Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Videa na internetu se cukají  (Přečteno 1643 krát)

Steelak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Videa na internetu se cukají
« kdy: 08 Dubna 2013, 19:53:33 »
[...]  Proto vás všechny moc a moc prosím, aby jste mi pomohli zafixovat pár problémů. Budu moc rád, za každou radu, návod, tutoriál, video, cokoliv. Děkuji pěkně předem ;)

Distribuce: Ubuntu desktop amd64 64bit ( stažené tu z fóra http://releases.ubuntu.cz/12.10/ubuntu-12.10-desktop-amd64.iso )
Počítač: Notebook Hewlett Packard 6735s
Grafická karta: Ati Radeon HD 3200

Některé videa na internetu se cukají
Kamarád mi poradil nainstalovat si ovladač od výrobce, ale tu: http://wiki.ubuntu.cz/Grafick%C3%A9%20karty%20ATI jsem našel napsané, že bych to raději dělat neměl. Postupoval jsem tedy podle návodu, ale změny jsem nezpozoroval.

EDIT Pavel Hrnčíř: Na nářky o nepoužívání Ubuntu nás neobměkčí, ba naopak. Prosím příště bez toho. Poradíme, co víme i bez "výhrůžek". Vypadalo to jako duplicitní, proto bylo přesunuto.

EDIT Steelak: Jaképak výhružky, teď je to vytržené z kontextu. Pomalu to nedává smysl, děkuji pěkně. Zajímavé, že jediný, kdo v mnou vytvořených podobných vláknech vyděl výhružku jste Vy jediný p. Moderátor.
« Poslední změna: 09 Dubna 2013, 17:05:51 od Steelak »

janek-m

  • Host
Re:Videa na internetu se cukají
« Odpověď #1 kdy: 08 Dubna 2013, 21:16:04 »
Skúste Ubuntu 12.04 LTS - podpora do r. 2017: http://releases.ubuntu.com/precise/, tam s ATI ovládačmi z rady 2xxx, 3xxx, 4xxx nie je problém. Je to odporučené aj na WIKI. Tiež mám ATI radeon  z rady 4xxx a v (K)Ubuntu 12.04 funguje bez problémov. Vyskúšajte najprv live CD a ak sa  v tejto verzii budú prehrávať videá bez problémov, tak preinštalujte systém.
« Poslední změna: 08 Dubna 2013, 21:21:33 od janek-m »

Steelak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re:Videa na internetu se cukají
« Odpověď #2 kdy: 10 Dubna 2013, 15:34:43 »
No mám akorát LiveUSB flash disk. Nemohl jsem vyzkoušet, jestli to dělá z bootu bez instalace, jelikož mi to nedovolí pustit ty videa, protože není nainstalovaný adobe flash player a v live bootu nelze instalovat doplňky.

Nicméně stejně jsem se rozhodl bohužel to vzdát. Mám už celkem HW dědečka, vrátím se na win7. V brzké době, až došetřím na notebook, kterého ovladače grafické karty budou linuxem podporované, tak s radostí Ubuntu budu používat. Je to opravdu skvělý systém. ;)

beer

  • Host
Re:Videa na internetu se cukají
« Odpověď #3 kdy: 10 Dubna 2013, 15:57:34 »
protože není nainstalovaný adobe flash player a v live bootu nelze instalovat doplňky
Ale lze. Změny se uloží jen do ram.

Citace
Mám už celkem HW dědečka, vrátím se na win7.
Tak tím si opravdu pomůžeš :). Ubuntu je na starém železe výkonější.
« Poslední změna: 10 Dubna 2013, 15:59:51 od beer »

janek-m

  • Host
Re:Videa na internetu se cukají
« Odpověď #4 kdy: 10 Dubna 2013, 15:58:38 »
Citace
No mám akorát LiveUSB flash disk. Nemohl jsem vyzkoušet, jestli to dělá z bootu bez instalace, jelikož mi to nedovolí pustit ty videa, protože není nainstalovaný adobe flash player a v live bootu nelze instalovat doplňky.
No nie je to celkom tak. V Live CD možno inštalovať aplikácie a použiť Live systém ako riadny nainštalovaný systém a tým pádom ho aj riadne otestovať. Však ste celkom v pohode pohli vyskúšať prehrať videá z netu a aj videá uložené na HDD.

EDIT: beer bol rýchlejší :)
« Poslední změna: 10 Dubna 2013, 16:02:01 od janek-m »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.