Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Tiskárna HP LaserJet M1132 MFP a HPLIP [vyřešeno]  (Přečteno 11065 krát)

Ahmed

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Tiskárna HP LaserJet M1132 MFP a HPLIP [vyřešeno]
« kdy: 19 Července 2011, 00:07:36 »
Prosím o radu,
mám Kubuntu 11.04 a nedaří se mi rozchodit multifunkční tiskárnu HP LaserJet M1132 MFP... V předchozí verzi Kubuntu vše fungovalo (myslím, že i bez HPLIP), ale teď se mi tiskárna pouze zobrazí v systému i v HPLIPu (3.11.1), ale nepracuje. HPLIP vyžaduje instalaci pluginu, ale při automatické instalaci mi to dá hlášku o selhání instalace a s ručně staženým pluginem si nevím rady kvůli požadavku na signaci (hází mi to chybovou hlášku: Plug-in file does not match its digital signature). Co dělat? Díky    
« Poslední změna: 31 Července 2011, 21:55:51 od Tadeáš Pařík »

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: Tiskárna HP LaserJet M1132 MFP a HPLIP [vyřešeno]
« Odpověď #1 kdy: 24 Července 2011, 20:23:43 »
Ten plugin nejde stahnout, protoze ten HP Device Manager je pustenej pouze s pravama uzivatele, nikoliv roota. Zavri HP Device Managera a pres alt+F2 spust stazeni toho pluginu jako root
Kód: [Vybrat]
gksu hp-firmware
nebo
gksudo hp-firmware
Nejsem si presne jistej, kterym prikazem se ten HP Device Manager pousti. Nekde v /usr/bin mam dojem muzes najit vsechny prikazy, kterymi HPLIP a jeho tools pustis. Padl mi vcera system s btrfs a zejtra mi prijde novej disk, tak nemam pristup do linuxu, abych to popsal presne. Hlavni problem jsou ty prava..

Ahmed

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: Tiskárna HP LaserJet M1132 MFP a HPLIP [vyřešeno]
« Odpověď #2 kdy: 29 Července 2011, 07:55:39 »
Dík. Zkusil jsem, ale bohužel zas nic - teď mi to pro změnu hodilo hlášku, že není žádné device, na kterém by mohl být instalován firmware...
 

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: Tiskárna HP LaserJet M1132 MFP a HPLIP [vyřešeno]
« Odpověď #3 kdy: 30 Července 2011, 23:19:09 »
Dík. Zkusil jsem, ale bohužel zas nic - teď mi to pro změnu hodilo hlášku, že není žádné device, na kterém by mohl být instalován firmware...
 
Pouzivam JetDirect kartu, ale melo byt to fungovat i s klasickou tiskarnou. Misto hp-firmware zadej gksu hp-setup. Tim se spusti celej Hp Device Manager. Nezapomen zavrit ten co mas v systray, nez zacnes.
How to: Otevri HP Device Managera jako superuser, vyber tu polozku, kde je network tiskarna (ethernet) a v advanced zadej pro jistotu IP adresu te tiskarny. Pokud neni staticka, udelej ji statickou, jinak budes mit furt problemy. Next, stahni ten plugin a ignoruj tu hlasku o digital signature, klikni na YES. To te upozornuje, ze ten driver neni podepsanej a jestli ho chces presto nainstalovat. Pak tam odskrtni tu smlouvu a odklikej to az do finale. Po restartu by to melo fungovat. Teda me to tak funguje. Osobne bych doporucil kazdemu nejakou jetdirect kartu, moje HP 1022n mi bez toho odmitala fungovat a HP Device Manager ji vubec nenasel. Na ebay maji jetdirecty za par svestek, me stal en3700 cca 25 liber, coz je skoro zadarmo. V klasickym krame, nebo online shopu novej stoji i 150-300 liber..

Ahmed

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: Tiskárna HP LaserJet M1132 MFP a HPLIP [vyřešeno]
« Odpověď #4 kdy: 31 Července 2011, 21:52:14 »
Super - už to šlape. Dík moc.

dave67

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Re: Tiskárna HP LaserJet M1132 MFP a HPLIP [vyřešeno]
« Odpověď #5 kdy: 31 Července 2011, 22:12:11 »
Mě se to nakonec podařilo taky rozchodit - updatoval jsem Ubuntu na 10.04 a nainstalovat ovladače pro M1120.

LBjolek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Tiskárna HP LaserJet M1132 MFP a HPLIP [vyřešeno]
« Odpověď #6 kdy: 04 Srpna 2014, 20:45:34 »
Také jsem měl problémy rozchodit tuto tiskárnu v Kubuntu.

vyřešil to příkaz v terminálu
sudo hp-setup

najelo jakési instalační okno a pak už to jelo

labata_brno

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re:Tiskárna HP LaserJet M1132 MFP a HPLIP [vyřešeno]
« Odpověď #7 kdy: 27 Listopadu 2017, 22:37:07 »
Zdravím, nevím jak nainstalovat HPLIP.
Stáhnul jsem si soubory (hplip-3.15.2-plugin.run a hplip-3.15.2-plugin.run.asc), ale co s nimi ?

Mám hp-laserjet-m1132-mfp.

Napsal jsem : hp-setup - i

a napsalo mi to, že nemám nainstalované HPLIP.

Poraďte, k windows se nechci vracet, ale bez printeru nemůžu provozovat Ubuntu ...:(
Ladin


 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.