Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zle zobrazenie pisma na webe  (Přečteno 1276 krát)

simulant

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Zle zobrazenie pisma na webe
« kdy: 23 Července 2016, 11:19:00 »
Dobry den,

vytvoril som www stranku  v programe vo windows a pouzil som pismo Palatino Linotype. Pri prehliadani vo Windows vo vsetkych prehliadacoch (Opera, Firefox, Chrome) je zobrazenie spravne.
Ked som si pozrel stranku v Xubuntu, pismo bolo zmenene (tvar aj sirka), stlpce textu sa mi prekryvaju... ostatne veci okrem pisma su v poriadku.
Existuje moznost instalovat do Xubuntu font Palatino Linotype? Ak ano, aky je najjednoduchsi sposob?

Dakujem

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Zle zobrazenie pisma na webe
« Odpověď #1 kdy: 23 Července 2016, 19:16:17 »
Web nedělám, ale důvod bude nejspíše v tom, že linux tento font nezná.

Nejčastěji se používají fonty typů Arial, Times, Verdana, Helvetica, Courier. Ty jsou na téměř každém zařízení.

Najdi si na netu něco o psaní textů a používání fontů na stránkách.
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Zle zobrazenie pisma na webe
« Odpověď #2 kdy: 24 Července 2016, 07:27:40 »
Dobry den,

vytvoril som www stranku  v programe vo windows a pouzil som pismo Palatino Linotype. Pri prehliadani vo Windows vo vsetkych prehliadacoch (Opera, Firefox, Chrome) je zobrazenie spravne.
Ked som si pozrel stranku v Xubuntu, pismo bolo zmenene (tvar aj sirka), stlpce textu sa mi prekryvaju... ostatne veci okrem pisma su v poriadku.
Existuje moznost instalovat do Xubuntu font Palatino Linotype? Ak ano, aky je najjednoduchsi sposob?

Dakujem

Stačí stáhnout font v otf nebo ttf a normálně nainstalovat a obnovit font cache
Kód: [Vybrat]
sudo fc-cache -f -v

http://www.myfontfree.com/palatino-linotype-myfontfreecom126f31679.htm
« Poslední změna: 24 Července 2016, 07:33:59 od Marp »
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Zle zobrazenie pisma na webe
« Odpověď #3 kdy: 24 Července 2016, 18:15:29 »
Ty fonty stejně budou vypadat vždycky jinak, než ve Windows.
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.