Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vydáno Ubuntu 14.04 Trusty Tahr  (Přečteno 20280 krát)

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Vydáno Ubuntu 14.04 Trusty Tahr
« kdy: 16 Dubna 2014, 20:24:49 »
Tým Ubuntu hrdě oznamuje vydání nové verze Ubuntu s označením 14.04 Trusty Tahr.

Další půl rok je za námi, což také znamená nové vydání Ubuntu, tentokráte nesoucí název Trusty Tahr. V novém Ubuntu 14.04 naleznete různé zajímavé novinky a především mnohá vylepšení a opravy. Těšit se můžete na uhlazený design nebo na nové možnosti konfigurace rozhraní. Pod kapotou najdeme linuxové jádro v předposlední verzi 3.13 a vůbec poprvé také inicializační program systemd. Úprav se dočkal také správce souborů Nautilus a kancelářský balík LibreOffice bude k dispozici ve verzi 4.2. Podrobnější informace naleznete v našem průvodci novinkami nebo v některé z recenzí na známých linuxových portálech.

Další informace

Odkazy pro stahování

Vzhledem k rostoucí kapacitě pamětí RAM a dlouhé podpoře Ubuntu 14.04 doporučujeme stahovat 64-bitovou verzi, kterou poznáte podle "amd64" v názvu souboru. 64-bitové systémy mohou použít více než 4 GiB paměti RAM.
Na Ubuntu 14.04 Trusty Tahr můžete samozřejmě přejít i ze starší verze Ubuntu. Pomoci vám může český návod k přechodu.

Kdy se aktualizace vyplatí?
  • 12.10, 13.04 a 13.10 - aktualizaci důrazně doporučujeme.
  • 12.04 LTS - počkejte do června na 14.04.1 - aktualizace systému se nabídne sama.
  • 10.04 LTS - zřejmě víte proč používáte staré LTS. Jen připomínáme, že v době vydání 16.04 LTS už 10.04 LTS nebude rok podporována.

Release Party

Pokud vás zajímají novinky v Ubuntu 14.04 a další věci kolem Ubuntu, již brzy bude známo datum další RP. Novinky budou uveřejněny na Ubuntu Release Party. Opět se potkáme v obchodním centru SAPA v Libušské ulici č.p. 319 na Praze 4.
« Poslední změna: 25 Dubna 2014, 19:09:43 od František Zatloukal »
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Vydáno Ubuntu 14.04 Trusty Tahr
« Odpověď #1 kdy: 06 Května 2014, 07:01:30 »
Dnes jsem dopřeložil Poznámky k vydání Ubuntu 14.04 Trusty Tahr.

Doporučuji se před upgradem/instalací podívat do sekce Známé problémy.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

František Zatloukal

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1799
    • frantisek.zatloukalu.eu
Re:Vydáno Ubuntu 14.04 Trusty Tahr
« Odpověď #2 kdy: 29 Července 2014, 00:01:22 »
Vyšla nová verze instalačního disku Ubuntu 14.04.1. Přináší opravy chyb včeteně těch bezpečnostních, které se po vydání verze 14.04 objevily. Uživatelé Ubuntu 14.04 nemusí aktualizaci řešit, protože jim byly opravy postupně odesílány jako jednotlivé aktualizace. Uživatelům vydání 12.04 začalo být nabízeno povýšení na 14.04.1.

Odkazy na stažení na webu budou brzy aktualizovány.
First they ignore you, then they laugh at you,
then they fight you, then you win.
Powered by Fedora 22 | Ubuntu 15.10

martinkrnac

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 90
Re:Vydáno Ubuntu 14.04 Trusty Tahr
« Odpověď #3 kdy: 30 Srpna 2014, 09:58:58 »
Tak mi to dnes nabídlo přechod na tuto verzi a jsem z toho hodně zklamán, je to můj první přechod a myslel jsem že to bude stejně jednoduché jako u windows, ale spletl jsem se, radím každému nezkušenému at to nedělá a raději si přizve nějaké odborníka, protože ihned jak potvrdíte přechod tak to na vás vyrazí milion hlášek, že musíte nejdřív ukončit toto a pak zase toto, nechápu proč to není jako u win, kdy se vás systém zeptá, chcete ukončit? ANO NE, takže nejdříve musíte nastudovat každou krávovinu co to vlastně je, potom musíte nastudovat kde to ukončit, mezi tím na vás vyběhne dalších pět anglických hlášek, no prostě opruz a silně nedoporučuji upgrade nováčkům, já jsem to vzdal a zůstávám u verze 12.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.