Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Wine (vs Cedega)  (Přečteno 3724 krát)

peanut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 217
Wine (vs Cedega)
« kdy: 24 Února 2008, 21:44:47 »
Prave som si vsimol toto vlakno, tak hned pisem. LOL, tak to je super. Naistaloval som Wine a skusil na UT2004. Najprv som myslel, ze je to na ..., ale ako som si tiez myslel, vypol som CF a je to super. Len jedna chybicka, ze ukazovatel nechce vzdy behat po celej obrazovke, ale sa niekde zastavi akoby tam bol nejaky okraj, hoci nic nevidno. Da sa s tym nieco robit? Alebo je to chyba len danej hry?
Moja druha otazka sa tyka toho, ci je lepsi Wine alebo nejaka free verzia Cedegy. Neviem, ci je jedna alebo ich je viac (viem o jednej), pripadne poradte ktora. Ked dam dokopy este hry (a zvuk), tak Win% mozem kopnut. :D
A este jedna vec, Wine moze spustat akukolvek windows aplikaciu, prip. i viac naraz?
Linux rulez / Ubuntu like no other :D
The mini-show of Krys rox :D
Say no to Intel graphics ;) plural linux || ubuntu = false

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: Wine (vs Cedega)
« Odpověď #1 kdy: 24 Února 2008, 21:54:00 »
UT 2004 je pro linux nativní, takže nevidím důvod, proč používat wine, nebo cedegu
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

peanut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 217
Re: Wine (vs Cedega)
« Odpověď #2 kdy: 24 Února 2008, 22:06:31 »
To bola len nahodna skuska, skor ma zaujimaju odpovede na ostatne otazky. :)
Linux rulez / Ubuntu like no other :D
The mini-show of Krys rox :D
Say no to Intel graphics ;) plural linux || ubuntu = false

existpierre

  • Host
Re: Wine (vs Cedega)
« Odpověď #3 kdy: 25 Února 2008, 04:56:28 »
samozrejme cez wine mozes mat aj viacej apps pustenych naraz. Co sa tyka skusenosti. Na cedege mam warcraft3, pretoze ked som to instaloval, bola verzia wine 9.46 tusim. Tam mi nesiel bnet + robilo to obcas blbosti. Na cedege mi siel w3 naprvu supu. Teraz podla toho, co mi vravel kamos, ide w3 normalne aj cez wine.  Cez wine mam napriklad worms 3d. Na nom mam ale tiez ten isty problem, ze sa kurzor obcas zasekne a pohybuje sa len v urcitej oblasti. No nedavno vysla nova verzia wine, na ktorej som to este neskusal. uvidim..

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: Wine (vs Cedega)
« Odpověď #4 kdy: 25 Února 2008, 06:21:16 »
to se zasekáváním myši je známý bug a jako nouzové řešení by mělo být přepnutí do okna a zpátky... Už na to čekám několik verzí, než to opraví a stále se s tím nic nedělá..
jinak wine se může pokusit rozjet každou aplikaci, ale rozhodně ne všechny rozjede úspěšně...
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

peanut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 217
Re: Wine (vs Cedega)
« Odpověď #5 kdy: 25 Února 2008, 06:44:10 »
Na nom mam ale tiez ten isty problem, ze sa kurzor obcas zasekne a pohybuje sa len v urcitej oblasti. No nedavno vysla nova verzia wine, na ktorej som to este neskusal. uvidim..
No tak neviem, ci je to opravene, pretoze dufam, ze som stiahol najnovsiu verziu a robi to stale :/
A aku verziu Cedegy pouzivas?
Linux rulez / Ubuntu like no other :D
The mini-show of Krys rox :D
Say no to Intel graphics ;) plural linux || ubuntu = false

existpierre

  • Host
Re: Wine (vs Cedega)
« Odpověď #6 kdy: 25 Února 2008, 14:49:07 »
Na nom mam ale tiez ten isty problem, ze sa kurzor obcas zasekne a pohybuje sa len v urcitej oblasti. No nedavno vysla nova verzia wine, na ktorej som to este neskusal. uvidim..
No tak neviem, ci je to opravene, pretoze dufam, ze som stiahol najnovsiu verziu a robi to stale :/
A aku verziu Cedegy pouzivas?

engine na cedege mam 6.0.3 a cedega je verzie 6.0.2
« Poslední změna: 25 Února 2008, 14:50:43 od existpierre »

peanut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 217
Re: Wine (vs Cedega)
« Odpověď #7 kdy: 25 Února 2008, 14:58:51 »
A je to normalna verzia? Teda si si ju akoze kupil? ???
Linux rulez / Ubuntu like no other :D
The mini-show of Krys rox :D
Say no to Intel graphics ;) plural linux || ubuntu = false

honorguard

  • Host
Re: Wine (vs Cedega)
« Odpověď #8 kdy: 25 Února 2008, 20:01:36 »
Můžete mi pls někdo poradit s Cedegou?
2) Mám na DVD ve složce několik obrazů ze kterých chci instalovat hry. Mám tam třeba hru na 4 CD. Jak donutím Cedegu aby mountovala z daného umístění? Neumím při instalaci vyměnit CD...
Předem dík

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.