Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak nasdílet složku na externím disku?  (Přečteno 1890 krát)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Jak nasdílet složku na externím disku?
« kdy: 24 Ledna 2018, 18:27:27 »
Jak nasdílet složku na externím disku?

Na externím disku FAT32 mám složku "Sdilene". Potřebuji zajistit, aby když disk připojím, byla tato složka sdílená v síti (Samba, anonymně, každej může všechno). Problém je, že u složky na externím disku FAT32 mi nejdou změnit práva.

Díky za rady a tipy.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

jmp

  • Host
Re:Jak nasdílet složku na externím disku?
« Odpověď #1 kdy: 24 Ledna 2018, 18:37:32 »
imho samba načítá nastavení sdílení při startu služby => to je problém pro situaci "připojím disk a bude sdílen adresář"

fat32 sám o sobě neumí pracovat s oprávněním - na linuxu jsou oprávnění emulována pro celý filesystém a nastavuje se to jednorázově při mountování

zkuste popřemýšlet, zda to neřešit jinak...

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Jak nasdílet složku na externím disku?
« Odpověď #2 kdy: 24 Ledna 2018, 18:42:29 »
imho samba načítá nastavení sdílení při startu služby => to je problém pro situaci "připojím disk a bude sdílen adresář"

fat32 sám o sobě neumí pracovat s oprávněním - na linuxu jsou oprávnění emulována pro celý filesystém a nastavuje se to jednorázově při mountování

zkuste popřemýšlet, zda to neřešit jinak...

Díky. A nešlo by to obejít nějak symbolickým linkem apod?
Nebo složku sdílet jinak NFS,  CIFS apod?

Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Jak nasdílet složku na externím disku?
« Odpověď #3 kdy: 24 Ledna 2018, 18:45:53 »
Nedalo by sa dat na ten externy disk autorun ktory by po pripojeni remountol ten disk s potrebnymi parametrami?
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

jmp

  • Host
Re:Jak nasdílet složku na externím disku?
« Odpověď #4 kdy: 24 Ledna 2018, 19:09:57 »
hmm, nevím jak ostatní, ale já to osobně z bezpečnostních důvodů globálně zakazuju (tedy žádné automatické spouštění kódu z vloženého média se nekoná...)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.