Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
World of Warcraft

Novinky: Děkujeme všem návštěvníkům fóra, kteří ochotně radí ostatním. Vaše práce je velmi potřebná a vážíme si jí.

Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Akce, srazy, setkání / Re:SR - Nitra
« Poslední příspěvek od vxmery kdy Včera v 23:23:12 »
Citace
Ahojte, chcel by som sa opýtať. Stále toto funguje?
Ahoj, stále to funguje. Každá druhá streda v mesiaci, Nitra-trafačka od 16:00. Pozri vlákno TU.
2
Akce, srazy, setkání / Re:SR - Nitra
« Poslední příspěvek od tigrik626 kdy Včera v 23:15:58 »
Ahojte, chcel by som sa opýtať. Stále toto funguje? Presunulo sa toto vlákno niekde? Viem že som mal záujem ísť pred niekoľkými rokmi. Už som dospel, mám pomáličky 18 tak by som to mohol dotiahnuť aj do reality, nie? Ak teda nieje problém s ArchLinuxákmi ;)
3
Internet a sítě / Re:režim Letadlo
« Poslední příspěvek od TIBOR kdy Včera v 13:26:22 »
https://people.freedesktop.org/~lkundrak/nm-docs/nmcli-examples.html
example 11.
Prekladac google
Kód: [Vybrat]
Tento dispečerský skript robí Wi-Fi navzájom exkluzívne s káblovou sieťou.
Keď je pripojené káblové rozhranie, Wi-Fi sa nastaví na režim lietadla (rfkilled).
Keď je káblové rozhranie odpojené, Wi-Fi sa opäť zapne.
Názov tohto skriptu napr. 70-wifi-wired-exclusive.sh a vložte ho do
adresára /etc/NetworkManager/dispatcher.d/. Viac informácií o skriptoch
dispečerov siete NetworkManager nájdete v manuálovej stránke NetworkManager (8).
Skus pohladat ci tam podobny skript nemas.

Samozrejme wifi mozes zapnut
nmcli radio wifi onovsem ak tam niekde bezi takyto skript mal by ti ho znova vypnut.
4
Internet a sítě / režim Letadlo
« Poslední příspěvek od druhý senior kdy Včera v 12:07:53 »
Dobrý den.
Nedávno jsem si nainstaloval Ubuntu 18.04 LTS. Mám k dispozici, z jednoho routeru, ethernetové a wifi připojení. V předchozích verzích mi to běželo oboje paralelně, v této verzi se mi, zničehož nic, objevil režim Letadlo a wifi připojení zablokoval, což se mi nelíbí, jednak nevidím jediný rozumný důvod, by to nemohlo fungovat stejně, jako ve starších verzích a jednak postrádám možnost, (žádný HW přepínač, který je k vynutí Letadla údajně nutný), v počítači nemám. Takže budu velmi vděčen za radu, jak toto ,,vylepšení" nevratně zlikvidovat.
Děkuji.
5
Obecná podpora / Re:Jak přehrát ISO (výukové dvd)
« Poslední příspěvek od Rellik kdy Včera v 06:38:39 »
Na připojení obrazu disku (ISO) je dobrý program ACETONEISO - staší to v něm otevřít a iso se nastaví jako virtuální DVD (CD) mechanika...
6
Obecná podpora / Re:špatné rozměry tisku
« Poslední příspěvek od Rellik kdy Včera v 06:34:59 »
Nevím jestli to vyřeší tvůj problém, ale já pokud chci tisknout něco s přesným rozměrem, tak to otevřu v INKSCAPE, nastavím velikost obrázku na plátně a tisknu. U tisku pak nemusíš nastavovat nic. Max, že to chceš černobíle...
7
Pomoc s instalací a aktualizací / Re:Partition na disku, řazení
« Poslední příspěvek od Kvido kdy 14 Červenec 2018, 15:44:11 »
Ano, špatně jsem se vyjádřil, obsah je po otevření, tedy v prohlížeči, to co zůstalo z předešlého prohlížení v cookies.
Ano, řazení oddílů mám, jak píšeš zmatené, ale nevadí to, disk s těmito oddíly šlape po úpravách - A SLÁVA - podařil se oživit, protopže předtím na začátku byl ten "větší disk" rozhašen mými špatnými zásahy.
Za zprovoznění především díky juwa2!!!
Diskuzi může admin ukončit - VYŘEŠENO, dávám to také nahoru do titulku.
8
« Poslední příspěvek od juwa2 kdy 14 Červenec 2018, 15:30:34 »
No obsahem webu rozumím, to co se při spuštění otevře.
Takže bych to měl asi dobře nastaveno, ne?
Jo, ty videa tam dám. Bezva! Díky.
Při spuštění čeho se co otevře??
Já obsahem webu rozumím obsah internetu který je na serverech po celém světě....
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ty oddíly nemáš od počátku založené ideálně, ale to používání nevadí. A jak využít místo na sda1 už jsem ti napsal výše.
9
« Poslední příspěvek od Kvido kdy 14 Červenec 2018, 15:19:19 »
No obsahem webu rozumím, to co se při spuštění otevře.
Takže bych to měl asi dobře nastaveno, ne?
Jo, ty videa tam dám. Bezva! Díky.
10
« Poslední příspěvek od juwa2 kdy 14 Červenec 2018, 15:11:58 »
1. Nevím co myslíš pod pojmem "obsah webu"
2. Z výpisu vyplývá, že sda6 je oddíl se systémem + home (/ + /home) připojený do /
    sda1  je datový oddíl připojený do /media/uživatel   a se systémem nemá nic společného. Do stejného bodu se připojují i externí usb disky a flešky.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Měnit sda6 na sda1 nelze.  sda1 je primární a sda6 je logický oddíl v rámci rozšířeného oddílu. Máš to od počátku podivně založené (ty oddíly). Pokud chceš nyní nějak využít místo na sda1, dávej si tam třeba filmy. Můžeš si třeba udělat odkaz "Filmy" do složky ~/Videa  pro snazší přístup:
sudo ln -s /media/vil/_vil /home/vil/Videa/Filmy
Stran: [1] 2 3 ... 10