Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Hlášky při startu systému  (Přečteno 15939 krát)

Chiron

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Hlášky při startu systému
« kdy: 16 Ledna 2019, 13:17:58 »
Mám noťas Samsung s Kubuntu 18.04
Plasma 5.12.6
KDE 5.44.0
Qta. 5.9.5
Core 4.15.0-42 generic
OS - 64 bit

Při startu a taky při ukončení sezení mi to dnes vyhodilo tyto hlášky (obr.3). Ale jen jednou. Při restartu už se to neobjevilo. Nikdy mi to nic podobného nehlásilo.

Když už jsem u těch hlášek, tak mi to při různých příležitostech hodilo nějaké chybové hlášení. Postupně jsem dostal hlášky error 4, 5, -32... Existuje nějaký komand který by mi v konzoli vypsal tyto errory? Abych věděl, co mi chce básník říci. Man, list, info ani help nic nenašly. Jsou to systémové hlášky při startu, takže to možná s Linuxama nebude mít nic společného... CHI


dodatek - kleklo to úplně, musel jsem přes F4 recovery boot. Začínám mít pocit, že je to hw problém - snad s hdd

Damianus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
    • Ponocování
Re:Hlášky při startu systému
« Odpověď #1 kdy: 16 Ledna 2019, 16:01:41 »
Jj vypadá to na disk? Co ukazuje smart disku? Možné by to chtělo udělat kontrolu dat.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk


juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Hlášky při startu systému
« Odpověď #2 kdy: 16 Ledna 2019, 20:49:18 »
Mám noťas Samsung s Kubuntu 18.04
Plasma 5.12.6
KDE 5.44.0
Qta. 5.9.5
Core 4.15.0-42 generic
OS - 64 bit

Při startu a taky při ukončení sezení mi to dnes vyhodilo tyto hlášky (obr.3). Ale jen jednou. Při restartu už se to neobjevilo. Nikdy mi to nic podobného nehlásilo.

Když už jsem u těch hlášek, tak mi to při různých příležitostech hodilo nějaké chybové hlášení. Postupně jsem dostal hlášky error 4, 5, -32... Existuje nějaký komand který by mi v konzoli vypsal tyto errory? Abych věděl, co mi chce básník říci. Man, list, info ani help nic nenašly. Jsou to systémové hlášky při startu, takže to možná s Linuxama nebude mít nic společného... CHI


dodatek - kleklo to úplně, musel jsem přes F4 recovery boot. Začínám mít pocit, že je to hw problém - snad s hdd

Všechna (nejen chybová) hlášení najdeš v syslogu (/var/log/syslog)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.