Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Otestujte nový vzhled Wiki  (Přečteno 18410 krát)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Otestujte nový vzhled Wiki
« kdy: 16 Ledna 2012, 19:41:24 »
Trvalo to, ale dalším webem, který se může těšit na nový motiv respektující nový design Ubuntu, je Wiki.

Nový vzhled má co nejvíce odpovídat tomu, co v současné době naleznete na Ubuntu.cz. Jedná se o upravené Light Moin Theme, za pomoc s úpravou mnohokrát děkuji Václavu Müllerovi.

Motiv ještě není nasazen, vyzkoušet jej mohou zaregistrovaní uživatelé. Nový motiv si nastavte přes Settings (pod vyhledávacím polem) → Nastavení → Oblíbené téma → "dark".

Neváhejte a chvalte, navrhujte (a nabízejte) vylepšení, připomínkujte, kritizujte atd.

[příloha smazaná administrátorem]

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Otestujte nový vzhled Wiki
« Odpověď #1 kdy: 16 Ledna 2012, 19:57:25 »
Dobré :)

Chybí obrázek/button pro "immutable page", místo toho je tam text... viz hned titulní strana

EDIT: Zbytecne velké odsazení v "rejstříku" tématu, např. http://wiki.ubuntu.cz/Ubuntu%2011.10%20release%20notes

EDIT2: "Diskuze" v menu - používá se to vůbec, nebylo by lepší to dát úplně pryč?

EDIT3: Opět hlavní stránka, logo ubuntu ve vodorovném baru- chtělo by to nové, když už jsou tam nová kubuntu a edubuntu ;)
« Poslední změna: 16 Ledna 2012, 20:11:56 od sachy »
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re:Otestujte nový vzhled Wiki
« Odpověď #2 kdy: 16 Ledna 2012, 20:16:13 »
Skvělé, máte můj *R*E*S*P*E*C*T*
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:Otestujte nový vzhled Wiki
« Odpověď #3 kdy: 16 Ledna 2012, 20:27:23 »
Dobré :)

Chybí obrázek/button pro "immutable page", místo toho je tam text... viz hned titulní strana

Tam ale nikdy nebyl obrázek. Ani v aktuálně platném motivu (ubuntu) není. Kdyžtak mi pošli screenshot, protože já jako admin ten popisek nemůžu vidět.

EDIT: Zbytecne velké odsazení v "rejstříku" tématu, např. http://wiki.ubuntu.cz/Ubuntu%2011.10%20release%20notes

Zmenšeno.

EDIT2: "Diskuze" v menu - používá se to vůbec, nebylo by lepší to dát úplně pryč?

Někdy jo.

EDIT3: Opět hlavní stránka, logo ubuntu ve vodorovném baru- chtělo by to nové, když už jsou tam nová kubuntu a edubuntu ;)

To je obsah hlavní stránky, ne motiv ;) Ale ta se bude taky měnit.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Otestujte nový vzhled Wiki
« Odpověď #4 kdy: 16 Ledna 2012, 20:55:42 »
Screenshot. Tohle dělá všude kde není možnost editace obyčejnými členy.

[příloha smazaná administrátorem]
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:Otestujte nový vzhled Wiki
« Odpověď #5 kdy: 16 Ledna 2012, 21:58:45 »
Opraveno. (Šlo jen o to, že ten text měl špatně (resp. vůbec) nastavené okraje.)

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Otestujte nový vzhled Wiki
« Odpověď #6 kdy: 16 Ledna 2012, 22:14:55 »
Chybí obrázek/button pro "immutable page", místo toho je tam text... viz hned titulní strana
Tam ale nikdy nebyl obrázek. Ani v aktuálně platném motivu (ubuntu) není. Kdyžtak mi pošli screenshot, protože já jako admin ten popisek nemůžu vidět.

Ano, pozicování už je v pořádku, ale možná by měl být text šedý (ted je černý) jako ostatní položky - nemusí být zvýrazněn když stejně nemá žádnou fci.

EDIT: Zbytecne velké odsazení v "rejstříku" tématu, např. http://wiki.ubuntu.cz/Ubuntu%2011.10%20release%20notes
Zmenšeno.

