Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vypnuti KMS v Ubuntu  (Přečteno 1604 krát)

Poutník Vladimír

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 58
Vypnuti KMS v Ubuntu
« kdy: 07 Ledna 2018, 00:30:09 »
Ahoj, potřeboval bych v Ubuntu vypnout kernel-mode -settings (KMS), protože mi nefunguje správně nvidia karta. Návod jsem si přečetl, ale asi nepochopil, když napíšu do terminálu /etc/default/grub, odpoví mi "operace zamítnuta". Když do příkazové řádky Grubu napíšu "nomodeset" je to pro něj neznámý příkaz, když si v Grubu otevřu editaci a napíšu nomodeset za VGA=771 tak to ignoruje.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Vypnuti KMS v Ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 07 Ledna 2018, 00:37:55 »
Zobrazenie bez moznosti upravy
Kód: [Vybrat]
gedit /etc/default/grubs moznotou upravy
Kód: [Vybrat]
sudo gedit /etc/default/grub
/etc/default/grub je iba cesta k suboru, musis zadat aj v akom programe chces ten subor otvorit. V tomto pripade textovy editor gedit.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Poutník Vladimír

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 58
Re:Vypnuti KMS v Ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 07 Ledna 2018, 19:00:57 »
Díky za návod, bohužel se mi to kouslo dříve než jsem stačil otevřít terminál, musel jsem to natvrdo vypnout a v nějakých osiřelých linkách jsou chyby, už to samo nenabootuje. Vyžaduje to nějaký manuální fsck a to už nedám. Mám Ubuntu vedle Lubuntu, můžu ten oddíl Ubuntu nějak smazat a opět natáhnout z disku, aniž bych se dotkl toho oddílu pod Lubuntu?

Poutník Vladimír

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 58
Re:Vypnuti KMS v Ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 11 Ledna 2018, 08:06:13 »
VYŘEŠENO.
Musel jsem nejdřív v paralelním systému (Lubuntu) opravit osiřelé uzly v bootování Ubuntu (Live Cd nefungovalo, zacyklilo se to na heslu). Pak jsem nabootoval Ubuntu, musel otevřít terminál klávesovou zkratkou, abych odstranil nvidia driver (měl jsem tam nvidia 340 a z loncheru nešlo nic otevřít, hned se to kouslo) a restartovat. Pak jsem byl schopen teprve dle návodu editovat v geditu a vypnout KMP (do té doby mi systém psal, že adresář nebo soubor neexistuje). Pak jsem restaroval, zvolil nvidia 304 legacy, znovu restartoval, no a do teď to jede normálně jak má. Na to, že tomu vůbec nerozumím, tak za pomocí návodu a rady na fóru a spousty pokusů, které nikam nevedly, fenomenální úspěch :-D
Jinak se to týkalo 9 let starého stroje Compag Pressario CQ60 notebook.
 

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.