Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Earth Wallpaper v realnem case  (Přečteno 26174 krát)

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Earth Wallpaper v realnem case
« Odpověď #50 kdy: 19 Ledna 2010, 13:30:05 »
Opravdu stačí jen jednořádkový skript do /etc/cron.hourly/wallpaper

Kód: [Vybrat]
wget http://www.opentopia.com/images/cams/world_sunlight_map_rectangular.jpg -O /home/svoboda/Pictures/Wallpapers/world_sunlight_map_rectangular.jpg

Každou hodinu se obrázek přepíše, Gnome je natolik inteligentní, že změnu hned registruje a zobrazenou tapetu aktualizuje. Jakýkoliv jiný postup se mi zdá zbytečně složitý.

Samozřejmě, ale ten původní skript se snaží ošetřit případ, kdy se nepovede obrázek stáhnout na první pokus.

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Re: Earth Wallpaper v realnem case
« Odpověď #51 kdy: 19 Ledna 2010, 13:31:42 »
Aha, tak to jsem nepochopil. Díky za vysvětlení.

Marvn

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 627
  • Take it easy :)
Re: Earth Wallpaper v realnem case
« Odpověď #52 kdy: 26 Ledna 2010, 01:03:51 »
ja mam na plose neco podobneho, akorat ten vysledny wallpaper se vytvori z nekolika map primo na pocitaci

vice viz. http://www.linuxexpres.cz/software/xplanet-planeta-zeme-na-vasi-plose

zabere to nejaky cas poradne nastavit, ale pak je to imo hezci
Arch Linux x64 (KDE) | KISS  :-*
"Ignorance isn't stupidity, but choosing to remain ignorant is."

Michal "The_M" Chlup

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 182
  • Who Dares Wins
Re: Earth Wallpaper v realnem case
« Odpověď #53 kdy: 05 Února 2010, 08:07:28 »
ja mam na plose neco podobneho, akorat ten vysledny wallpaper se vytvori z nekolika map primo na pocitaci

vice viz. http://www.linuxexpres.cz/software/xplanet-planeta-zeme-na-vasi-plose

zabere to nejaky cas poradne nastavit, ale pak je to imo hezci

Díky za tip. Už to mám na ploše ;D Akrát bych se Tě chtěl zeptat, zda nevíš jak udělat, aby se "koule" otáčela. ???
Protože zatím se posouvá jen poměr den/noc. Takže ve výsledku by byla koule více-méně rozdělena na 2 poloviny a otáčela by se, aby se poměr zachoval. Už jsem přemýšlel nad nějakým algoritmem, ale nic konstruktivního jsem zatím nevymyslel  :(
Díky za jakékoliv nápady.
Neptejte se "Proč bych měl chtít Linux?". Ptejte se "Proč by měl Linux chtít mne?".

Acer Extensa 5230E - Intel Celeron 900 2,2Ghz; 3GB RAM; Intel UMA 4500M; 160GB HDD + 500GB ext. HDD.  Jsem nováček, mějte prosím pochopení pro mé hloupé otázky.

Marvn

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 627
  • Take it easy :)
Re: Earth Wallpaper v realnem case
« Odpověď #54 kdy: 06 Února 2010, 08:40:54 »
ja mam na plose neco podobneho, akorat ten vysledny wallpaper se vytvori z nekolika map primo na pocitaci

vice viz. http://www.linuxexpres.cz/software/xplanet-planeta-zeme-na-vasi-plose

zabere to nejaky cas poradne nastavit, ale pak je to imo hezci

Díky za tip. Už to mám na ploše ;D Akrát bych se Tě chtěl zeptat, zda nevíš jak udělat, aby se "koule" otáčela. ???
Protože zatím se posouvá jen poměr den/noc. Takže ve výsledku by byla koule více-méně rozdělena na 2 poloviny a otáčela by se, aby se poměr zachoval. Už jsem přemýšlel nad nějakým algoritmem, ale nic konstruktivního jsem zatím nevymyslel  :(
Díky za jakékoliv nápady.

