Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Hybrid Card ATI/INTEL - nejvetsi problem je prepinatelnost ne/existuje reseni ?  (Přečteno 22036 krát)

sajmon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 241
niekto nejaký nápad, čo s tým ?
!! všetkým ďakujem za akúkoľvek pomoc !! :)
Notebook: Hp 4530s -> Ubuntu 16.04; Win 8.1
Netbook: Acer Aspire 751h -> Lubuntu 16.04; Win 10

matee

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 370
zkusil bych podle návodu odstranit všechny ovladače, a znovu naistalovat a už to nepřepínat na Intel, měl jsem s tím stejnej problém.
Myslím si, že se ti aktualizoval ovladač a tím se to rozhodilo.
HP 550 /Intel Core2 Duo T5270 / Intel GMA 950 / 2GB / 160GB / Ubuntu 8.10 -> ... -> Linux Mint 17 - Cinnamon
S linuxem jde vše, ale nikdy ne hned:)

Morbidity

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 72
Mám HP Probook 4530s AMD Radeon HD 4690m + Intel HD 3000 Sandy Bridge. Ovladače mám nainstalované podle tohoto návodu na U 13.04 64 bit:
http://askubuntu.com/questions/205112/how-do-i-get-amd-intel-hybrid-graphics-drivers-to-work
Přepínání funguje, ale musím ručně přes terminál, jelikož se do správcovského CCC nedostanu. Přestože gksu nainstalovaný mám.
Kód: [Vybrat]
jan@Ubuntu-Probook-4530s:~$ sudo apt-get install gksu
[sudo] password for jan:
Čtu seznamy balíků… Hotovo
Vytváří se strom závislostí       
Čtu stavové informace… Hotovo
gksu je již nejnovější verze.
0 aktualizováno, 0 nově instalováno, 0 k odstranění a 1 neaktualizováno.
jan@Ubuntu-Probook-4530s:~$
Důvod proč Vám spal xserver může být omylem zaktualizováním Intel ovladače, který se podle návodu poníží na verzi, která je kompatibilní s AMD ovladačem... Tato aktualizace se tedy nesmí nikdy nainstalovat.


Jde zakázat v synapticu, ale stejně ubuntí SW updater to nezajímá, takže vždy opřed instalací aktualizace je potřeba aktualizaci odfajvkovat. Jinak poslední dobou došlo při přepnutí na AMD grafiku k velikému zpomalení a systém se začal "trhat". Stalo se to ještě někomu, popřípadě přišel někdo na to co s tím?
« Poslední změna: 17 Června 2013, 17:31:21 od Morbidity »

sajmon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 241
áno viem, že sa v návode "ponižovaly" ovládače pre INTEL a viem, že si ich nesmiem aktualizovať na novšie, lebo by už nefungovalo ATI. Pri aktualizácii si vždy odfajknem Intel ovládače  :)

Problém je niekde inde si myslím...
!! všetkým ďakujem za akúkoľvek pomoc !! :)
Notebook: Hp 4530s -> Ubuntu 16.04; Win 8.1
Netbook: Acer Aspire 751h -> Lubuntu 16.04; Win 10

Morbidity

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 72
Jinak poslední dobou došlo při přepnutí na AMD grafiku k velikému zpomalení a systém se začal "trhat". Stalo se to ještě někomu, popřípadě přišel někdo na to co s tím?

Tak ted zase vše funguje. :o Normálně hraju na steamu.  ;D Asi mám nějakej náladovej HW.  ???

áno viem, že sa v návode "ponižovaly" ovládače pre INTEL a viem, že si ich nesmiem aktualizovať na novšie, lebo by už nefungovalo ATI. Pri aktualizácii si vždy odfajknem Intel ovládače  :)

Problém je niekde inde si myslím...

