Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Wifi záhada  (Přečteno 4593 krát)

Alex Galbavý

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 81
Wifi záhada
« kdy: 17 Ledna 2013, 09:03:33 »
Vážení kolegové,
můžete mi prosím objasnit problém s připojením wifi?
Co se stalo: po řádném vypnutí netbooku a jeho následném zapnutí, se už nelze připojit přes wifi. V oznamovací oblasti jsou wifi sítě vidět. Když se chci ale připojit, chce to po mně heslo, ale byť ho zadám správně, tak se nepřipojí. A to se opakuje stále pořád.
Zajímalo by mě jak mohlo vypnutí netbooku tohle způsobit? A jestli se dá s tím něco dělat (kromě přeinstalace)?

Pozn.: Ve Win7 wifi běhá normálně.

HW: Netbook Acer Aspire One D270

Systém: Xubuntu 12.04

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Wifi záhada
« Odpověď #1 kdy: 17 Ledna 2013, 09:44:56 »
Zkus tu síť nejdříve odebrat, je-li to síť, ke které se připojuješ již delší dobu (najdeš to pod Upravit připojení nebo tak nějak se to jmenuje).
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re:Wifi záhada
« Odpověď #2 kdy: 17 Ledna 2013, 09:52:00 »
pokud je to tvoje síť, můžeš zrušit (na chvíli) šifrování a zkusit, zda se ntb k wifi připojí?
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Wifi záhada
« Odpověď #3 kdy: 17 Ledna 2013, 10:02:34 »
Přesně takhle se chová modem Huawei hg520i...


Jinak zkusit to co říká Tadeáš. ;) viz Příloha...

[příloha smazaná administrátorem]
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Alex Galbavý

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 81
Re:Wifi záhada
« Odpověď #4 kdy: 17 Ledna 2013, 20:32:04 »
Odstranit a zase přidat nepomohlo. Ve win se chová normálně, takže předpokládám, že modemem to není, ale že se v Xubuntu stalo něco při vypínání. Zkoušel jsem dle tady na fóru uvedeného návodu pohrát s konfiguračním souborem network manageru, ale to také nepomohlo.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re:Wifi záhada
« Odpověď #5 kdy: 17 Ledna 2013, 20:35:37 »
Nevím jak to je s tou gnomáckou klíčenou, ale zkusil bych v ní odebrat to heslo na wifi.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Wifi záhada
« Odpověď #6 kdy: 17 Ledna 2013, 21:05:08 »
A co je to tedy za modem?  :)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Alex Galbavý

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 81
Re:Wifi záhada
« Odpověď #7 kdy: 17 Ledna 2013, 21:16:36 »
Modem je Zyxel P-600.

Nevím jak to je s tou gnomáckou klíčenou, ale zkusil bych v ní odebrat to heslo na wifi.
Jak to provedu?

Alex Galbavý

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 81
Re:Wifi záhada
« Odpověď #8 kdy: 17 Ledna 2013, 21:27:58 »
Záhada pokračuje, tak se mi podařilo wifi zprovoznit. Jen jsem wifi odpojil a zas připojil. A včera to nefungovalo. Tak nevím co to způsobilo.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Wifi záhada
« Odpověď #9 kdy: 17 Ledna 2013, 21:33:12 »
Odpojil/Připojil? Jako v počítači? Nebo router?
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Alex Galbavý

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 81
Re:Wifi záhada
« Odpověď #10 kdy: 18 Ledna 2013, 18:52:36 »
V Xubuntu softwerově. Odpojil od sítě a zas připojil.

Mirek Ryšán

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 60
Re:Wifi záhada
« Odpověď #11 kdy: 18 Ledna 2013, 19:12:29 »
$ lspci | grep Broadcom

A jestli Ti to hodí "Broadcom BCM4318" (a já myslím že jo), tak vítej v mým světě. Tohle mi totiž vcelku pravidelně dělá můj starej notebook Acer osazenej tímhle wifi modulem na několika různejch DSL modemech od Zyxelu. Jmenovitě P660-HN T3A a P660-H... jej, no takovej dvou-anténovej bílej ležací, co prodával T-Mobile. Na jinejch značkách routerů/modemů ok. Jiný zařízení v momentě připojení taky ok.

