Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nespouštění progamů_NetBeans_Squeak  (Přečteno 1582 krát)

Libor Safranek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Nespouštění progamů_NetBeans_Squeak
« kdy: 19 Září 2018, 20:31:44 »
Dobrý den.
Jako laik a dlouholetý spokokjený uživatel UBUNTU se na vás obracím s dotazem jak řešit následující:
po instalaci mi nejde spustit
NetBeans - ukáže se spouštěcí tabulka a po krátkém načítání se následně se program nespustí,
Squeak      - ten samý problém jako u NetBeans.

Děkuji za případnou odpověď.
Zdraví Libor.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Nespouštění progamů_NetBeans_Squeak
« Odpověď #1 kdy: 19 Září 2018, 22:35:21 »
Moje odpověď bude pouze obecná, ale o to platnější:
Při jakýchkoli potížích se spuštěním čehokoli (jakéhokoli programu/aplikace) platí pravidlo - spustit příkazem v Terminálu.
Tím pádem se ihned vypíše případná chyba, kterou sem lze postnout a pužít k řešení problému....
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Takže prosím, spusť Terminál a zadej příkaz pro spuštění aplikace "Net Beans" .  Chybovou hlášku zkopíruj a postni sem...
« Poslední změna: 19 Září 2018, 22:48:47 od juwa2 »

Libor Safranek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re:Nespouštění progamů_NetBeans_Squeak
« Odpověď #2 kdy: 21 Září 2018, 08:00:39 »
Ahoj Tobě.
Díky Ti za odpověď!
Níže uvádím....
WARNING: An illegal reflective access operation has occurred
WARNING: Illegal reflective access by org.netbeans.ProxyURLStreamHandlerFactory (file:/usr/share/netbeans/platform18/lib/boot.jar) to field java.net.URL.handler
WARNING: Please consider reporting this to the maintainers of org.netbeans.ProxyURLStreamHandlerFactory
WARNING: Use --illegal-access=warn to enable warnings of further illegal reflective access operations
WARNING: All illegal access operations will be denied in a future release

Děkuji za pomoc.
L.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Nespouštění progamů_NetBeans_Squeak
« Odpověď #3 kdy: 21 Září 2018, 17:26:59 »
Ahoj Tobě.
Díky Ti za odpověď!
Níže uvádím....
WARNING: An illegal reflective access operation has occurred
WARNING: Illegal reflective access by org.netbeans.ProxyURLStreamHandlerFactory (file:/usr/share/netbeans/platform18/lib/boot.jar) to field java.net.URL.handler
WARNING: Please consider reporting this to the maintainers of org.netbeans.ProxyURLStreamHandlerFactory
WARNING: Use --illegal-access=warn to enable warnings of further illegal reflective access operations
WARNING: All illegal access operations will be denied in a future release

Děkuji za pomoc.
L.

To vypadá na nějaký bug v té aplikaci. Po zadání chybové hlášky do googlu bylo zjištěno, že je to způsobeno tím, že máš v PC javu 9.  Takže řešením je odstranit javu 9 a dát tam javu 8  (jre 8u181).
Verzi javy kterou máš zjistíš příkazem
Kód: [Vybrat]
java -version

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1735
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Nespouštění progamů_NetBeans_Squeak
« Odpověď #4 kdy: 21 Září 2018, 22:19:30 »
No a já dodám, že v *buntu lze mít zároveň víc verzí i původů Javy, přičemž se pak mezi nimi dá přepínat příkazem
Kód: [Vybrat]
sudo update-alternatives --config java
Jako už tradičně není třeba si to pamatovat a psát ručně do konzole, ale stačí si někam (třeba na plochu) umístit spouštěč s tímto obsahem.

Hodí se to pak při problémech s různými Java aplikacemi...

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Nespouštění progamů_NetBeans_Squeak
« Odpověď #5 kdy: 22 Září 2018, 01:22:38 »
No a já dodám, že v *buntu lze mít zároveň víc verzí i původů Javy, přičemž se pak mezi nimi dá přepínat příkazem
Kód: [Vybrat]
sudo update-alternatives --config java
Jako už tradičně není třeba si to pamatovat a psát ručně do konzole, ale stačí si někam (třeba na plochu) umístit spouštěč s tímto obsahem.

Hodí se to pak při problémech s různými Java aplikacemi...

Ano, verzí lze mít víc současně (i když je to celkem zbytečné a navíc to zabírá místo). Dále není třeba mít JDK, pro běh aplikací stačí JRE. Ale v tom případě je nutno každé aplikaci (při spuštění) "říct" kterou verzi má použít nebo pořád dokola přepínat výchozí. Lepší je dát tam JRE8 a je pokoj....

