Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Gnome 3 a Gnome-Shell  (Přečteno 235669 krát)

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re:Gnome 3 a Gnome-Shell
« Odpověď #100 kdy: 03 Září 2011, 16:44:39 »
Pěkný večer , sem zvědavá jestli vyjde nějaká fan. příručka,nemáte info  ?
myslim ze v cestine asi ani ne :D    i kdyz clovek nikdy nevi treba se najde nejakej nadsenec :)

Pěkný den,když objevím v nějakém "srozumitelném jazyku" ráda pomohu s překladem. ;) Případně pošlete odkaz.
 ono jde spis o to ze Canonical  tvrde rosazuje UNITY  - snazi se GNOMESHELL  zatlacit do kouta (preci jenom tocej se v tom slusny penize )  takze dle meho nazoru  zadnej zastupitel pro  cesko   ,nenapise  prirucku pro GS  jedine ze by se vyskytla  treba v eng   a pak ji nejakej nadsenec prelozil (to by vyznam melo )   jakmile na neco narazim ozvu se  :)


Klidně napište ,ale Angličtinu ne,spíše příbuzné jazyky Español Columbia Español México.......... ,kontinentální Portugalština Španělština,Italština, atd .....

tak to je super vedet ze ovladate takove jazyky  ja  trosku  louskam anglicky a nemecky ale neni to buchvi co jen na komunikaci se zakaznikem  :)
« Poslední změna: 03 Září 2011, 16:47:08 od ..::malys::.. »
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

radek.juthner

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
Re:Gnome 3 a Gnome-Shell
« Odpověď #101 kdy: 06 Září 2011, 08:52:55 »
Nikde jsem v G3 nenašel nastavení screensaveru. Nevíte někdo, kde to je?

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Gnome 3 a Gnome-Shell
« Odpověď #102 kdy: 06 Září 2011, 09:01:16 »
Nikde jsem v G3 nenašel nastavení screensaveru. Nevíte někdo, kde to je?
V době LCD a LED displejů je tzv. screensaver přežitek. Používal se v době CRT monitorů, kdy šetřil luminiscenční vrstvu nebo jak se to zove. V Nastavení systému je Obrazovka, kde je Ztlumit obrazovku kvůli úspoře energie  ;)
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re:Gnome 3 a Gnome-Shell
« Odpověď #103 kdy: 24 Září 2011, 12:21:34 »
vidím, že je tu založené téma tak se zkusím zeptat, lze nějak do gnome shellu (do dashe) přidat vlastní spouštěč? popř. editovat současný? potřeboval bych si nastavit spouštění aplikace s potřebnými parametry a doposud jsem nepřišel na to, jak spouštěče v dashi editovat/popř. přidávat zcela nové dle vlastních potřeb
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re:Gnome 3 a Gnome-Shell
« Odpověď #104 kdy: 24 Září 2011, 12:31:53 »
vidím, že je tu založené téma tak se zkusím zeptat, lze nějak do gnome shellu (do dashe) přidat vlastní spouštěč? popř. editovat současný? potřeboval bych si nastavit spouštění aplikace s potřebnými parametry a doposud jsem nepřišel na to, jak spouštěče v dashi editovat/popř. přidávat zcela nové dle vlastních potřeb


 pokud chces upravit nejakej  puvodni   tak staci  editovat  spoustec  v /usr/share/applications
a nebo si muzes pohrat  tady /usr/share/gnome-shell    ale kazdou dalsi aktualizaci o to prijdes   :)
« Poslední změna: 24 Září 2011, 12:51:56 od ..::malys::.. »
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

ondraxxxx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re:Gnome 3 a Gnome-Shell
« Odpověď #105 kdy: 03 Října 2011, 21:05:22 »
Citace
vidím, že je tu založené téma tak se zkusím zeptat, lze nějak do gnome shellu (do dashe) přidat vlastní spouštěč? popř. editovat současný? potřeboval bych si nastavit spouštění aplikace s potřebnými parametry a doposud jsem nepřišel na to, jak spouštěče v dashi editovat/popř. přidávat zcela nové dle vlastních potřeb

