Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém s LibreOffice  (Přečteno 3426 krát)

Chaolinek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Problém s LibreOffice
« kdy: 11 Června 2018, 19:52:27 »
Zdravím,
jsem v Lubuntu nový, mám ho na počítači, který používám jako luxusní psací stroj (takže LibreOffice, hudba, internet, sem tam nějaký film). Všechno běží v pohodě, jen LibreOffice, který bych potřeboval používat více, mi "bliká". Nevím, jak to lépe popsat - při otevření dokumentu program "bliká" a po určité době práce přestane fungovat označování bloku textu, až musím program vypnout a znovu zapnout. Setkal se s tím někdo? Nějaká rada co s tím? Nebo nějaký jiný balík sloužící jako náhrada za Microsoft Office?
Děkuji za odpovědi a rady
Doplněno: Ještě k tomu blikání, je to takové přejíždění šedých vln (případně pásů) přes text, který se tak stává nečitelným, něco podobného mi dělala havarovaná grafika, ale ta to dělala všude, ne jen v jednom programu :)
« Poslední změna: 11 Června 2018, 19:59:56 od Chaolinek »

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Problém s LibreOffice
« Odpověď #1 kdy: 11 Června 2018, 21:31:58 »
Potíže s driverem grafiky.  Takže buď  zapátrej tímto směrem, nebo zkus doinstalovat jiné "buntu" prostředí a pak se do něj přepni. Třeba to pomůže. Ale taky se může jednat o nějaký bug v LO, vyzkoušej jinou verzi. To je tak vše co se k tomu dá na dálku říct...

Chaolinek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Problém s LibreOffice
« Odpověď #2 kdy: 22 Června 2018, 09:34:24 »
Asi to bude ono, dělá to i další náhrada za Microsoft Office. Poradí mi někdo prosím, kde sehnat drivery na grafiku? Jedná se o netbook asus X200CA - ve specifikacích je pouze Intel HD Graphic, když zadám vyhledávání, na stránkách intelu to píše, že většina Linuxů má driver integrovaný a je funkční. Což bohužel nemůžu potvrdit (Lubuntu). Zkusím ještě prohledat net, ale rada je občas rychlejší jak strýček google :)

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Re:Problém s LibreOffice
« Odpověď #3 kdy: 22 Června 2018, 10:18:59 »
Akú verziu Lubuntu a akú verziu LO máš?
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Problém s LibreOffice
« Odpověď #4 kdy: 27 Června 2018, 21:05:56 »
Zkus si pohrát v sekci vykreslování s oběma položkami - jen už neporadím, kde se to přesně najde v Lubu, ale je to tam a už mi to párkrát na slabší grafice pomohlo.
« Poslední změna: 27 Června 2018, 21:07:50 od Ventero »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Problém s LibreOffice
« Odpověď #5 kdy: 27 Června 2018, 21:10:03 »
Model tvého NTB je nepřesný - jaký máš CPU a RAM? Verze Lubu?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
Re:Problém s LibreOffice
« Odpověď #6 kdy: 29 Června 2018, 12:19:24 »
Zkus upgrade na poslední verzi Libre > https://launchpad.net/~libreoffice/+archive/ubuntu/ppa
Aj dont spíík ííngliš :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.