Libor Safranek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re:Nespouštění progamů_NetBeans_Squeak
« Odpověď #6 kdy: 22 Října 2018, 18:24:04 »
Ahoj Všem.
Díky za odpovědi.
Bude to znít natvrdle, ale nejsem schopen odstranit JDK10. Navíc mi nefunguje spouštění Synapticu, který by mohl v tomto pomoci, Pakliže jej nakonec spustím, chce to po mne administr, heslo. Zvláštní neb administrátorem jsem já.  Po zadání se Synaptic spustí v režimu, kdy není možno cokoli odstraňovat.
Viz. print svreen,
Díky.
Zdraví L.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Nespouštění progamů_NetBeans_Squeak
« Odpověď #7 kdy: 22 Října 2018, 18:45:44 »
A to je takový problém to heslo zadat??
Jinak synaptic spustíš z Terminálu příkazem:
Kód: [Vybrat]
sudo synaptic
nebo
Kód: [Vybrat]
pkexec synaptic
« Poslední změna: 22 Října 2018, 19:43:23 od juwa2 »

Libor Safranek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re:Nespouštění progamů_NetBeans_Squeak
« Odpověď #8 kdy: 23 Října 2018, 17:46:20 »
Ahoj Tobě.
Problém to není, věz, že kdybych tušil, proč i po zadání hesla se Synaptic nespouští, neptal bych se takto hloupě.
Moc rád bych odinstaloval JDK 10, abych instaloval JDK 8 a konečně se podíval na Javu z Netbeanu, zde problém začíná. Na místo jednoduché deinstalace novějšího balíku a inslatace staršího balíku postupně zjišťuji, že moc programů se mi nedaří spustit. Viz. prví dotaz a viz. předchozí dotaz.
Jinými slovy, i přes užití administrátorského hesla, mě Synaptic nedovoluje jakkoli zasahovat - deinstalovat, instalovat.
Díky.
L.

P.S. ještě dodávám, že toto se mi vypisuje v terminálu spustím-li Synaptic. Pátral jsem po googlu, ale nejsem z toho příliš moudrý, navíc, jsem administrátor....:

Gtk-Message: 17:55:32.443: GtkDialog mapped without a transient parent. This is discouraged.
Gdk-Message: 17:55:44.158: Window 0x565311edcb00 is a temporary window without parent, application will not be able to position it on screen.
Gdk-Message: 17:55:44.158: Window 0x565311edcb00 is a temporary window without parent, application will not be able to position it on screen.


« Poslední změna: 23 Října 2018, 18:05:39 od Libor Safranek »

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Nespouštění progamů_NetBeans_Squeak
« Odpověď #9 kdy: 23 Října 2018, 18:08:04 »
Tyhle potíže máš jenom se Synapticem, nebo ještě s jinými aplikacemi?
Zkus ještě Synaptic reinstalovat (z Terminálu):
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install --reinstall synaptic
K tomu je ovšem rovněž třeba heslo...

Ale jestli máš nabořený celý systém (a nemáš jeho zdravou zálohu), reinstalaci se nevyhneš.
P.S. Je zajímavé, že ses nepochlubil odkdypak tyto "potíže" trvají - kdy začaly. Doufám, že nebudeš tvrdit, že je tomu tak už od samotné instalace....

Libor Safranek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re:Nespouštění progamů_NetBeans_Squeak
« Odpověď #10 kdy: 23 Října 2018, 18:55:37 »
Ola.
Přeinstalování Synapticu jsem učinil jako první krok. Bez úspěchu.  Přesto jsem ještě zkusil dle tvé nabídky přes terminál.
Výsledek: to samé.
Dále jsem se pokoušel spustit Squeak . Výsledek: nespustil se.
Problémy začaly prakticky bezprostředně po nainstalování Ubuntu 18. Přecházel jsem z 14 LTS. Instalace proběhla okej, stačilo jen opičácky klikat. Nevím, zda-li se mi to jen zdá, ale mám pocit, že 18 funguje o drobet hůře než 14 - minimálně v spustitelnosti některých programů.
Díky.
L.
« Poslední změna: 27 Října 2018, 19:05:03 od Libor Safranek »

Libor Safranek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re:Nespouštění progamů_NetBeans_Squeak
« Odpověď #11 kdy: 29 Října 2018, 17:49:26 »
Kdyby náhodou někdo hledal řešení záležitosti ohledně mého problému s Netbeans, nechť se mrkne na toto video!


 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.