Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: telefon/usb nelze připojit  (Přečteno 2009 krát)

jumbo.xl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
telefon/usb nelze připojit
« kdy: 23 Srpna 2016, 18:03:22 »
přešel jsem s 14.04lts na 16.04lts a nelze mi připojit telefon Cat b25 k počítači.Předchozí verze neměla žádný problém,současná telefon vůbec nebere v potaz.Telefon je přitom připojen a napájen,pouze pc o něm neví.Víte někdo jak na to?Rád se přiučím.Děkuji Vám.

kufrbuntu

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 72
Re:telefon/usb nelze připojit
« Odpověď #1 kdy: 29 Srpna 2016, 12:36:27 »
Bohužel řešení nemám, ale napíšu svoji zkušenost. Měl jsem úplně stejný problém s odolným telefonem Evolveo (podle mě možná stejné vnitřnosti obou telefonů). Ubuntu 12.04 vidí telefon normálně a je to asi poslední verze kde mi to šlapalo. Od té doby jsem měl 13.10 a 14.04 kde mi to nechodilo.   WinXP ve virtualboxu telefon normálně připojí, ovšem když ukončím virtualbox tak telefon najednou vidí i samotné Ubuntu a lze normálně kopírovat data. Nevím proč se to tak chová, kdysi jsem pátral v diskusích ovšem bez úspěchu.
« Poslední změna: 29 Srpna 2016, 12:41:05 od kufrbuntu »
Linux nutí lidi přemýšlet, proto má menšinový podíl oproti Windows.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3547
Re:telefon/usb nelze připojit
« Odpověď #2 kdy: 29 Srpna 2016, 15:04:08 »
Přidávám se se svou Lumia 735 - připojím, zvolím použít USB i pro datový přenos, objeví se mi dva foťáčky na ploše, ukazuje mi to jaké mám využití, ale ve správci souborů položek 0 a nic tam není. Takže se k těm datům nedostanu.

Připojeno je to takto:
Kód: [Vybrat]
gphoto2://[usb:004,046]/store_00010001/
gphoto2://[usb:004,046]/store_00020001/

No jo - nějakej inža vymyslel MTP a další inžové se toho chytli a od tý doby jsou potíže.

Dokud vše fachalo jako Mass Storage, tak to bylo univerzální, jednoduché a jasné pro všechny platformy.

Všimli jste si, jak se ty nejblbější a nejméně ergonomické nápady hned chytí, rozšíří a nahradí takřka dokonalé léta funkční řešení?

Měl jsem MT Nokia 500 a všude mi fungoval jako USB Mass Storage (už v BIOS byl takto identifikován) jako modem mi fungoval pod W7 i pod Ubuntu 14.04 a prostě vše bez problémů. Dnešní telefony už tyto funkce nemají. Byly nahrazeny wifi hotspot - což je dobrá funkce, ale na PC bez wifi k ničemu a již zmíněným MTP s kterými jsou často problémy.
« Poslední změna: 29 Srpna 2016, 15:25:22 od Ventero »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.