Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Odpojování internetu v nepravidelných intervalech  (Přečteno 5106 krát)

thoosah

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Odpojování internetu v nepravidelných intervalech
« kdy: 02 Března 2008, 14:53:36 »
Zdravím,

mám Ubuntu 7.10 první měsíc, celkem jsem si ho už nakonfiguroval, ale co mi stále nechodí je internet. Problém je v tom, že síť po startu systému jede, ale po různém časovém intervalu (1-10 minut) vždy spadne a nejede nic, kromě pingu na gateway. V DNS to asi nebude, protože když nejde ping na www.seznam.cz, nejde ping ani na 77.75.72.3. Mám klasickou wifi s napojením do PC přes LAN, nastavenou musím mít pevnou IP, aby mi to jelo, ale slyšel jsem, že network-manager toto má zvládat dobře až ve verzi 8.0, která zatím není. Když dám auto DHCP, nestane se nic a internet nejde vůbec.
Časem se internet rozjede sám, zhruba po pěti minutách, ale zase tak max na deset minut. Jsem z toho nešťastný, přečetl jsem si už na wiki různé návody, projel jsem fórum odshora až dolů, ale nic nepomohlo vyřešit můj problém. Sem tam pomůže networking restart, ale to jen zřídkakdy :( Nemáte někdo podobný problém nebo neznáte řešení?
« Poslední změna: 02 Března 2008, 15:54:37 od Anna Taliánová »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.