Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Pomalé aktualizace  (Přečteno 1149 krát)

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
Pomalé aktualizace
« kdy: 26 Ledna 2012, 14:50:58 »
Ahoj. Zdá se mi to, nebo jsou nějaké zpomalené aktualizační servery? Aktualizace se mi tahají rychlostí cca 80kB/s.
Kód: [Vybrat]
Fetched 8 005 kB in 1min 40s (79,3 kB/s)Stejné doma přes wifi, jako v práci přes LAN. Pokaždé jiný poskytovatel. Internet běhá luxusně ... cca 1,2MB/s (download)
Při instalaci/aktualizaci většího množství balíků je to celkem opruz.
Aj dont spíík ííngliš :)

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Pomalé aktualizace
« Odpověď #1 kdy: 26 Ledna 2012, 14:52:21 »
Včera tu bylo stejné téma, změň si server v nastavení aktualizací...

EDIT: http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=61131.msg435661#msg435661
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
Re:Pomalé aktualizace
« Odpověď #2 kdy: 26 Ledna 2012, 16:02:07 »
A to hledám 2dny jak magor a tohle jsem přehlédl. Dík
Aj dont spíík ííngliš :)

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Pomalé aktualizace
« Odpověď #3 kdy: 28 Ledna 2012, 18:37:32 »
Zde by byla na místě odpověď, proč je server Ubuntu pro ČR tak zoufale pomalý, protože nejen aktualizace, ale i vlastní instalace jsou kvůli tomu nesmírně pomalé. A v případě instalace z CD se volbou jazyka zřejmě nastaví i defaultní server, to je pak instalace k uzoufání, pak zájemce těžko mohu přesvědčovat o výhodách Ubuntu, když pořádně nechodí ani základní instalace. :'(
Myslím, že neumíš číst. Opravdu stačí nastavit ten správný aktualizační server. Kdo ví, jestli máš vůbec někoho přesvědčovat. Abys neudělal víc škody než užitku při Tvých znalostech. Na druhé straně by měl autor distra nastavit funkční server pro jednotlivé jazykové mutace. To je taky pravda.
« Poslední změna: 28 Ledna 2012, 18:43:01 od phplus »

fajkie

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
    • Technické výpočty - Technical calculations
Re:Pomalé aktualizace
« Odpověď #4 kdy: 30 Ledna 2012, 00:05:53 »
Nejprve rád konstatuji, že Hlavní server Ubuntu konečně funguje jak má, moje připomínka je tedy už passé. A za druhé, jsou bohužel lidé, kteří si zde zřejmě léčí osobní komplexy napadáním druhých, jako jakýsi phplus, to by nemělo být předmětem fóra, mělo by to probíhat pouze ve věcné rovině, nikoliv v osobní, je mi toho člověka líto. Mimochodem, s Ubuntu jsem od jeho vzniku, nejsem tedy žádný počítačový začátečník ač se na fóru projevuji jen sporadicky, ale sem tam i něco publikuji, viz třeba: http://www.openoffice.cz/doplnky/technicke-vypocty-v-calcu?highlightWords=fajkie
Fajkie

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.