to by nemelo byt tezke. je by ten prikaz vypadal nejak takhle
xplanet -config ~/.xplanet/xplanet.cfg --num_times 1 --output ~/xplanet/xplanet.jpg --latitude +30 --longitude $long --radius 55 --geometry 1280x800

a promena $long by se na zacatku zpocitala podle aktualniho casu a postupne by klesala od +360 k +0
Arch Linux x64 (KDE) | KISS  :-*
"Ignorance isn't stupidity, but choosing to remain ignorant is."

seuss

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: Earth Wallpaper v realnem case
« Odpověď #55 kdy: 22 Února 2010, 04:40:03 »
zdravim, zajimalo by me, zda lze earth wallpaper aplikovat i do screensaveru. Mne se to nedari, zkousel jste to nekdo take?

perteus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Re: Earth Wallpaper v realnem case
« Odpověď #56 kdy: 28 Února 2010, 11:22:47 »
K výše chci uvést poznámku. Nemusím se odhlašovat. Vytvořím si na ploše spouštěč odkážu se na ten skript pak spouštěč z plochy spustím a vše pak funguje, aniž bych se musel odhlásit. Myslím, že je to jednodušší, než se odhlašovat, pokud mám rozdělanou práci. Jinak moc díky za návod  ;)

Malajda

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 96
Re: Earth Wallpaper v realnem case
« Odpověď #57 kdy: 05 Března 2010, 21:09:46 »
Na webu WEBUPD8 jsem našel tuto krásnou verzi EARTH PLANET:

Kód: [Vybrat]
http://www.webupd8.org/2010/03/earth-on-carbon-fiber-automatically.html
Na první pohled mne to zaujalo, ale vítal bych světlejší pozadí :)

Co vy na to? :)
NTB ASUS M50VC - Ubuntu 9.10 REMIX
Linux user number 506470

tayllor

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 451
Re: Earth Wallpaper v realnem case
« Odpověď #58 kdy: 06 Března 2010, 10:59:20 »
zdravim mam, len jeden dotaz :)
nebol by te obrazok v mensom meritku??? skusal som hladat ale zatial bez uspechu

pretoze pri rozliseni mojho notebooku mozem dat max 1024x768 a tak mi chyba polovica australie
HESLO DŇA: Ubuntu sa nemoze pokazit samo, pokazis si ho ty sam ;)

Malajda

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 96
Re: Earth Wallpaper v realnem case
« Odpověď #59 kdy: 06 Března 2010, 11:17:04 »
V adresáři ~/WallpaperReal/Globo_CarbonFiber
je skript GloboCarbon.sh

najdi řádky s:
Kód: [Vybrat]
convert world.jpg -crop 1600x800+800+0 +repage -resize 300 1.png
               convert 1.png -crop 300x300-15-15 +repage 1.png
               convert -size 1680x1050 xc:black -page +1082+401 1.png -page +0+0 wscarbonfiberd.png -flatten world.jpg

a změň je na své rozlišení :)
Zatím jsem to nezkoušel, ale předešlé verze(earth wallpaper v tomto topicu) fungují na tomto principu :)

Možná se dozvíš nějaké informace na stránkách projektu:
Kód: [Vybrat]
http://ubuntued.info/wallpaper-da-terra-sob-fibra-de-carbononebo rovnou na stránkách WEBUPD8:
Citace
The last command will apply the wallpaper and put the script in your startup applications. Alternatively, you may download the .zip file from Claudio's website.


