Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: čeština live distribuce  (Přečteno 1172 krát)

peekaa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
čeština live distribuce
« kdy: 09 Prosince 2015, 18:54:17 »
Učím na jedné střední škole a přesto že asi jako většina škol máme Windows, alespon při jedné hodině ukazuji a vysvětluji linux/ubuntu. Na fleškách mám ubuntu 14.04. Českou klávesnici vpravo nahoře nastavit umím. Rád bych žákům ukázal i jak počeštit celé prostředí i aplikace, ale nedaří se. I když nainstaluji Translate for language Czech i  Gnome Translate for language Czech i Czech for Firefox, přesto vše stále zůstává v angličtině. Někde jsem tu na foru četl, že po restaru se vše ztratí - to chápu, ale nevím, proč mi to nejde ihned v live. Ještě loni jsme bootovali z CD a tam to tuším šlo (alespon systémové menu). Díky moc.

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:čeština live distribuce
« Odpověď #1 kdy: 09 Prosince 2015, 19:06:02 »
Nevím, odkud je to staženo, ale v Live čeština je. A změny se dají taky ukládat viz. persistence v Unetbootin.
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

peekaa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re:čeština live distribuce
« Odpověď #2 kdy: 09 Prosince 2015, 19:23:32 »
staženo je odsud, včera z ubuntu.cz, 32 bit. A změny ukládat nechci, aby to měli všichni stejné startovací podmínky....
« Poslední změna: 09 Prosince 2015, 19:49:38 od peekaa »

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:čeština live distribuce
« Odpověď #3 kdy: 10 Prosince 2015, 05:55:15 »
=language]http://wiki.ubuntu.cz/ru%C4%8Dn%C3%AD_instalace_dal%C5%A1%C3%ADch_jazyk%C5%AF?s[]=language
pokud máš live systém na flashdisku, tak by se změny měli zachovat.

peekaa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re:čeština live distribuce
« Odpověď #4 kdy: 10 Prosince 2015, 08:15:45 »
Mě nejde ale nejde o změny nyní. Nyní mi jde o tu češtinu. Nakonec jsem došel na to, že je potřeba se odhlásit a přihlásit po nainstalování té češtiny. To v předchozích (lonských) vydání ubuntu nebylo, tam se to do češtiny přeplo hned. Ale aspon tak...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.