Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Xrdp přístup z různých zařízení  (Přečteno 2109 krát)

krasík

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Xrdp přístup z různých zařízení
« kdy: 05 Září 2018, 12:41:11 »
Dobrý den,
používám "Ubuntu 16.04.4 LTS" v kombinaci s xrdp pro vzdálený přístup. Na serveru běží instalace linuxu, přes xrdp přistupuji z Win10 zařízení. Funguje to asi podle očekávání, ale problém je v tom, že když se přihlásím pod stejným username ze zařízení1 a podruhé ze zařízení2 nevidím stejnou plochu. Měl jsem představu, že pokud např. vzdáleným přístupem spustím aplikaci ze zařízení1 a opustím sezení, tak po přihlášení ze zařízení2 uvidím plochu tak jak jsem ji opustil. Není to tak, plocha je čistá, když se ale podívám na spuštěné procesy, tak tam tu aplikaci spuštěnou ze zařízení1 vidím.... Pokud se přihlásím ze zařízení1 je plocha přesně v takovém stavu v jakém jsem ji opustil.

Je nějaké řešení?

Díky za radu.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Xrdp přístup z různých zařízení
« Odpověď #1 kdy: 05 Září 2018, 13:06:49 »
Skus ako prve zistit ci je to naozaj ten isty uzivatel. Prikaz
Kód: [Vybrat]
idZda sa mi ze v linuxe sa daju vytvorit dvaja uzivatelia s rovnakym menom ale roznym id. Ubuntu pri instalacii vytvara default id 1000.
Pripadne pozri ci ti v oboch sedeniach odkazuje plocha na rovnaky adresar. Ak mas lokalizovane ubuntu byva v nom adresar pre plochu "Plocha" ale aj "Desktop".
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

krasík

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:Xrdp přístup z různých zařízení
« Odpověď #2 kdy: 05 Září 2018, 14:06:01 »
Nevyjádřil jsem se úplně přesně. Plocha jako taková vypadá stejně (tedy ikony atp...), ale nevidím otevřené okno aplikace... , které zůstalo otevřené z předchozího sezení z jiného zařízení ale stejného username ....

Opravdu to tak vypadá, že stejný user vytváří různé "identity" - dá se tomu zabránit?
« Poslední změna: 05 Září 2018, 14:07:47 od krasík »

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Xrdp přístup z různých zařízení
« Odpověď #3 kdy: 09 Září 2018, 12:18:05 »
RDP vytváří vlastní relaci. Požavovanou akci řeší VNC. To je připojení na stávající relaci (plochu).

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

krasík

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:Xrdp přístup z různých zařízení
« Odpověď #4 kdy: 10 Září 2018, 14:11:52 »
Odzkoušel jsem VNC a je to opravdu tak, všechno funguje jak má.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.