Note: the wallpaper applied will have an 1680x1080 screen resolution and if you don't have this resolution and the wallpapers looks weird, you can tweak it by right clicking on your Desktop and selecting "Change Desktop background", and play with the "Style" options (for my 1980x1080 resolution I've used the "Zoom" option).
S pozdravem Malajda.
« Poslední změna: 06 Března 2010, 11:19:43 od Malajda »
NTB ASUS M50VC - Ubuntu 9.10 REMIX
Linux user number 506470

tayllor

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 451
Re: Earth Wallpaper v realnem case
« Odpověď #60 kdy: 06 Března 2010, 12:32:09 »
V adresáři ~/WallpaperReal/Globo_CarbonFiber
je skript GloboCarbon.sh

najdi řádky s:
Kód: [Vybrat]
convert world.jpg -crop 1600x800+800+0 +repage -resize 300 1.png
               convert 1.png -crop 300x300-15-15 +repage 1.png
               convert -size 1680x1050 xc:black -page +1082+401 1.png -page +0+0 wscarbonfiberd.png -flatten world.jpg

a změň je na své rozlišení :)
Zatím jsem to nezkoušel, ale předešlé verze(earth wallpaper v tomto topicu) fungují na tomto principu :)

Možná se dozvíš nějaké informace na stránkách projektu:
Kód: [Vybrat]
http://ubuntued.info/wallpaper-da-terra-sob-fibra-de-carbononebo rovnou na stránkách WEBUPD8:
Citace
The last command will apply the wallpaper and put the script in your startup applications. Alternatively, you may download the .zip file from Claudio's website.


Note: the wallpaper applied will have an 1680x1080 screen resolution and if you don't have this resolution and the wallpapers looks weird, you can tweak it by right clicking on your Desktop and selecting "Change Desktop background", and play with the "Style" options (for my 1980x1080 resolution I've used the "Zoom" option).
S pozdravem Malajda.


ja som myslel na ten povodny text od petrakis, ale skusim ten tvoj program  ;)
HESLO DŇA: Ubuntu sa nemoze pokazit samo, pokazis si ho ty sam ;)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Earth Wallpaper v realnem case
« Odpověď #61 kdy: 20 Prosince 2010, 18:10:59 »

Funguje to krásně ale stále mi vrtají hlavou dvě věci:

1. když se obrázek na serveru aktualizuje v 50 minutě a u mě v počítači jednou za hodinu, můžu mít i 1:49 starý obrázek (když se přihlásím v padesát jedna)... to by šlo asi nějak zlepšit...

2. proč osvětlená plocha zeměkoule je přibližbě stejně jasná, když by zákonitě měla být daleko osvětlenější tam, kde sluneční paprsky dopadají kolmo a pozvolna by se měl jas snižovat až do krajů. Takhle to vypadá, že prostě ráno začne během dvaceti minut slunce svítit a svítí to stejně až do setmění... :-)
Obdobně by to mělo být s tmou a měsícem, ale to už neřeším, stejně jako odlesk slunka v moři a jiných vodách...

« Poslední změna: 20 Prosince 2010, 18:12:53 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Earth Wallpaper v realnem case
« Odpověď #62 kdy: 20 Prosince 2010, 18:39:04 »
2. proč osvětlená plocha zeměkoule je přibližbě stejně jasná, když by zákonitě měla být daleko osvětlenější tam, kde sluneční paprsky dopadají kolmo a pozvolna by se měl jas snižovat až do krajů. Takhle to vypadá, že prostě ráno začne během dvaceti minut slunce svítit a svítí to stejně až do setmění... :-)
Obdobně by to mělo být s tmou a měsícem, ale to už neřeším, stejně jako odlesk slunka v moři a jiných vodách...

Země a slunce není lampa a koule v Blenderu (3Dmaxu,...) :D Atmosféra (spolu s prachem a jinými částicemi) stvětlo ze slunce rozkládá, takže je přivrácená strana země osvícená přibližně rovnoměrně.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Earth Wallpaper v realnem case
« Odpověď #63 kdy: 21 Prosince 2010, 08:29:31 »
Atmosféra (spolu s prachem a jinými částicemi) stvětlo ze slunce rozkládá, takže je přivrácená strana země osvícená přibližně rovnoměrně.

