zadať príkaz: nvflash -r čím odblokujeme ochranu proti prepísaniu pamäti. Až potom pristúpime k bodu 6 alebo zadáme tento príkaz hneď na začiatku.

7.) Reštartujeme PC (CTRL+ALT+DEL) a zisťíme, či sme uspeli.Ak nie, neuvidíme na obrazovke nič. Vtedy si bud zoženieme nejakú starú PCI kartu, aby sme mohli vôbec vidieť čo píšeme a tým sa dostať k bodu 6 a zapísať do karty náš zálohovaný BIOS. Ak nemáme žiadnu starú PCI kartu, budeme si musieť poradiť aj po slepiačky  :roll:

Inštalácia samotných ovládačov pod (K)UBUNTU 6.10 Edgy Eft:

1.)Zo stránky
Kód: [Vybrat]
www.nvidia.comstiahneme najnovšie ovládače. Samozrejme pre Linux.(V mojom prípade IA32)
    -tieto ovládače potom nakopírujeme na nejaké prístupné miesto napr. na Plochu. Poprípade ich premenujeme na nejaký  
    menej krkolomnejší názov  :wink:

2.)Nainštalujeme potrebné balíčky a to:
    libc-dev
    libc6-dev
    pkg-config
    xserver-xorg-dev
   
-ak nevieme ako, tak buď pomocou Správcu balíčkov(Synaptic alebo Adept) alebo pomocou príkazového riadku:
   
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install 3.)Po úspešnom nainštalovaní prejdeme na samotnú inštaláciu.
-najskôr musíme zavrieť X-Server:
       Pre GNOME:
Kód: [Vybrat]
sudo /etc/init.d/gdm stopPre KDE:      
Kód: [Vybrat]
sudo /etc/init.d/kdm stop4.)Po nabehnutí čiernej obrazovky stlačíme klávesovú kombináciu CTRL+ALT+F1 čím sa  
    prepneme do sedenia č.1 kde sa prihlásime a systém naskočí do príkazového riadku.
   -Dostaneme sa do zložky, kde máme uložený súbor ovládačov a zadáme:

Kód: [Vybrat]
sudo sh .run5.)Spustí sa inštalátor, ktorý sa pokúsi nájsť na internete prekompilované jadro ale to nenájde, čiže si vytvorí vlastné. Pri  
    otázke, či chceme aby inštalátor upravil nastavenia X-Servera, zvolíme áno. Tým by mala inštalácia prebehnúť úspešne.
    Pokiaľ sa vyskytne nejaký problém, prečítame si, čo nám inštalátor vypíše a pokúsime sa danú príčinu odstrániť.

Celý tento postup je overený na 100% a funkčný pre distribúciu (K)UBUNTU 6.10 Edgy Eft!

Skeletonix

  • Host
Ovládače NVIDIA pre grafické karty Inno3D 6600 - NÁVOD
« Odpověď #1 kdy: 14 Února 2007, 23:10:59 »
Zvláštní, vlástním kartu  Inno3D 7600 GST 256DDR3 PCI Express ... a vše jede jak mám !!

Warp

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 75
Ovládače NVIDIA pre grafické karty Inno3D 6600 - NÁVOD
« Odpověď #2 kdy: 14 Února 2007, 23:55:25 »
6600 != 7600 :)

prescott

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Ovládače NVIDIA pre grafické karty Inno3D 6600 - NÁVOD
« Odpověď #3 kdy: 15 Února 2007, 12:43:32 »
tak ja mam Inno3D 6600 a neislo mi to! a kopec ludom co som cital na forach. divne nie?
proste ked to niekomu nepojde, tak nech spravi toto. ja som nepovedal ze to na 100% nepojde nikomu, tie ovladace.

