Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Novinky: Děkujeme všem návštěvníkům fóra, kteří ochotně radí ostatním. Vaše práce je velmi potřebná a vážíme si jí.

Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Multimedia, foto, video, zvuk / Re:Kodek pro přehrávání MTS souborů
« Poslední příspěvek od juwa2 kdy Dnes v 00:10:16 »
MKV není formát nýbrž kontejner. Přehozením kontejneru nedosáhneš ničeho - ale to už víš..
Co takhle raději v Přehrávači zapnout deinterlacing? Nebo natáčet neprokládaně?
----------------------------------
Jinak co přesně (=jaký kodek, parametry atd.) je použit v kontejneru MTS (a všech ostatních) ti řekne aplikace Mediainfo. Takže můžeš poslat obrázek, ať vidíme co v tom MTS vlastně máš...
2
Obecná podpora / nejnovější mesa/open source radeon pro 14.4.5
« Poslední příspěvek od Fryw kdy Včera v 23:56:42 »
Ahoj,

je nějaká možnost jak dostat do ubuntu 14.4.5 novější mesa než string: 3.0 Mesa 11.2.0?
Pro 16.04 je tuším 17.x.x, ale mám s tímto novým ubuntu nějaké problémy. Co jsem zjistil, tak rozdíl výkonu ve hrách je docela velký.

Díky
3
Multimedia, foto, video, zvuk / Kodek pro přehrávání MTS souborů
« Poslední příspěvek od NZM23 kdy Včera v 22:28:49 »
Ahoj
Pořídil jsem si kameru a ukládá videa ve formátu MTS. Ten se mi v počítači přehrává řádkovaně. Zkoušel jsem programem převést na formát MKV, ale se stejným výsledkem. Používal jsem program HandBrake a ten jiný formát neumí. Jediné kdy to přehrává neřádkovaně, je když změním rozlišení z původního 1920x1080 na 1920x720.  To je prostě nesmysl . Poradíte mi někdo program, který zvládne konvertovat více souborů najednou na nějaký formát tak, aby se na to dalo koukat v původním rozlišení.
 jen si chci  přehrál video v počítači v co nejlepším rozlišení. ...................................................... Kodeků a formátů, je tolik, že se v tom prostě nevyznám.
 Děkuji za rady.
4
Internet a sítě / Problém s CIFS VFS -22
« Poslední příspěvek od R4l1s kdy Včera v 19:08:35 »
Dobrý den,

prosím, najednou mi začalo na serveru občas vyskakovat tohle (viz. screen).. nechápu, kde je chyba. Zkoušel jsem vygooglit, ale po aplikaci 3 změn, jsem to raději nechal a potřebuji odbornou pomoc..

mám mountováno takhle - jestli to pomůže ... doteď s tím nebyl problém..
Kód: [Vybrat]
sudo mount //172.16.2.5/Users/ /mnt/backup -t cifs -o user=****,pass=****,noperms
..se pak následně volá v /etc/rc.local při restartu serveru

Děkuji

pozn.: Ubuntu server 12.04.5 LTS

5
Programování pro GNU/Linux / Re:Časté odpojování (Realtek RTL8111/8168/8411)
« Poslední příspěvek od CyberCodeDroid kdy Včera v 18:11:20 »
juwa2
Výpadky, velmi časté. Někdy i 3x do minuty. Pomáhá jen nahoře kliknout na LAN, zapnout a vypnout.

Standa99
Koukal jsem, řeším již delší dobu skrz verze LM, i kernely. Zatím nepomohlo ale nic. Výpis dodám.

navsteva
Řešení i když ne košér to na chvilku bylo. Nemám v poslední době díky práci moc času nazbyt. Samozřejmostí byl i konektor, kabel, router. Dělá to jen jediné PC.
6
Internet a sítě / Re:Wifi i eth0 zmizela, připojit se lze jen přes mobil
« Poslední příspěvek od juwa2 kdy Včera v 16:14:04 »
Vůbec netuším zda je problém na straně OS nebo jinde  :(
Zda je problém v OS nebo HW zjistíš snadno - nabootuj live. Internet poběží = OS  Nepoběží = HW
Je taky možné, že příčina není vůbec v PC ale v routeru - vyzkoušej jiný PC, popř. router resetuj do tov. nastavení.
7
Internet a sítě / Wifi i eth0 zmizela, připojit se lze jen přes mobil
« Poslední příspěvek od josefff kdy Včera v 15:24:26 »
Dobrý den, nevím příčinu, ale pustím počítač a žádná síť nikde (ještě včera bylo vše OK). Nejde se připojit ani přes kabel, ani přes wifi (nic se nezobrazuje) jen prázdný seznam. Napadlo mě, zda jsem si to někde harwarově nevypl, ale na PC jsem nic nenašel. Jediný způsob jak se připojit je nyní USB kabelem přes mobilní telefon. Nějaké rady? Vůbec netuším zda je problém na straně OS nebo jinde  :(
8
Dík, nejspíš by to pomohlo. Povýšil jsem z 16.04  na 17.04 přes kabel a všechny problémy odpadly, jedu na výchozím ovladači a firmwaru bez úprav a  žádné chyby jsem nezaznamenal. Tedy, ne chyby, které by s tím souvisely.

Samozřejmě, že problémy byly. Například že systemd-resolved úplně podělal dns, takže šlo sice pingat na ip adresy, ale neresolvovalo to. Takže vlastně "internet" rovněž nefungoval.

Stačilo:
sudo systemctl disable systemd-resolved.service
sudo service systemd-resolved stop

Přidat řádek do sekce  [main] v souboru /etc/NetworkManager/NetworkManager.conf:

dns=default

Smazat symlink /etc/resolv.conf
rm /etc/resolv.conf
A znovu nahodit networkmanager:
systemctl restart NetworkManager
9
Multimedia, foto, video, zvuk / Re:Chci prehravat hudbu serazenou podle slozek
« Poslední příspěvek od navsteva kdy Včera v 02:13:44 »
Dokud nevyzkoušíš, nepochopíš, jak je to pohodlné. CTRL+Alt+T, pak napíšu m (mám na to alias, který má v sobě i cestu k hudbě i  mé oblíbené barevné téma, a hned mohu přes šipky vybrat složku, pak stačí jen entr, a hraju. Pomocí <> měním hlasitost, plus tam jsou ještě nějaké zkratky. Ostatní přehrávače jsem úplně přestal používat.
10
Pomoc s hardwarem / Re:Nejde zvuk v aplikacích
« Poslední příspěvek od thomas23 kdy 16 Srpen 2017, 22:05:17 »
Ano, tak to byl ten problém! Děkuji za radu.  ;)
Stran: [1] 2 3 ... 10