Jen jestli ty družice při snímání jas nevyrovnávají... je to divné...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Mendoza

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 74
Re: Earth Wallpaper v realnem case
« Odpověď #64 kdy: 21 Prosince 2010, 09:49:25 »
Používám tenhle wallpaper všude, kde to je možné (KDE, GNOME, W7). Ve W7 tam mám ještě do levého dolního rohu přidánu srážkovou mapu ČR (pomocí aplikace Pozadí z webky (né, nejde o online stream něčí zadnice :) )). Nejde to nějakým způsobem přidat i v GNU/Linuxu?



edit: tak nic, trochu jsem si to tu pročetl a na druhé stránce je odkaz na http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,36208.0.html.
« Poslední změna: 21 Prosince 2010, 15:38:32 od Mendoza »

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Earth Wallpaper v realnem case
« Odpověď #65 kdy: 25 Prosince 2010, 00:52:04 »
Kdyby se tu našel machr, který nemá co dělat, bylo by dobré, kdyby se snímky ukládaly do keše a když by člověk nebyl připojen k netu, zobrazovaly by se z keše včerejší snímky z aktuální hodiny. Já to nesvedu, ale ocenil bych to...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Earth Wallpaper v realnem case
« Odpověď #66 kdy: 07 Února 2011, 16:19:47 »
Kazdych 10 minut se nam pozadi bude menit dle realneho pohledu na nasi planetu

Před pár dny mi to na všech počítačích přestalo měnit tapetu. Je chyba u mě?
Nejde: http://www.opentopia.com/images/cams/world_sunlight_map_rectangular.jpg

Z jiného zdroje to sdtáhne zase jen 37 B, já se z toho snad P0S3RU!


Citace
--16:52:35--  http://static.die.net/earth/mercator/1024.jpg
           => `world.jpg'
Překládám static.die.net… 209.151.236.22
Navazuje se spojení s static.die.net|209.151.236.22|:80… spojeno.
HTTP požadavek odeslán, program čeká na odpověď ... 200 OK
Délka: 37 [image/gif]

100%[====================================>] 37            --.--K/s             

16:52:36 (2.31 MB/s) – „world.jpg“ uloženo [37/37]
« Poslední změna: 07 Února 2011, 16:55:22 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

jmp

  • Host
Re: Earth Wallpaper v realnem case
« Odpověď #67 kdy: 07 Února 2011, 17:48:05 »
co na to
Kód: [Vybrat]
file TenSoubor?

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re: Earth Wallpaper v realnem case
« Odpověď #68 kdy: 07 Února 2011, 19:33:28 »
jmp: Stáhne to GIF 1x1.

compaq: Sosej z
wget http://www.opentopia.com/images/data/sunlight/world_sunlight_map_rectangular.jpg -O /home/filip/b/wsmr.jpg
« Poslední změna: 07 Února 2011, 19:35:14 od Filip Dominec »
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

jmp

  • Host
Re: Earth Wallpaper v realnem case
« Odpověď #69 kdy: 07 Února 2011, 19:49:44 »
aha - tak takhle to reaguje jen na wget - staci mu napriklad pomoci "-U mozilla" podstrcit falesnou identifikaci a uz to stahne...

Jaga

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Earth Wallpaper v realnem case
« Odpověď #70 kdy: 25 Února 2011, 09:18:39 »
Ve skriptu je třeba poopravit zdroj obrázku mapy:
Kód: [Vybrat]
wget http://www.opentopia.com/images/data/sunlight/world_sunlight_map_rectangular.jpg -O world.jpg

Pichca

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
ACER Extensa 5220 s Lucid Lynx.
Na flash-ce Maverick Meerkat.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Earth Wallpaper v realnem case
« Odpověď #72 kdy: 05 Května 2011, 20:48:46 »
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

standa

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 279
Re:Earth Wallpaper v realnem case
« Odpověď #73 kdy: 12 Února 2012, 18:12:31 »
mě to přestalo fungovat, včera 11.2. 2012 se obrázek ještě načítal a dneska NIC, u vás je to jak ???


Kings-exclusive

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
    • Kings-exclusive
Re:Earth Wallpaper v realnem case
« Odpověď #74 kdy: 15 Února 2012, 20:29:49 »
U mě též nefunguje

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.