Přičítal jsem to problémům ovladačů k wifi adaptéru Broadcom, našel jsem podobný příspěvky a dle nich byly tyto drivery nepříliš stabilní. Je ale zajímavý, že jen se Zyxelama. Já to ale ve výsledku... vlastně nějak vypustil. Prostě jsem to občas připojil & odpojil jako popisuješ ty a většinu času wifi&/Zyxel nepoužívám, tak mi to bylo tak nějak fuk.

Ale pro zajímavost, dá se nějak logicky vysvětlit nesnášenlivost na konkrétní značku?

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Wifi záhada
« Odpověď #12 kdy: 18 Ledna 2013, 19:17:14 »

Mirek Ryšán

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 60
Re:Wifi záhada
« Odpověď #13 kdy: 18 Ledna 2013, 19:27:12 »
Tj, ovšem nejsem si jist, zda s opakovatelným řešením :D kanál byl co si matně pamatuju první věc, co jsem zkoušel. A jestli ne, tak jsem hamba haboucí. A nebo je to vůbec počínající demence a měl jsem sebou druhej noťas, kde bylo jen Ubuntu 11.10 instalovaný z Wubi a připomínal zámek hrůzy :)) tam padalo a gribalo se všechno.

EDIT: Tak na tom ale asi ještě nebudu tak špatně:

http://askubuntu.com/questions/163177/broadcom-bcm4318-airforce-one-54g-losing-connection

Zkusím zejtra toho Zyxela někde vylovit a testnout to ;)

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Wifi záhada
« Odpověď #14 kdy: 19 Ledna 2013, 16:49:56 »
A nedělá to network-manager? Co to zkusit z konzole, nebo přes wicd, pokud to zase nepůjde?
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Mirek Ryšán

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 60
Re:Wifi záhada
« Odpověď #15 kdy: 19 Ledna 2013, 22:17:01 »
Zkusím vysosat něco z logu, ale dneska jsem to nestihl :(

tomaasz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Wifi záhada
« Odpověď #16 kdy: 22 Ledna 2013, 16:34:48 »
Zkus nastavit kanál na nižší než 10 kanál - mám starší verzi a na nižší kanály je to podstatně lepší.
Ale někdy mi to dělá také - když byl notebook vypnut bez zapnuté wifi. Pomůže jedině zapnout wifi a restart nb.

Alex Galbavý

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 81
Re:Wifi záhada
« Odpověď #17 kdy: 24 Ledna 2013, 09:09:31 »
$ lspci | grep Broadcom

A jestli Ti to hodí "Broadcom BCM4318" (a já myslím že jo), tak vítej v mým světě. Tohle mi totiž vcelku pravidelně dělá můj starej notebook Acer osazenej tímhle wifi modulem na několika různejch DSL modemech od Zyxelu. Jmenovitě P660-HN T3A a P660-H... jej, no takovej dvou-anténovej bílej ležací, co prodával T-Mobile. Na jinejch značkách routerů/modemů ok. Jiný zařízení v momentě připojení taky ok.

Přičítal jsem to problémům ovladačů k wifi adaptéru Broadcom, našel jsem podobný příspěvky a dle nich byly tyto drivery nepříliš stabilní. Je ale zajímavý, že jen se Zyxelama. Já to ale ve výsledku... vlastně nějak vypustil. Prostě jsem to občas připojil & odpojil jako popisuješ ty a většinu času wifi&/Zyxel nepoužívám, tak mi to bylo tak nějak fuk.

Ale pro zajímavost, dá se nějak logicky vysvětlit nesnášenlivost na konkrétní značku?

Ano, je to tak, je to "Broadcom BCM4318".
Už se to stalo po druhé. Teď stačilo tak na půl hoďky modem vypnout, a pak fungovalo wifi zase dobře.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.