Existuje na to klikátko. Jmenuje se Alacarte (v české instalaci Hlavní nabídka) a v Ubuntu vždycky byla v zákl. instalaci. Jinak přes Centrum softwaru lehce doinstalujete:-)

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re:Gnome 3 a Gnome-Shell
« Odpověď #106 kdy: 03 Října 2011, 21:39:07 »
Citace
vidím, že je tu založené téma tak se zkusím zeptat, lze nějak do gnome shellu (do dashe) přidat vlastní spouštěč? popř. editovat současný? potřeboval bych si nastavit spouštění aplikace s potřebnými parametry a doposud jsem nepřišel na to, jak spouštěče v dashi editovat/popř. přidávat zcela nové dle vlastních potřeb

Existuje na to klikátko. Jmenuje se Alacarte (v české instalaci Hlavní nabídka) a v Ubuntu vždycky byla v zákl. instalaci. Jinak přes Centrum softwaru lehce doinstalujete:-)
sikula   to by me ani ve snu nenapadlo     v GnomeShell  se to jmenuje Main Menu  a opravdu facha :)
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Gnome 3 a Gnome-Shell
« Odpověď #107 kdy: 17 Října 2011, 15:42:57 »
Dělá někomu v GS taky, že mu v pravidelných intervalech mizí a objevuje se ta ikonka baterie/napájení? A co kurzor myši? Dělá vám, že máte vybraný třeba defaultní Adwaita nebo DMZ Black a kurzor je dvojbarevnej? V některých oknech a běžně na ploše bílej a třeba při kliknutí na složku se roztočí černej nebo ve Firefoxu je černej a když najedete nahoru na okno, kde je Název okna, tak je zase bílej? Už od 11.04 dumám a zkouším všemožné, ale nic nefunguje...
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

henrichg

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re:Gnome 3 a Gnome-Shell
« Odpověď #108 kdy: 17 Října 2011, 17:34:20 »
S tym kurzorom. Ano robi to aj mne. Ale zistil som, ze ak mam nastavene automaticke prihlasenie, tak mam vsade kurzor, ktory som si nastavil v gnome-tweak-tools. Akonahle sa odhlasim a prihlasim, uz mam default kurzor obcas sa zmeni na mnou nastaveny. Takze asik to bude chyba dakde medzi lightDM a Gnome 3.
Ubuntu 11.04 + Gnome Shell z Gnome 3 PPA ;-)

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Gnome 3 a Gnome-Shell
« Odpověď #109 kdy: 17 Října 2011, 18:32:52 »
S tym kurzorom. Ano robi to aj mne. Ale zistil som, ze ak mam nastavene automaticke prihlasenie, tak mam vsade kurzor, ktory som si nastavil v gnome-tweak-tools. Akonahle sa odhlasim a prihlasim, uz mam default kurzor obcas sa zmeni na mnou nastaveny. Takze asik to bude chyba dakde medzi lightDM a Gnome 3.
Tak jsem to zkusil a nefunguje... navíc i když mám nastaveno Gnome, tak mě to při automatickém přihlášení hodilo do Unity  ::) - a automaticky se přihlašovat nechci...

Takže mi nezbývá nic jiného, než používat téma kurzoru DMZ White, který neblbne, ačkoliv se mi líbí více řerný kurzor (DMZ Black nebo Adwaita). Já vím, je to prkotina, ale myslím, když se furt mluví, jak je Ubuntu na úrovni, tak tohle je prostě amatérské - když si nemůžu ani změnit vzhled kurzoru (což je věc ve Widlích nevídaná  :( )
« Poslední změna: 17 Října 2011, 18:37:02 od Marp »
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Gnome 3 a Gnome-Shell
« Odpověď #110 kdy: 17 Října 2011, 20:31:44 »
Vše o Ubuntu s Gnome-Shellem pište zde. Témata jsou hodně rozstrkaná. Takže sem házejte veškeré problémy, připomínky, nápady, poznatky a budeme je společně řešit, co vy na to?
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Kedrigern

Re:Gnome 3 a Gnome-Shell
« Odpověď #111 kdy: 19 Října 2011, 11:14:55 »
Také vás tak otravuje v GS wifi? Pokud se připojím přes kabel a nechám zaplou wifi, tak mi stejně vyskočí množství modálních dialogů pro zadání hesla. A mám dojem, že navíc ke každé síti dva (jeden klasický šedý a druhý ten nový černý).

