Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Lamp + FTP server  (Přečteno 4091 krát)

htmlphpmol

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
  • Začátečník v Ubuntu
Lamp + FTP server
« kdy: 03 Ledna 2010, 20:54:50 »
Ahoj
Rozchodil jsem Lamp, ale po 14dnech jsem zjistil, že v něm není FTP server na rozdíl do Xamp na který jsem byl zvyklí předtím než jsem nainstaloval Ubuntu.
Jak k Lamp přidám FTP server?
Četl jsem již článek http://tomas.dankovi.info/book/linuxove-distribuce/lamp a na jeho popud jsem si nainstaloval GADMIN PROFTPD, ale nevím jak server nastavit, abych se pomocí FTP mohl připojit ke složce /opt/lampp/htdocs.
Četl jsem také: http://www.abclinuxu.cz/clanky/site/proftpd-mysql-quota-sifrovani , ale to mi přišlo příliš složité.
« Poslední změna: 03 Ledna 2010, 21:06:46 od htmlphpmol »

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Lamp + FTP server
« Odpověď #1 kdy: 03 Ledna 2010, 21:49:41 »

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: Lamp + FTP server
« Odpověď #2 kdy: 04 Ledna 2010, 07:02:36 »
chceš-li se připojit přes ftp server ke své práci a vzdáleně vytvářet web, lepší variantu než "Quanta" neznám..je normálně v repo, takže stačí:

Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install quanta pak dáš otevřít soubor - File > Open
a do řádku, kde se píše cesta zadáš: ftp://adresa/a/cesta/ke/slozce - BEZ toho http:// (doplnilo mi to tam samo)
Vyžádá si to jméno a heslo a je to..pak už není třeba zadávat cestu ručně, jen rozklikneš rolovací menu a vybereš, kam se chceš připojit..
« Poslední změna: 04 Ledna 2010, 07:04:24 od On »
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

stderr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 275
  • globglob, Charliee, we're scuba diving Charlieee!
Re: Lamp + FTP server
« Odpověď #3 kdy: 04 Ledna 2010, 18:00:17 »
Nepíšeš podle čeho jsi to nastavoval, jestli používáš více účtů (virtuály) nebo jen jeden, tak se blbě radí... Pěkný návody jsou na howtoforge.com - třeba Ti to pomůže a vydoluješ si co potřebuješ (ftp server je na straně 6 pomocí proftpd): http://howtoforge.com/perfect-server-ubuntu-9.10-karmic-koala-ispconfig-2

chceš-li se připojit přes ftp server ke své práci a vzdáleně vytvářet web, lepší variantu než "Quanta" neznám..je normálně v repo, takže stačí:
(...)
Nepleť si pojmy a dojmy, servery a klienty
Fedora & CentOS (RHEL) user ... co tu vlastně dělám?
Blog /dev/stderr & twitr

htmlphpmol

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
  • Začátečník v Ubuntu
Re: Lamp + FTP server
« Odpověď #4 kdy: 04 Ledna 2010, 19:53:52 »
Nazdar.
Všem děkuji za příspěvky. Program 'Quanta' určitě časem vyzkouším, ale je to pouze FTP klient, nikoliv FTP server.
Nastavoval jsem podle toho, kde jsem se co dočetl. Před třemi týdny jsem si poprvé v životě nainstaloval Linux a nestačím se divit. Na windows jsem klikl a běžel mi FTP server a tady na Linuxu je to najednou jinak. Sice jsem si koupil knížku od Ivana Bíbra Ubuntu 9.10CZ, ale bohužel tam všechno není. Tak prostě bezhlavě zkouším to, co někde objevím. Takže mi pomůže jakékoliv nastavení, které mi umožní připojit přes FTP k souborům, co mám u sebe na počítači uložené ve složce /opt/lampp/htdocs.

Jinak jsem pochopil, že se má změnit soubor /etc/proftpd/proftpd.conf, otázka je ale jak v něm nastavím, že při připojení k FTP serveru otevřela složka /opt/lampp/htdocs, co mám na svém počítači. Standardně se totiž připojuje ke složce /var/ftp/. Teda jestli tomu dostatečně rozumím.

Podle jednoho z návodů, co jsem od včerejška četl se má FTP server nastavit tak, aby se připojil k nějaké složce třeba /var/ftp/neco/ a pomocí symbolického odkazu napojím tuto složku na složku  /opt/lampp/htdocs/. Jenže tohle je pro mě Španělská, tedy spíš Linuxová vesnice. Mě se nepodařilo připojit pořádně ani ke složce v /var/ftp/.

Jen poznámka: Neumím příliš anglicky a celkem často používám Google překladač, či jiné vychytávky.
« Poslední změna: 04 Ledna 2010, 20:31:23 od htmlphpmol »

htmlphpmol

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
  • Začátečník v Ubuntu
Re: Lamp + FTP server
« Odpověď #5 kdy: 04 Ledna 2010, 20:22:04 »
Jinak se omlouvám, že jsem to zařadil do špatné kategorie, ale inspiroval jsem se podobnými dotazy, které byli zařazeny také špatně.
« Poslední změna: 04 Ledna 2010, 20:23:59 od htmlphpmol »

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: Lamp + FTP server
« Odpověď #6 kdy: 04 Ledna 2010, 21:26:13 »
a jo, pravda, to jsem špatně pročetl..nicméně zaznít to mohlo, třeba se to někomu bude hodit :)
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.