Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace UBUNTU DO ASUS-Eee901  (Přečteno 1200 krát)

Milan Peterka

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Instalace UBUNTU DO ASUS-Eee901
« kdy: 14 Září 2017, 14:45:12 »
Zdravím,dostal jsem ASUS Eee 901,déle nepoužívaný,s windows xp.Krom toho,že byl odinstalován program vyrovnání výkonu,poškozený word,atd,byl celkově počítač ,,rozhozený",avast,dělal problémy-no prostě,zralé na reinstalaci.S ohledem na špatné zkušenosti s windows celkově,jsem se rozhodl instalovat UBUNTu,dle návodu,jsem stáhl na pamětovu kartu,připojenou k počítači,a otevřel pomocí programu unetbootin.Nicméně,na pevném disku,se mi zobrazila složka ubuntu,v níž je soubor iso ubuntu velikost 1 550 400 kb,na kartě,je ale ubuntu komplet rozbalený ve složkách,ale složka install,je prázdná.Dle návodu,se měl instalovat již automaticky,ale nic se nespustilo.Jaká je možnost,instalovt ubuntu.Uvítám radu,xp počítač zpomaluje,neustáe něco aktualizuje,aktualizace se nezdařila,atd.Jsem z toho na švestku

xerno

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 66
    • Autodíly-online
Re:Instalace UBUNTU DO ASUS-Eee901
« Odpověď #1 kdy: 24 Září 2017, 00:43:25 »
Za prvé tohle vypadá na problémy disku. Pokud tomu tak je, instalace jiného OS nic nevyřeší, protože je třeba vyměnit disk.

Dále pokud chceš instalovat z externího média jako je paměťovka nebo flashka, je třeba, aby měla příznak boot (toto by měl zařídit ten unetbootin) a zároveň na daném počítači je třeba mít v biosu povoleno instalovat z externích médií, někdy je tam volba explicitně z USB. Když se tohle sejde, pak by se mělo po restartu normálně nabootovat z toho externího média - naběhne ti live Ubuntu, kde si ho můžeš ozkoušet nezávisle na disku v počítači a zároveň tam je volba na instalaci Ubuntu na místní disk.
Lenovo IdeaPad Z710: Intel Quad-Core i7-4700MQ Haswell (6M cache, 3.40 GHz, 8 threads), 12GB DDR3 1600MHz, 256GB SSD, 8GB+1TB SSHD, nVidia GeForce GT 745M 2GB + Intel HD Graphics 4600. OS: Ubuntu 16.04 x86_64.
GitHub, Launchpad

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.