Tak třeba to někomu jinému pomůže... :) Jinak podle stejného návodu jsem ovladače instaloval i na Linux Mint 15 Nadia a běželo to. Všechno si rád zkouším, takže když mě přestala bavit prohlídka Mintu, tak jsem tam zkusil nainstalovat ubuntní SW updater a v Synapticu aktualizaci zakázal. Spustil update no opravdu se zakázaná aktualizace nainstaluje... Tak kdyby to chtěl někdo zkoušet, snad mu ušetřím námahu. Po restartu jsem byl samozřejmě bez Xserveru...

sajmon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 241
skúsil som preinštalovať tie ovládače opäť podľa toho návodu, ale stále ten problém ostal...

neviem čo s tým  :(
!! všetkým ďakujem za akúkoľvek pomoc !! :)
Notebook: Hp 4530s -> Ubuntu 16.04; Win 8.1
Netbook: Acer Aspire 751h -> Lubuntu 16.04; Win 10

Morbidity

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 72
Re:Hybrid Card ATI/INTEL - nejvetsi problem je prepinatelnost ne/existuje reseni ?
« Odpověď #56 kdy: 25 Července 2013, 14:28:51 »
Nový ovladač od AMD podporuje přepínání enduro, i když mi nějak neběží a musím přepínat klasicky v catalystu + reboot. Enduro chápu jako prostředí možnost v catalystu viz. screen. Bohužel po označení a restartu se mi označní horní varianta. Již není potřeba downgrade ovladače intel a také jsem u her L4D2, Dota 2, HL a Trine 2 zaznamena podstatné zvýšení výkonu. Je to pořád málo, ale lepší než drátem do oka a snad se AMD konečně probralo.

http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages/AMDCatalystOpenGL43BetaDriver.aspx


Morbidity

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 72

sajmon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 241
No skúsil som to.
Nainštaloval som to podobne ako predchádzajúce, čiže rozbaliť, urorobiť DEB a inštalovať.

Lenže aj tak sa nedostanem do rozhrania unity (problém viď. vyššie), len do Gnome, ale tam je tiež nejaké to obmedzenie (prob. viď. vyššie)

Ozaj neviem čo robím zle... :(
!! všetkým ďakujem za akúkoľvek pomoc !! :)
Notebook: Hp 4530s -> Ubuntu 16.04; Win 8.1
Netbook: Acer Aspire 751h -> Lubuntu 16.04; Win 10

Morbidity

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 72
Já jsem v synapticu odstranil všechny fglrx balíky, smazal starej xorg.conf a pak vytvořil deb balík jako je v návodech z toho novýho ovladače a nainstaloval... systém běží viz screen... No a nevim jestli na to mělo něco vliv, ale intelovej ovladač sem měl staženej přes tento program... https://01.org/linuxgraphics/
« Poslední změna: 09 Srpna 2013, 23:42:30 od Morbidity »

sajmon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 241
Re:Hybrid Card ATI/INTEL - nejvetsi problem je prepinatelnost ne/existuje reseni ?
« Odpověď #60 kdy: 04 Listopadu 2013, 18:03:58 »
skúšali ste už niekto Ubuntu 13.10 a ako tam funguje naša grafika ?
!! všetkým ďakujem za akúkoľvek pomoc !! :)
Notebook: Hp 4530s -> Ubuntu 16.04; Win 8.1
Netbook: Acer Aspire 751h -> Lubuntu 16.04; Win 10

h4ck1

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 186
    • Můj blog
Re:Hybrid Card ATI/INTEL - nejvetsi problem je prepinatelnost ne/existuje reseni ?
« Odpověď #61 kdy: 08 Listopadu 2013, 23:35:29 »
Dnes jsem zkoušel a funguje. Stačí jen po instalaci toto:
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install fglrx fglrx-pxpress
Zkoušeno na čisté instalaci Ubuntu 13.10 64b na HP Probook 4530s.

Zdroj:
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1930450&page=84&p=12832760#post12832760
« Poslední změna: 08 Listopadu 2013, 23:37:24 od h4ck1 »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.