Ani ne, koukni na screenshot - navrhuji cca třetinové odsazení.

[příloha smazaná administrátorem]
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:Otestujte nový vzhled Wiki
« Odpověď #7 kdy: 17 Ledna 2012, 08:22:35 »
U mě to vypadá takhle (Firefox, Chromium).

[příloha smazaná administrátorem]

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Otestujte nový vzhled Wiki
« Odpověď #8 kdy: 17 Ledna 2012, 09:52:01 »
Starý vzhled mám na širokoúhlém displeji pěkně přes celý displej, nový vzhled "dark", o kterém je tu řeč, je jaksi 4:3. Takto bývá zvykem u určitých webů, které využívají zbylé proužky po stranách pro reklamu. Tady sice žádná není, na funkci to nemá vliv, ale rozčiluje mě to.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Otestujte nový vzhled Wiki
« Odpověď #9 kdy: 17 Ledna 2012, 12:45:47 »
U mě to vypadá takhle (Firefox, Chromium).

Ano u mě už také, možná zapracovala cache (FF12 nightly).
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Otestujte nový vzhled Wiki
« Odpověď #10 kdy: 17 Ledna 2012, 14:12:42 »
Moje připomínky:
- malé výchozí písmo
- pozadí mě mlátí do očí, kdyby bylo alespoň trochu tmavší. Ta bílá plocha je v poměru s textem totiž příliš velká.

Prozatím vše.


N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:Otestujte nový vzhled Wiki
« Odpověď #11 kdy: 18 Ledna 2012, 12:05:51 »
Starý vzhled mám na širokoúhlém displeji pěkně přes celý displej, nový vzhled "dark", o kterém je tu řeč, je jaksi 4:3. Takto bývá zvykem u určitých webů, které využívají zbylé proužky po stranách pro reklamu. Tady sice žádná není, na funkci to nemá vliv, ale rozčiluje mě to.

Starý vzhled byl s plovoucí šířkou, tenhle má napevno 980 px, stejně jako Ubuntu.cz

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:Otestujte nový vzhled Wiki
« Odpověď #12 kdy: 18 Ledna 2012, 12:07:10 »
Moje připomínky:
- malé výchozí písmo

Mně přijde akorát, je menší než původní, ale zas tak malé mi nepřijde, co na to ostatní?

- pozadí mě mlátí do očí, kdyby bylo alespoň trochu tmavší. Ta bílá plocha je v poměru s textem totiž příliš velká.

Prozatím vše.

Nevím, na oči jsem dost citlivý a nevadí mi to. Opět se ptám -- co si myslí ostatní?

nodrive

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 415
Re:Otestujte nový vzhled Wiki
« Odpověď #13 kdy: 18 Ledna 2012, 13:23:39 »
Souhlasím s Pavlem, písmo je mrňavé. Ale to se týká i www.ubuntu.cz. Dle průzkumu Dobrého webu je dobře čitelné až od 14 px. To stávající tipuji tak na 11 px.

Jinak nikde nevídím "RecentChanges".

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:Otestujte nový vzhled Wiki
« Odpověď #14 kdy: 18 Ledna 2012, 13:47:23 »
Souhlasím s Pavlem, písmo je mrňavé. Ale to se týká i www.ubuntu.cz. Dle průzkumu Dobrého webu je dobře čitelné až od 14 px. To stávající tipuji tak na 11 px.

Dobrá, nebudu se hádat s dobrým webem, nastavil jsem čtrnáctku :)

Jinak nikde nevídím "RecentChanges".

http://wiki.ubuntu.cz/RecentChanges

Akorát již není odkaz na hlavní stránce, ale jestli je tak důležitý...

nodrive

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 415
Re:Otestujte nový vzhled Wiki
« Odpověď #15 kdy: 18 Ledna 2012, 14:14:38 »
Souhlasím s Pavlem, písmo je mrňavé. Ale to se týká i www.ubuntu.cz. Dle průzkumu Dobrého webu je dobře čitelné až od 14 px. To stávající tipuji tak na 11 px.

