Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nejde se mi připojit k WiFi  (Přečteno 2795 krát)

AldaBanana

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Nejde se mi připojit k WiFi
« kdy: 07 Srpna 2017, 23:02:08 »
Ahojky  :) Mám problém... už jsem ho sem jednou psal, ale nikdo mi nechtěl pomoci, dostal jsem akorát odkazy na někoho kdo měl podobný problém a vyřešil to, ale ani jeho návod mi nepomohl... K nastavení WiFi už jsem použil 6 návodů, které jsem od lidí dostal, proto to zkusím naposledy... Ethernet kabel mi jde bez problémů, ale bohužel k tomu k čemu počítač potřebuji mi to nestačí. Jestli mi už ani tohle nepomůže, budu se muset vrátit k Windowsu, což mě docela mrzí. Jediný co vím že jsem v nastavení udělal, že jsem stahoval nějaké ty ovladače v terminálu a dodatečné ovladače jsem zapl použít ovladač bezdrátových karet Broadcom 802.11 Linux STA z bcmwl-kernel-source nesvobodný. Dělal jsem všechno co bylo v těch návoděch... a k ničemu. Už jsou to dva týdny a mně stále Wifi nejde. A prosím neposílejte mě na zahraniční weby, já anglicky neumím. Děkuji předem
Alda :)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Nejde se mi připojit k WiFi
« Odpověď #1 kdy: 08 Srpna 2017, 16:09:52 »
Nejlepší, nejjednodušší, nejrychlejší a nejlevnější bude fyzicky vyměnit s někým kdo používá pouze Windows WiFi kartu, za jinou, než je pokakaný Broadcom ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

AldaBanana

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re:Nejde se mi připojit k WiFi
« Odpověď #2 kdy: 09 Srpna 2017, 00:58:36 »
Děkuju za radu... ale hrabat se fyzicky v počítači už neumím vůbec :D
Alda :)

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re:Nejde se mi připojit k WiFi
« Odpověď #3 kdy: 09 Srpna 2017, 06:20:57 »
není třeba, stačí koupit nějakou externí do USB  ;)
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

AldaBanana

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re:Nejde se mi připojit k WiFi
« Odpověď #4 kdy: 09 Srpna 2017, 17:02:55 »
I tak já nechci nic kupovat, prostě nechápu že ať jsem udělal vše podle návodů, stále to nejde
Alda :)

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Nejde se mi připojit k WiFi
« Odpověď #5 kdy: 09 Srpna 2017, 17:26:43 »
Vyzkoušej jiné distra (obsahují různé ovladače), třebas budeš mít štěstí. instalovat netřeba, stačí nabootovat z flešky. Vytvoř si multiboot flešku s Mint, UMate, U14.04, U16.04........

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Nejde se mi připojit k WiFi
« Odpověď #6 kdy: 09 Srpna 2017, 17:57:44 »
U hodne ntb je na wifi kartu vespod specialni maly otvor s krytem na jeden sroubek ... To zvladne opravdu kazdy  :)
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

AldaBanana

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re:Nejde se mi připojit k WiFi
« Odpověď #7 kdy: 12 Srpna 2017, 23:54:24 »
Co se týče jiných distribucí tak nevím, jestli budou tak dobré jako linux Ubuntu... No a co se týče té výměny broadcomu, tak já tam mohu vyndat maximálně baterku a to i tu s obtíží
Alda :)

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Nejde se mi připojit k WiFi
« Odpověď #8 kdy: 13 Srpna 2017, 11:54:25 »
Co se týče jiných distribucí tak nevím, jestli budou tak dobré jako linux Ubuntu... No a co se týče té výměny broadcomu, tak já tam mohu vyndat maximálně baterku a to i tu s obtíží
Tak nedělej nic a breč dál... :(

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.