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Gnome 3 a Gnome-Shell
« Odpověď #112 kdy: 21 Října 2011, 16:19:28 »
Nevíte někdo, jak se zbavit čínštiny v systému, kterou jsem VŮBEC A VĚDOMĚ neinstaloval??? Už dvakrát se mi stalo po přihlášení, že na mě vyskočilo prostředí čínsky a že jsem si to vybral při přihlášení. Ve výběru jazyka nejde vůbec odstranit a pořád se mi cpe na první místo...

[attachment deleted by admin]
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Jurkax

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
  • Ubuntu 11.10 / Gnome-shell
Re:Gnome 3 a Gnome-Shell
« Odpověď #113 kdy: 22 Října 2011, 13:00:31 »
Mám taky dva takové dotazy týkající se Gnome-shell

1) Proč nemůžu vybrat z nabídky "Shell Theme" žádnou volbu v nastavení Gnome-Tweak? (viz screenshot), máte to taky tak? Moc nechápu, proč tam jsou na nastavení motivu tři volby - Shell Theme, Motiv Okna, Motiv GTK+? Když si nastavím výchozí téma Gnome3 Adwaita, nebo moc pěkné Adwaita Dark, zůstanou mi záhlaví oken Ambiance, což nevypadá pěkně.

2) Když vložím DVD do mechaniky, vyběhnou na mě dvě upozornění "jakou akci chci zvolit" - jedno Gnome-shell ze spodní "lišty" a druhé fall-backové okno. Dá se to nějak nastavit, aby vyběhlo jenom Gnome-shell dialog ze spodní "lišty"?



[attachment deleted by admin]
Ubuntu 11.10 32bit NTB HP Pavilion dv6319 (CoreDuo @1,73GHz, 2GB RAM, 160GB HDD, GeForce Go 7400)

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Gnome 3 a Gnome-Shell
« Odpověď #114 kdy: 22 Října 2011, 14:43:01 »
Mám taky dva takové dotazy týkající se Gnome-shell

1) Proč nemůžu vybrat z nabídky "Shell Theme" žádnou volbu v nastavení Gnome-Tweak? (viz screenshot), máte to taky tak? Moc nechápu, proč tam jsou na nastavení motivu tři volby - Shell Theme, Motiv Okna, Motiv GTK+? Když si nastavím výchozí téma Gnome3 Adwaita, nebo moc pěkné Adwaita Dark, zůstanou mi záhlaví oken Ambiance, což nevypadá pěkně.

2) Když vložím DVD do mechaniky, vyběhnou na mě dvě upozornění "jakou akci chci zvolit" - jedno Gnome-shell ze spodní "lišty" a druhé fall-backové okno. Dá se to nějak nastavit, aby vyběhlo jenom Gnome-shell dialog ze spodní "lišty"?

1. A máš nainstalované rozšíření gnome-shell-extensions-user-theme? Pokud ne, tak je nabídka Shell theme neaktivní  ;) Jinak Shell theme = samotné téma shellu - tj. horní lišta, boční panel s ikonami, plochy, spodní lišta atd. Motiv okna = je ta část, kde se zobrazuje název a tlačítko/tlačítka akcí a Motiv GTK+ = vzhled ostatních prvků (viz moje screeny)
2. Tak tohle netuším, v podstatě si toho nevšímám a řídím se hlavním oknem nabídky.