Dobrá, nebudu se hádat s dobrým webem, nastavil jsem čtrnáctku :)

Navrhnout rovnou 14 px jsem neměl odvahu. :) Ale když si troufáš. :) Snad se to nebude prát s nastavenou velikostí nadpisů, a tak...

Nešlo by teda písmo zvětšit i pro www.ubuntu.cz, blog.ubuntu.cz a tak? Tam je taky malé...

Jinak nikde nevídím "RecentChanges".

http://wiki.ubuntu.cz/RecentChanges

Akorát již není odkaz na hlavní stránce, ale jestli je tak důležitý...

Asi to není moc důležité. Ale já jsem se o té funkci dozvěděl právě z toho odkazu...

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:Otestujte nový vzhled Wiki
« Odpověď #16 kdy: 19 Ledna 2012, 13:17:39 »
Nešlo by teda písmo zvětšit i pro www.ubuntu.cz, blog.ubuntu.cz a tak? Tam je taky malé...

Na Ubuntu.cz je trochu víc textu a různých plovoucích blbinek, takže tam bych "jen tak" něco nepřenastavoval, ale až na to budu mít víc času (nebo se najde nějaký dobrovolník), tak by se s tím taky dalo něco udělat. Blog by obecně potřebovat pořádný facelift.

Asi to není moc důležité. Ale já jsem se o té funkci dozvěděl právě z toho odkazu...

No, moh' bych to tam někam přidat, až zjistím jak :)

nodrive

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 415
Re:Otestujte nový vzhled Wiki
« Odpověď #17 kdy: 19 Ledna 2012, 19:23:26 »
Citace: Vojtěch Trefný
Blog by obecně potřebovat pořádný facelift.

Blog se mi líbí, tak jak je.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:Otestujte nový vzhled Wiki
« Odpověď #18 kdy: 20 Ledna 2012, 14:16:10 »
Už máme i odkaz na Recent Changes. Ještě nějaké připomínky k Wiki nebo můžeme tento vzhled nasadit?

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Otestujte nový vzhled Wiki
« Odpověď #19 kdy: 20 Ledna 2012, 14:51:16 »
Celkově to vypadá parádně.

Jen se zeptám. Hledat bude už jen jedna možnost? Zatím tomu je Stránky nebo Text.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:Otestujte nový vzhled Wiki
« Odpověď #20 kdy: 20 Ledna 2012, 16:07:55 »
Osobně nevím, jak moc se to fulltextové vyhledávání používá, ale myslím, že moc ne.

Teď to defaultně hledá v názvech stránek (a je to dost rychlé a myslím, že většinou i "přesné") a ve výsledcích vyhledávání je odkaz na vyhledání toho samého fulltextově.

[příloha smazaná administrátorem]

Kamil Hanus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 221
    • kamilhanus.cz
Re:Otestujte nový vzhled Wiki
« Odpověď #21 kdy: 22 Ledna 2012, 16:30:16 »
Vzhled je úžasný! ;) Měl bych jen připomínku k vyhledávacímu políčku, na všech třech stránkách (Ubuntu.cz, Wiki a Blog) má různou šířku i text

[příloha smazaná administrátorem]
Only wimps use tape backup: _real_ men just upload their important stuff on ftp, and let the rest of the world mirror it ;)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:Otestujte nový vzhled Wiki
« Odpověď #22 kdy: 22 Ledna 2012, 17:47:07 »
O tom vím. Resp. jen o nesrovnalosti Wiki-Ubuntu.cz Mně osobně se vyhledávací pole na Ubuntu.cz zobrazuje v každém prohlížeči trochu jinak velké, takže na Wiki je napozicované podle toho, jak se mi zobrazuje ve Firefoxu a tam to mám u obou stejné :)

Nechť někdo, kdo umí lépe v CSS než já, to najde a opraví. Vstupují do toho ovšem takové úchylárny, jako například, že text "hledat" na Wiki není text, ale obrázek apod.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:Otestujte nový vzhled Wiki
« Odpověď #23 kdy: 25 Ledna 2012, 12:17:09 »
Tak jest nasazeno.

jmp

  • Host
Re:Otestujte nový vzhled Wiki
« Odpověď #24 kdy: 25 Ledna 2012, 12:22:00 »
dobre...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.