Septyk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 356
Ovládače NVIDIA pre grafické karty Inno3D 6600 - NÁVOD
« Odpověď #4 kdy: 20 Března 2007, 20:08:50 »
No hele já to (teď ne,zejtra) vyskoušim :) ...je to poslední možnost,hh. A jestli to ani pak nepůjde,tak už nevim :) Sesnažim ty ovladače rozběhat cca půl roku.
NTB MSI ER710X-054CZ, AMD Athlon X2 TK-55 1,8GHz, 2GB DDR2 533MHz, ATI X1270, Atheros WI-FI, atd atd....Ubuntu 11.4

intel810

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Ovládače NVIDIA pre grafické karty Inno3D 6600 - NÁVOD
« Odpověď #5 kdy: 21 Března 2007, 11:22:17 »
Citace: prescott
tak ja mam Inno3D 6600 a neislo mi to! a kopec ludom co som cital na forach. divne nie?
proste ked to niekomu nepojde, tak nech spravi toto. ja som nepovedal ze to na 100% nepojde nikomu, tie ovladace.
tož to je pech,nedávno jsem ji tuto kartu prodal, protože se chovala přesně jak popisuješ.

BTW, nevím proč, ale pokaždé mě nadzvednou poznámky ...Zvláštní, vlástním kartu  Inno3D 7600 GST 256DDR3 PCI Express ... a vše jede jak mám !!  a  jim podobné..., nejlepší je, když k tomu ten dotyčný přidá poznamku, dej sem logy ať vidím kde je chyba a již nikdy neodpoví. Ten co dodá logy prostě věří, že mu pan "zkušenej" pomůže ale ouha....

Já mám nyní v počítači GK od MSI 7600GS do AGP slotu a ta si na Ubuntu 6.06 neškrtne ani s ovladačem nv, či vesa, prostě nenajedou Xka, jen to ve výpisu nahlasí haldu EE.
A v Ubuntu 6.10 na té samé kartě fičí 3D a hry jak po másle. Nevím proč tomu tak je, neřeším to, ale taky si myslím, že nelze tvrdit ....když to jde mě musí to jít i tobě, pokud vše uděláš tak jak máš.  Protože nikdo z nás neví jak výrobce zbastlil ten konkrétní kus HW co jsem koupil.

Skeletonix

  • Host
Ovládače NVIDIA pre grafické karty Inno3D 6600 - NÁVOD
« Odpověď #6 kdy: 21 Března 2007, 11:35:13 »
hej, klid já jen reagoval na:
Citace: prescot
V kartách od Inno3D je totižto BIOS, ktorý ovládače nepodporujú, čiže treba prepáliť nový resp. druhý BIOS.
... mám kartu od Inno3D a bios je v pořádku. Tak proč házet špínu na Inno3D ?  

Citace: intel810
nejlepší je, když k tomu ten dotyčný přidá poznamku, dej sem logy ať vidím kde je chyba a již nikdy neodpoví
... tak třeba odpoví někdo jinej, bez výpisu logů Vám težko někdo poradí. Leda že by uměl obsluhovat věšteckou kouli. A když je dodáte a on neodpoví, tak třeba také neví !

intel810

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Ovládače NVIDIA pre grafické karty Inno3D 6600 - NÁVOD
« Odpověď #7 kdy: 21 Března 2007, 11:50:46 »
Citace: Skeletonix
hej, klid já jen reagoval na:
Citace: prescot
V kartách od Inno3D je totižto BIOS, ktorý ovládače nepodporujú, čiže treba prepáliť nový resp. druhý BIOS.
... mám kartu od Inno3D a bios je v pořádku. Tak proč házet špínu na Inno3D ?
nevšim sem si, že by házel špínu na Inno3D. I když já si myslím, že Inno tuto karu odflákla, tu samou má kolega a taky nefunguje pod 3D.
Když nevím, tak mi přece nic nebrání napsat že nevím

Septyk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 356
Ovládače NVIDIA pre grafické karty Inno3D 6600 - NÁVOD
« Odpověď #8 kdy: 21 Března 2007, 14:36:53 »
Mno.Já měl Inno3D akrtu a šlo mi leda tak prd.Podle tohodle návodu jsme si tam dal jinej bios a hurá,po půlročním snažení mi všechno šlape,zatím tam mám jenom ty ovladače z repozitářů,ale ti je je úspěch. Jenom upozornim na chybku který jsme se dopouštěl já.Název toho bios nesmí bejt delší než 8 znaků,tvrvalo mi taky věčnost než mi došlo proč nvflash nemohl přečíst ten soubor .rom :)
NTB MSI ER710X-054CZ, AMD Athlon X2 TK-55 1,8GHz, 2GB DDR2 533MHz, ATI X1270, Atheros WI-FI, atd atd....Ubuntu 11.4