[attachment deleted by admin]
« Poslední změna: 22 Října 2011, 14:45:05 od Marp »
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Jurkax

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
  • Ubuntu 11.10 / Gnome-shell
Re:Gnome 3 a Gnome-Shell
« Odpověď #115 kdy: 22 Října 2011, 17:23:48 »
1) aha díky, o tomhle jsem nevěděl; už jsem to vygooglil, tak to vyzkouším
2) zkusím odebrat gnome fallback session, buď se to povede, nebo si to rozbourám..:-)
Ubuntu 11.10 32bit NTB HP Pavilion dv6319 (CoreDuo @1,73GHz, 2GB RAM, 160GB HDD, GeForce Go 7400)

Jurkax

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
  • Ubuntu 11.10 / Gnome-shell
Re:Gnome 3 a Gnome-Shell
« Odpověď #116 kdy: 23 Října 2011, 10:54:21 »
Ad1) tak nevím - nainstaloval jsem tohle rozšíření pomocí repozitáře viz. návod http://maketecheasier.com/install-custom-gnome-shell-themes/2011/09/27 a zapnul v Gnome-tweak rozšíření User Themes a vykřičník teda zmizel, ale stále se mi v roletce žádné Shell-theme nenabízí, co je ještě špatně?
Ubuntu 11.10 32bit NTB HP Pavilion dv6319 (CoreDuo @1,73GHz, 2GB RAM, 160GB HDD, GeForce Go 7400)

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Gnome 3 a Gnome-Shell
« Odpověď #117 kdy: 23 Října 2011, 11:19:21 »
Ad1) tak nevím - nainstaloval jsem tohle rozšíření pomocí repozitáře viz. návod http://maketecheasier.com/install-custom-gnome-shell-themes/2011/09/27 a zapnul v Gnome-tweak rozšíření User Themes a vykřičník teda zmizel, ale stále se mi v roletce žádné Shell-theme nenabízí, co je ještě špatně?
Teď jde o to, jestli jsi si postahoval nějaký ty témata  ;) a po rozbalení uložil do /usr/share/themes pomocí např.
Kód: [Vybrat]
gksudo nautilusTémata pro GS: http://gnome-look.org/index.php?xcontentmode=191 a pro GTK3 a Okna: http://gnome-look.org/index.php?xcontentmode=167
No a ještě nezapomenout pro změny restartovat GS  ;) Alt+f2 > napsat do políčka malé r > Enter
« Poslední změna: 23 Října 2011, 11:23:49 od Marp »
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Jurkax

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
  • Ubuntu 11.10 / Gnome-shell
Re:Gnome 3 a Gnome-Shell
« Odpověď #118 kdy: 23 Října 2011, 11:45:01 »
To jsem právě udělal - nakopíroval např. Adwaita Dark. A pak tam samozřejmě musí být i originální téma Adwaita, logicky by tam na výběr něco být mělo, i kdybych tam nic nekopíroval :-\
Ubuntu 11.10 32bit NTB HP Pavilion dv6319 (CoreDuo @1,73GHz, 2GB RAM, 160GB HDD, GeForce Go 7400)

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Gnome 3 a Gnome-Shell
« Odpověď #119 kdy: 23 Října 2011, 12:41:03 »
To jsem právě udělal - nakopíroval např. Adwaita Dark. A pak tam samozřejmě musí být i originální téma Adwaita, logicky by tam na výběr něco být mělo, i kdybych tam nic nekopíroval :-\
No, já třeba téma gnome-shell Adwaita Dark nikde nenašel - ani jako téma gnome-shellu a ani jako GTK3 téma...Odkud ho máš? Je lepší použít témata gnome-shellu z Gnome-look.org nebo z DevianArtu - jsou osvědčená a vyzkoušená. A hlavně zachovat cestu > tj. jako root v Nautilusu překopírovat složku tématu (se složkou gnome shell) do /usr/share/themes a hlavně restartovat Gnome-Shell!!! A hlavně mít všechny součásti gnome-shellu - tj. i gnome-shell-extensions-common!!! viz screen Synapticu

[attachment deleted by admin]
« Poslední změna: 23 Října 2011, 12:44:31 od Marp »
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Gnome 3 a Gnome-Shell
« Odpověď #120 kdy: 23 Října 2011, 13:14:11 »
Další věc, kdy systém samovolně mění nastavení:
Nastavení systému > Univerzální přístup > zaškrtnul jsem Zvukové znamení při použití zámků CapsLock a NumLock v "Dívání" (hroznej překlad mimochodem) a v "Poslech" > Vizuální upozornění jsem aktivoval + Bliknout celou obrazovkou.
Nepravidelně se mi to samovolně odškrtává a vypíná! Zjistím to, když třeba píšu a najednou koukám, že mám zapnutej CapsLock a upozornění žádný...Jdu do nastavení a musím opětovně zaškrtnout!
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Jurkax

