Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nespustí sa notb. HP  (Přečteno 2179 krát)

Brumteles68

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Nespustí sa notb. HP
« kdy: 03 Června 2014, 11:38:20 »
Dobrý deň. Môže mi niekto poradiť čo mám nastaviť, poprípade ako odstránim tento problém.
Mám notb. s nainstalovaným ubuntu. Ak mám k nemu pripojený ext. HDD cez usb, tak pri zapnutí mi nechce nabehnúť systém. Musím ho vypnúť, hdd odpojiť a znova zapnúť. Takto nabehne OK. To že je pripojené niečo cez usb nie je problém, lebo je to vidno. Včera zabudol syn v čítačke kartu a o tom som nevedel, takže keď som ho zapol a nešiel, tak som si spustíl kontrolu v biose, tá ma zdržala nejaké dve hodiny, všetko ok. Potom som doň strčil live cd ubuntu a vtedy som zistil že v čítačke je karta :) . No ale zdržal som sa zbytočne dve hodiny. Za každú radu ďakujem.

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Nespustí sa notb. HP
« Odpověď #1 kdy: 03 Června 2014, 12:32:27 »
Změnit v BIOS pořadí zařízení pro zavádění systému? Na první místo nejlépe interní HDD.
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Nespustí sa notb. HP
« Odpověď #2 kdy: 03 Června 2014, 12:33:12 »
Musíš popsat, nebo alespoň vyfotit, kde to zůstane vyset. Ono totiž je rozdíl, zda to nenaběhne, během bootu systému, nebo už dřív při hledání zavaděče. V tom případě by byl špatně nastavený bios, nebo chyba biosu (s tím jsem se už taky setkal) a pokud máš něco v USB, čtečce apod., tak PC chce bootovat z tohoto zařízení, bez ohledu na volby v menu boot priority. Pokud je to tedy biosem, tak flash na novější verzi, nebo se s tím smiř.

Brumteles68

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re:Nespustí sa notb. HP
« Odpověď #3 kdy: 03 Června 2014, 12:57:08 »
Po tom čo sa objaví na monitore táto správa, zostane obrazovka tmavá s blikajúcim kurzorom v ľavom hornom rohu.
V biose je nastavený boot 1. CD 2. HDD

[příloha smazaná administrátorem]

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Re:Nespustí sa notb. HP
« Odpověď #4 kdy: 03 Června 2014, 13:42:22 »
Citace
V biose je nastavený boot 1. CD 2. HDD
Navrhujem skúsiť najjednoduchší postup
1. zmeň boot poradie na 1. HDD (nezabudni zmeny uložiť)
2. odpoj USB disk a všetko z čoho sa dá bootovať
3. skús boot
Ak naštartuješ ok, potom vypni ntb, pripoj trebárs ten USB HDD a štartuj znova. Ak bude opäť black screen, tak je to vadný Bios ako spomínal Cuore. Potom sú len dve možnosti - upgrade biosu alebo si dávať bacha, aby si v ntb nenechal nič bootable
Daj vedieť, ok?
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Nespustí sa notb. HP
« Odpověď #5 kdy: 03 Června 2014, 16:20:32 »
Jak bylo psáno, first boot jen z HDD další možnosti Disabled. Jak budeš v biosu tak nech připojené USB i kartu ve čtečce. Většinou je právě bios vyčuchá a nabídne jako bootable, tak je zakaž. Pokud to nepomůže flashni Bios.

Brumteles68

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re:Nespustí sa notb. HP
« Odpověď #6 kdy: 04 Června 2014, 07:35:12 »
Ďakujem. Bolo to presne tak ako ste mi to popísali v predchadzajúcich príspevkoch. Pokiaľ som nemal kartu a ext. hdd pripojené, v biose som ich nevidel. Potom som ich zoradil tak ako ste opísali a už to nabieha OK aj pri vloženej karte a pripojenom ext. hdd. Ešte raz, Ďakujem.    :) :) :)

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Nespustí sa notb. HP
« Odpověď #7 kdy: 04 Června 2014, 15:15:13 »
Zajímavé, můj notebook se pokoušel startovat z USB zařízení jen, když tam našel bootable partition. Jinak startoval normálně. Pokud to startuje z USB, třeba by stačilo upravit partition-y na USB zařízení tak, aby nebyly bootovací...
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Nespustí sa notb. HP
« Odpověď #8 kdy: 04 Června 2014, 15:40:37 »
Citace
už to nabieha OK aj pri vloženej karte a pripojenom ext. hdd
Super, tak môžeš označiť tému ako Vyriešenú

Myrmica: Murphyho zákon - možno tam nejaká bootable partition bola  ::)
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.