Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: SNAP programy nevidí do druhého (nesystémového) disku  (Přečteno 1285 krát)

sagitarius

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 40
Zdravím
Používám v Ubuntu 18.04 systémový SSD a na data HDD. Problém je s programy instalovanými přes SNAP, protože ty nedokážou otevřít soubory na HDD- konkrétně Gimp 2.10 a Rawtherapee. Bohužel Gimp 2.10 není ditribuován v DEB, takže jinou možnost nemám, protože starší verze 2.8 ještě neumožňuje některé potřebné fíčury- např. bit. hloubku a pod.
V systémové složce Obrázky jsem sice vytvořil symlinky na soubory na HDD, ale stejně je nedokáže otevřít- dokáže pracovat jen se soubory na systémovém SSD.
Je prosím nějaká možnost, jak domutit ty SNAP aplikace vidět do HDD a pracovat se soubory?

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1748
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:SNAP programy nevidí do druhého (nesystémového) disku
« Odpověď #1 kdy: 24 Ledna 2019, 11:26:14 »
Gimp 2.10 *.deb, resp. má PPA, což je ještě lepší.

https://launchpad.net/~otto-kesselgulasch/+archive/ubuntu/gimp

No a k těm právům snap aplikací:

https://duckduckgo.com/?q=snap+application+permissions&t=h_&ia=web
« Poslední změna: 24 Ledna 2019, 11:29:45 od JirkaZ »

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:SNAP programy nevidí do druhého (nesystémového) disku
« Odpověď #2 kdy: 24 Ledna 2019, 14:47:25 »
Zdravím
Používám v Ubuntu 18.04 systémový SSD a na data HDD. Problém je s programy instalovanými přes SNAP, protože ty nedokážou otevřít soubory na HDD- konkrétně Gimp 2.10 a Rawtherapee. Bohužel Gimp 2.10 není ditribuován v DEB, takže jinou možnost nemám, protože starší verze 2.8 ještě neumožňuje některé potřebné fíčury- např. bit. hloubku a pod.
V systémové složce Obrázky jsem sice vytvořil symlinky na soubory na HDD, ale stejně je nedokáže otevřít- dokáže pracovat jen se soubory na systémovém SSD.
Je prosím nějaká možnost, jak domutit ty SNAP aplikace vidět do HDD a pracovat se soubory?

To souvisí s výchozím confinmentem všech "snap" aplikací. Musíš snap program nainstalovat s parametrem "classic"
Příklad:
Kód: [Vybrat]
sudo snap install název_programu --classic
Pak už budou (skoro všechna) ostatní umístění přístupná...
« Poslední změna: 24 Ledna 2019, 15:02:46 od juwa2 »

sagitarius

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 40
Re:SNAP programy nevidí do druhého (nesystémového) disku
« Odpověď #3 kdy: 20 Února 2019, 10:52:02 »
Díky pánové. Přidal jsem ten repozitář a Gimp se mi normálně aktualizoval na 2.10.
Já bohužel mám problém takovéhle věci na těch cizokrajných stránkách vyhledávat, protože neumím emericky :-[
My se holt učily rusky....

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1748
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:SNAP programy nevidí do druhého (nesystémového) disku
« Odpověď #4 kdy: 20 Února 2019, 12:17:05 »
Díky pánové. Přidal jsem ten repozitář a Gimp se mi normálně aktualizoval na 2.10.
Já bohužel mám problém takovéhle věci na těch cizokrajných stránkách vyhledávat, protože neumím emericky :-[
My se holt učily rusky....

Hmmm.....pravda, pravda, chudinky holky. Kdo má takovej fofr zvládnout. Bylo na to jen 30 let (natvrdo) a šlo to i za bolševika, souběžně s tou vnucovanou ruštinou.
« Poslední změna: 20 Února 2019, 12:22:17 od JirkaZ »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.