Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: 1Nejde mi nainstalovat 8.10 [vyřešeno],2 jak upravit oddily [vyřešeno]  (Přečteno 8923 krát)

PetrHerynk

  • Host
Re: 1Nejde mi nainstalovat 8.10 [vyřešeno],2 jak upravit oddily
« Odpověď #25 kdy: 30 Ledna 2009, 15:39:27 »
GParted najdeš na Slunečnici.

nikolas.v

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 57
Re: 1Nejde mi nainstalovat 8.10 [vyřešeno],2 jak upravit oddily (vyreseno)
« Odpověď #26 kdy: 30 Ledna 2009, 20:01:28 »
Tak se mi to podarilo  :D dik moc za pomoc od vsech
je zajimavy ze jsem skousel zbyly misto mit  na /home ale neslo to napsalo to po dvou zapisech ne free place ale neco jako unkwon proste uz s tim nemuzu pracovat
ale neva ;D
myslite ze se da zmenit vzhled v Grubu kdyz jsem mel Mandrivu byl tam tapeta a vse
NB Toshiba Portégé M800 107
Ubuntu 8.10 s Vistou
Tablet Wacom Bamboo Fun Small

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: 1Nejde mi nainstalovat 8.10 [vyřešeno],2 jak upravit oddily (vyreseno)
« Odpověď #27 kdy: 30 Ledna 2009, 20:17:03 »
Tak se mi to podarilo  :D dik moc za pomoc od vsech
je zajimavy ze jsem skousel zbyly misto mit  na /home ale neslo to napsalo to po dvou zapisech ne free place ale neco jako unkwon proste uz s tim nemuzu pracovat
ale neva ;D
myslite ze se da zmenit vzhled v Grubu kdyz jsem mel Mandrivu byl tam tapeta a vse

Dá se nastavit tapeta, je na to i nějaký nástroj, který můžeš nainstalovat - ale napamatuju - zkus pohledat.
S tím /home to je škoda - někde jsi asi udělal chybičku. Ono mít data na oddělené partition je přeci jenom praktický, v případech problémů systému. No však časem na to přijdeš  ;)

nikolas.v

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 57
Re: 1Nejde mi nainstalovat 8.10 [vyřešeno],2 jak upravit oddily (vyreseno)
« Odpověď #28 kdy: 02 Února 2009, 20:22:27 »
Už jsem na to přišel je to Systém/Správa/Správce spouštění tam pod Vzhled a motivy zavaděče si vyberu tapetu není tam ale žádná tak musim buď nainstalovat balík grub-splashimages a pak to tam přidám a je to jenom je škoda že nevim jak to vypadá
NB Toshiba Portégé M800 107
Ubuntu 8.10 s Vistou
Tablet Wacom Bamboo Fun Small

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.