Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: xubuntu - chování oken  (Přečteno 2273 krát)

dredata_zizalka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 641
xubuntu - chování oken
« kdy: 09 Září 2018, 19:01:53 »
Kdepak se dá v xubuntu nastavit chování oken.

Ráda bych, aby, když chytnu maximalizované okno za okraj, aby se stáhlo do nějaké menší (třetinové) velikosti.
Bohužel ho jen posunu a pak musím chytat růžek.

Což je druhá věc, že občas ten růžek za boha nemůžu chytit - takže bych potřebovala zmenšit 'citlivost' na tyhle okrajové šipečky/chytátka.

Pracuji s mnoha okny a moc by mi to pomohlo.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:xubuntu - chování oken
« Odpověď #1 kdy: 09 Září 2018, 19:20:28 »
Okno sa pri odtiahnuti automaticky vrati na velkost z akeho si ho maximalizovala. Ak nie musela si to niekde zmenit.
Co sa tyka zmeny velkosti. Otvor nastavenia, spravca okien, klavesnica a tam si najdi a pridaj klavesovu skratku pre "zmenit velkost okna". Potom ak stlacis tuto kl. skratku a kurzor mas v okne tak sa zmeni na kurzor zmeny velkosti okna a staci tahat mys bez toho aby bolo treba zamerat okraj okna.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

dredata_zizalka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 641
Re:xubuntu - chování oken
« Odpověď #2 kdy: 09 Září 2018, 20:38:39 »
no popravdě to takhle funguje od začátku instalace.
Všechno se automaticky otevírá na max a když to chci zmenšit, tak když kliknu ta tu 'kostičku' vedle křížku, tak se okno jen neznatelně zmenší, skoro vůbec....
líbilo by se mi, kdyby skočilo alespon na půlku...

při zapnutí je všechno zase na max a zase ty moje 'zmenšeniny' drží jen danou session.

Tu zkratku zkusím, to zní skvěle :-)

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:xubuntu - chování oken
« Odpověď #3 kdy: 09 Září 2018, 21:31:49 »
Doinstaluj si devilspy2 a pak si můžeš nastavovat okna jak chceš, dokonce pro každou aplikaci extra....

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:xubuntu - chování oken
« Odpověď #4 kdy: 09 Září 2018, 23:29:23 »
Skus tiez ci sa to rovnako chova ked to maximalizujes tym sposobom ze okno potiahnes na vrch obrazovky a nie tlacidlami.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

dredata_zizalka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 641
Re:xubuntu - chování oken
« Odpověď #5 kdy: 21 Září 2018, 17:54:54 »
vcelku jsem si zvykla na tu zkratku, která mi okamžitě zmenšuje okno tažením :-)
Moc díky za skvělý tip!
Ten zbytek možností tedy zatím odložím, i tak za ně díky, ony se budou hodit někdy v budoucnu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.