Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém po aktualizaci s FF - hesla  (Přečteno 641 krát)

cort

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Problém po aktualizaci s FF - hesla
« kdy: 08 Září 2018, 18:53:19 »
Zdravím dámy a pánové

Ubuntu mi nabídlo aktualizaci z 16.04 na 18.04 (snad to píšu dobře), ale ta se nezdařila a počítač už nenaběhl. Tak jsem přes live CD vytáhl data z disku a nainstaloval novou verzi. Jenže ouha, součástí je FF Quantum nekompatibilní s FF které jsem měl v předchozí verzi Ubuntu, takže pouhé překopírování složek do Quantumu nejde, Quantum nepodporuje Password Exporter  a ani nevytáhnu, jaká verze byla stará FF. Nějaké nápady co s tím?

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Problém po aktualizaci s FF - hesla
« Odpověď #1 kdy: 08 Září 2018, 19:59:41 »
Nabootovat live 16.04, prekopirovat tam odzalohovane /.firefox a rucne vykopirovat hesla ktore rucne zadas do noveho FF.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Problém po aktualizaci s FF - hesla
« Odpověď #2 kdy: 08 Září 2018, 21:29:57 »
Aktualizace (povýšení) systému s tím nemá nic společného, protože ten Firefox by se ti aktualizoval tak jako tak i v 16.04 (pokud nemáš jeho verzi z nějakého důvodu zamčenou). Takže situace by byla stejná i bez povýšení OS.....
-----------------------------------------------------------
Zprovozni si starší Firefox který ještě nemá Quantum, tj. verze 56 nebo nižší. Všechny verze ke stažení zde http://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/
Stáhni si českou verzi pro 64bit OS např. tuhle  http://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/56.0/linux-x86_64/cs/firefox-56.0.tar.bz2
Stažený archiv rozbal, běž do složky firefox a spusť soubor firefox  Načte se původní profil (složka ~/.mozilla) který nakopíruj do své domovské složky.
« Poslední změna: 09 Září 2018, 11:08:38 od juwa2 »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.