Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Garmin nüvi 40 - GCP modul  (Přečteno 1078 krát)

Michal Novák

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Garmin nüvi 40 - GCP modul
« kdy: 25 Dubna 2014, 16:46:47 »
Ahoj lidi.
Postupně přecházím na Ubuntu 12.10* (po předešlých kusých zkušenostech) a mám problém s GCP modulem od Garminu. Okrajově vím, že by snad měl existovat neoficiální modul dostupný třeba z webu http://www.andreas-diesner.de/garminplugin/doku.php?id=installation.  Jenže další problém je v tom, že já návodům v angličtině moc nerozumím.
Je tu někdo, kdo by mi byl schopen poradit, jak mohu aktualizovat mapy a SW v Garmin nüvi 40 v Ubuntu 12.10, nebo mi poskytnout návod v češtině (ev. slovenština).
Hledal jsem i zde, ale nepodařilo se mi najít odpovídající téma. Pokud tu je, nezlobte se.


*Upřesňuji - verze 12.04 do 28.04.2014
« Poslední změna: 29 Dubna 2014, 15:49:52 od Michal Novák »

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Garmin nüvi 40 - GCP modul
« Odpověď #1 kdy: 27 Dubna 2014, 20:56:24 »
Ahoj lidi.
Postupně přecházím na Ubuntu 12.10 (po předešlých kusých zkušenostech) a mám problém s GCP modulem od Garminu. Okrajově vím, že by snad měl existovat neoficiální modul dostupný třeba z webu http://www.andreas-diesner.de/garminplugin/doku.php?id=installation.  Jenže další problém je v tom, že já návodům v angličtině moc nerozumím.
Je tu někdo, kdo by mi byl schopen poradit, jak mohu aktualizovat mapy a SW v Garmin nüvi 40 v Ubuntu 12.10, nebo mi poskytnout návod v češtině (ev. slovenština).
Hledal jsem i zde, ale nepodařilo se mi najít odpovídající téma. Pokud tu je, nezlobte se.

Pokud jde jenom o překlad, moc tam toho není. Ale chápu, že pokud nemáš s instalací programů přes apt zkušenost, je to trochu problém:

Instalace v Ubuntu

Uživatelé Ubuntu mohou postupovat jednoduše dle těchto instrukcí (po stisku tlačítka "vabrat" se text označí a stačí ho zkopírovat a vložit do terminálu):

Takže si otevři terminálové okno a vlož tam ze všeho nejdřív toto:

Kód: [Vybrat]
sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade
Pokud bude nějaká aktualizece, proveď.


Tímto přidáš repozitář s programem do svého seznamu zdrojů sw:
Kód: [Vybrat]
sudo add-apt-repository ppa:andreas-diesner/garminplugin
Tímto si aktualizuješ svůj balíčkovací systém (apt), jinak by nevěěděl o sw z nového repozitáře
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get update

Tímto konečně nainstaluješ kýžený prográmek..
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install garminplugin

Jinak dál je to na tobě, Nūvi nemám. Nevím, do čeho je to plugin, asi do FF, co jsem se díval. Kdyby něco, piš.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Michal Novák

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re:Garmin nüvi 40 - GCP modul
« Odpověď #2 kdy: 28 Dubna 2014, 18:27:15 »
Sice vše (upgrade, ...,  instalace) na druhý pokus proběhlo OK jen prohlížeč (Chromium) tvrdí, že nemůže najít GCP plugin.
Ozkouším ještě Firefoxa, ale zatím to vypadá na mojí prohru nad technikou.  ;)


Edit: tak nevím jak se mi to povedlo, ale k večeru už to fungovalo normálně - teď po povýšení na 12.10 (dotaz by byl do jiné sekce) mi zase nenaběhne ubuntu :-). Ať žijí začátečníci :-)
« Poslední změna: 29 Dubna 2014, 15:47:13 od Michal Novák »

Michal Novák

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re:Garmin nüvi 40 - GCP modul
« Odpověď #3 kdy: 29 Dubna 2014, 18:44:05 »
Jestli nemá nikdo k hlavnímu tématu už nic k dodání, považuji ho za uzavřené. Děkuji za radu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.