Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: (Vykon)Ubuntu vs Ubuntu Mate  (Přečteno 1711 krát)

radovan255

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
(Vykon)Ubuntu vs Ubuntu Mate
« kdy: 02 Října 2016, 11:57:56 »
Ahojte, v ramci rozsirovania si obzorov som si povedal, ze rozbeham na starsom ntb Toshiba(i5, 4GB Ram) linux, alebo jeho inu distribuciu a spojazdnim veci ako SVN, Redmine jednoduchy hosting a nieco na zaznam z ip kamery. Nainstaloval som najnovsi Ubuntu 16 s prostredim Unity. Problem je, ze cely system je akysi zasekany a pomaly. Netusim preco, kedze HW by mal byt dostacujuci. Ked som sa pozeral po Ubuntu Mate, kolega ma zastavil, ze Mate je na slabucky HW a nebude mi stacit na moje aplikacie. Uz som cez vikend nieco nastudoval ale stale nemam vo veciach uplne jasno. Moja otazka teda znie:
Je Ubuntu Mate iba odlahcena verzia, kde ked doinstalujem vsetko ostatne co ma klasicke Ubuntu(unity a ostatne balicky a aplikacie) dostanem "klasicke Ubuntu"? Alebo je rozdiel vo viacerych smeroch?
Dakujem

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:(Vykon)Ubuntu vs Ubuntu Mate
« Odpověď #1 kdy: 02 Října 2016, 15:19:14 »
Presne ti to nepoviem ale na skusku som si nedavno nainstaloval ubuntu mate a ako SW na starsie stroje by som to tiez naoznacil. Po spusteni mi to berie okolo 800MB RAM co sa skoro vyrovna ubuntu s unity. Na ploche mam zaseky kde musim niekedy 2x kliknut mysou aby to zareagovalo a podobne.

Ovsem najlepsie je ak si to vyskusas sam na konkretnom HW. Napriklad aj z livecd/usb.

Tak som to nahodil na par dni ako hlavny OS a vykon tam je lepsi aj ked tu ramku to zabera rovnako ako unity.
Ovsem v FF su lepsie odozvy pri skrolovani a pri 3D teste unigine-heaven mam o 10-15fps viac, co sa cudujem.
« Poslední změna: 05 Října 2016, 09:16:25 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re:(Vykon)Ubuntu vs Ubuntu Mate
« Odpověď #2 kdy: 05 Října 2016, 12:15:47 »
Zkus cinnamon. Třeba mint 18. Za mne spokojenost i na netbooku.
Kubuntu 20.04

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:(Vykon)Ubuntu vs Ubuntu Mate
« Odpověď #3 kdy: 05 Října 2016, 12:32:28 »
Skusal som aj mint-mate aj mint-cinammon ale na vsetkom som nasiel nieco co mi nesedelo. Toto som vyskusal iba preto ze som bol zvedavy ked sa zacalo viac pisat o ubuntu mate.
Problem je ten ze ci je to mint alebo ubuntu-mate tak si prenasaju z ubuntu chyby ktore mi vadia a musim ich obchadzat. Ale v gnome-panell co pouzivam je to uz dost otravne, tak skusam nahrady.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.