Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Blog Ubuntu -- Správa "projektů" české komunity Ubuntu

Novinky: Děkujeme všem návštěvníkům fóra, kteří ochotně radí ostatním. Vaše práce je velmi potřebná a vážíme si jí.

Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Obecná podpora / Re:Zamrzání při zátěži
« Poslední příspěvek od Diego kdy Dnes v 09:04:39 »
Co zdroj? Je starý nebo nový? Starý zdroj často dělá divy....

Vsechno krom disku je nový
2
Obecná podpora / Re:Zamrzání při zátěži
« Poslední příspěvek od Myrmica kdy Dnes v 07:18:49 »
Co zdroj? Je starý nebo nový? Starý zdroj často dělá divy....
3
Free Rapid Downloader normálně funguje s default-jre. Aktuálně mám Openjdk-8-jre, předtím 7 a 6. A používám to léta. Oracle javu nikdy neinstaluji.
4
Vazeni, dekuji Vam mockrat za ochotu, ale bohuzel se mi stale asi po pul roce nepodarilo rozchodit interni kameru ve starem NB Asus A6R (ALi Corp. M5602) jak jsem psal vyse. Jelikoz se mi NB pri zkouseni ruznych distribuci (Ubuntu 10.04,12.04,14.04,16,04,17.04,Xubunt,Lubuntu,Zorin OS,...) sekal, zvolil jsem nakonec Linux Mint 18.1 Mate 32bit (Cinnamon se mi take sekal, a LM 18.2 Mate 32 nejde applet pocasi v liste). Zkousel jsem s podporou PAE i bez PAE. Vyzkousel jsem vsechny rady, ktere jste mi napsali, ale stale jsem nezprovoznil vestavenou kameru a mikrofon. Vypisy jsou stale stejne, jak jsem uvedl drive.
Az jsem zkusil pripojit kabelem na USB externi kameru s mikrofonem "A4 TECH HD PC Camera (0ac8:3500 Z-Star Microelectronics Corp.)" a ta hned pri prvnim zapojeni fungovala jak v Cheese, VLC media playeru tak ve Skypu i s mikrofonem. Z toho jsem usoudil, ze je asi spatny driver na vestavenou kameru s mikrofonem ALi m5602. Budu tedy pouzivat externi kameru A4 TECH HD PC Camera jako video1. Pripojuji jeste vypisy. Pokud by prosim nekdo nasel novej driver pro ALi m5602 prosim o zpravu.

servus@A6R ~ $ lsusb
Bus 001 Device 004: ID 0402:5602 ALi Corp. M5602 Video Camera Controller
Bus 001 Device 005: ID 0ac8:3500 Z-Star Microelectronics Corp.
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 003 Device 002: ID 413c:2107 Dell Computer Corp.
Bus 003 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 002 Device 002: ID 046d:c016 Logitech, Inc. Optical Wheel Mouse
Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
servus@A6R ~ $ ls /dev/video*
/dev/video0  /dev/video1
servus@A6R ~ $
servus@A6R ~ $ inxi -fx
CPU:       Single core Intel Celeron M (-UP-) cache: 1024 KB
           bmips: 3199 speed: 1599 MHz (max)
           CPU Flags: acpi apic bts clflush cmov cx8 de dts fpu fxsr mca mce
           mmx msr mtrr nx pae pbe pge pse sep ss sse sse2 tm tsc vme
servus@A6R ~ $

Jeste jednou dekuji.
5
Multimedia, foto, video, zvuk / Re:PDF - kompatibilita
« Poslední příspěvek od juwa2 kdy Včera v 13:13:04 »
No řešení by to bylo pokud by měl Okular repozitář nebo balíčky pro ubuntu.. :)
Jak už bylo uvedeno, můžeš si balíček zkompilovat ze zdrojáku sám (nebo někoho požádat).
6
Teda kecám.. :) myslel jsme té javy "jre1.8.0_131" z archivu.. Kdy se to bude instalovat takto tak se to nebude aktualizovat z repozitářů automaticky..
Pokud budeš trvat na JRE, musíš prostě jednou za čas, až vyjde aktualizace javy, novou verzi stáhnout a postupem výše aktualizovat ručně.
Pokud se spokojíš s JDK, bude se aktualizovat automaticky z repzitářů.
Jiná možnost neexistuje. Ale vzhledem k tomu, že se java až tak často neaktualizuje (cca jednou za půl roku) tak to zase toliko práce není....
7
Multimedia, foto, video, zvuk / Re:PDF - kompatibilita
« Poslední příspěvek od HonzaD kdy Včera v 12:16:17 »
No řešení by to bylo pokud by měl Okular repozitář nebo balíčky pro ubuntu.. :)
8
Jo a tady píšou že se má vypnout alokace volného místa a je tam cfg pro funkční automatické vypínání po stažení.
9
Teda kecám.. :) myslel jsme té javy "jre1.8.0_131" z archivu.. Kdy se to bude instalovat takto tak se to nebude aktualizovat z repozitářů automaticky..
10
Pomoc s instalací a aktualizací / Re:Ub 16.04 po reinstalaci OS nejde wifi
« Poslední příspěvek od ajlavjulavmitu kdy Včera v 10:06:04 »
rfkill list

Kód: [Vybrat]
0: phy0: Wireless LAN
Soft blocked: no
Hard blocked: no
Stran: [1] 2 3 ... 10