Septyk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 356
Ovládače NVIDIA pre grafické karty Inno3D 6600 - NÁVOD
« Odpověď #9 kdy: 21 Března 2007, 15:55:04 »
Tak přece jenom něco. S GLX jsme neměl problémy. Teď jsme si tam ale dal ovladače od nvidie originální a tam už problém je. Po instalaci fungujou,po restartu gmd taky,po dalším restartu gdm taky.Ale když restartuju celý PC tak mi hodí hlášku (klepni dole na link) . Mě tak napadá že by to mohly vyřešit starší ovladače,ale protože jiným lidem to běhá i s těma novýma (já tam mám 1.0-9755),tak se to dá určitě vyřešit i nějak jinak. Budu rád když mi někdo poradí :)
Jinak když přez konzoli ty ovladače nainstaluju znova,tak pak gdm naskočí :)

http://septyk.xf.cz/error.jpg

Případně mi někdo prosimnapište kde najdu návod na odinstalaci těch ovladačů abych si tam moh dát ty z repozitářů :)
NTB MSI ER710X-054CZ, AMD Athlon X2 TK-55 1,8GHz, 2GB DDR2 533MHz, ATI X1270, Atheros WI-FI, atd atd....Ubuntu 11.4

prescott

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Ovládače NVIDIA pre grafické karty Inno3D 6600 - NÁVOD
« Odpověď #10 kdy: 21 Března 2007, 18:38:54 »
ja mam verziu 1.0-9755 a slape vsetko ako ma.ovsem po prepaleni biosu.

Septyk skus znovu nakonfigurovat nastavenia x-servera (xorg.conf):

Kód: [Vybrat]
sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg

prescott

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Ovládače NVIDIA pre grafické karty Inno3D 6600 - NÁVOD
« Odpověď #11 kdy: 21 Března 2007, 18:39:36 »
PS: nikto nepovedal ze Inno3D je *censored* ;)

Septyk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 356
Ovládače NVIDIA pre grafické karty Inno3D 6600 - NÁVOD
« Odpověď #12 kdy: 21 Března 2007, 21:02:48 »
Tak už to jde.Stačilo odinstalovat balík nvidia-kernel-common a s tim svázaný restricted modules a už to lítá jak má. Co se týče sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg, už jsme taky zkoušel,ale některým parametrům ne docela rozumim nabo nevim co vyplnit :) .Ale teda díky moc. Ta grafika bylo to poslední co mě chybělo k tomu abych moh dát win uplně pryč :)
NTB MSI ER710X-054CZ, AMD Athlon X2 TK-55 1,8GHz, 2GB DDR2 533MHz, ATI X1270, Atheros WI-FI, atd atd....Ubuntu 11.4

prescott

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Ovládače NVIDIA pre grafické karty Inno3D 6600 - NÁVOD
« Odpověď #13 kdy: 21 Března 2007, 21:58:46 »
tak to som rad ;)

LINUX RULEZ

auswood

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Akce Úštěk
Ovládače NVIDIA pre grafické karty Inno3D 6600 - NÁVOD
« Odpověď #14 kdy: 23 Března 2007, 00:22:06 »
Mě to maká taky bez flashe biosu mám taky Inno3D 6600 naprostá spokojenost.
Ubuntu 10.04 Noťas Asus K50AB

Yerome

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Ovládače NVIDIA pre grafické karty Inno3D 6600 - NÁVOD
« Odpověď #15 kdy: 15 Června 2007, 06:52:26 »
Tak mam inno3d 6600GT 128mb a dela mi to taky... zkusil jsem snad vsechny ovladace a nic...
dneska vecer zkusim tvuj navod... jen me stve ze se to dela z Woken :( protoze jsem je pred instalaci Ubuntu dal pryc aby mi nebranily v linuxovem rozletu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.