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
  • Ubuntu 11.10 / Gnome-shell
Re:Gnome 3 a Gnome-Shell
« Odpověď #121 kdy: 25 Října 2011, 19:00:12 »
To jsem právě udělal - nakopíroval např. Adwaita Dark. A pak tam samozřejmě musí být i originální téma Adwaita, logicky by tam na výběr něco být mělo, i kdybych tam nic nekopíroval :-\
No, já třeba téma gnome-shell Adwaita Dark nikde nenašel - ani jako téma gnome-shellu a ani jako GTK3 téma...Odkud ho máš? Je lepší použít témata gnome-shellu z Gnome-look.org nebo z DevianArtu - jsou osvědčená a vyzkoušená. A hlavně zachovat cestu > tj. jako root v Nautilusu překopírovat složku tématu (se složkou gnome shell) do /usr/share/themes a hlavně restartovat Gnome-Shell!!! A hlavně mít všechny součásti gnome-shellu - tj. i gnome-shell-extensions-common!!! viz screen Synapticu

Adwaita Dark jsem stáhnul z odkazu na OMGUbuntu http://www.omgubuntu.co.uk/2011/10/use-adwaita-dark-as-your-system-theme/. Problém jsem ale už zdá se vyřešil i bez diskutovaného pluginu do Gnome-Tweak. Měnit horní panel nepotřebuju, jenom mě šlo o záhlaví oken, která se neměnila podle změn motivu. Zkusil jsem se odhlásit a přihlásit do Unity a světe div se, najednou to šlo..
Ubuntu 11.10 32bit NTB HP Pavilion dv6319 (CoreDuo @1,73GHz, 2GB RAM, 160GB HDD, GeForce Go 7400)

ondraxxxx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re:Gnome 3 a Gnome-Shell
« Odpověď #122 kdy: 25 Října 2011, 21:30:57 »
Dělá někomu v GS taky, že mu v pravidelných intervalech mizí a objevuje se ta ikonka baterie/napájení? A co kurzor myši? Dělá vám, že máte vybraný třeba defaultní Adwaita nebo DMZ Black a kurzor je dvojbarevnej? V některých oknech a běžně na ploše bílej a třeba při kliknutí na složku se roztočí černej nebo ve Firefoxu je černej a když najedete nahoru na okno, kde je Název okna, tak je zase bílej? Už od 11.04 dumám a zkouším všemožné, ale nic nefunguje...

Přesně to blikání ikony baterky/napájení mi taky dělá. Mám HP Probook 4510s, nemůže to nějak souviset s tím? Máš ho Marpe taky, že? Je to celkem otravný.

A taky mi vadí že po kliknutí na ikonu baterky se nedá dostat do Statiskik napájení, jako to vždycky šlo.

PS. mám 11.10

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Gnome 3 a Gnome-Shell
« Odpověď #123 kdy: 26 Října 2011, 09:13:13 »
No jo, mám stejnej noťas...je to sice fakt prkotina, ale třeba je to záměr, když je noťas na adaptéru, tak to v těch pravidelných intervalech skáče, protože, když jedu na baterku, tak to nedělá... I když si myslím, že by to šlo třeba odlišit jednoduchým symbolem - baterka/vidlice.
Na statistiku napájení je teď samostatná aplikace nazvaná Statistika napájení v Systémových aplikacích, stačí si přidat ikonu na Launcher (v Unity i v GS)  ;)
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Gnome 3 a Gnome-Shell
« Odpověď #124 kdy: 07 Listopadu 2011, 20:07:00 »
Tak najednou přestala fungovat aplikace Snímek obrazovky  :-\
Dělá mi jen černé snímky a dost tuhle aplikaci používám...

[attachment deleted by admin]
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.