Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: výběr ntb.  (Přečteno 4911 krát)

Petr Dvořák.

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:výběr ntb.
« Odpověď #1 kdy: 17 Dubna 2015, 07:21:46 »
To uz tady dlouho nebylo... a ucel bys taky moh rict... ale kazdopadne lenovu se vyhni obloukem.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Petr Dvořák.

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Re:výběr ntb.
« Odpověď #2 kdy: 17 Dubna 2015, 07:46:07 »
Běžné kancelářské práce, film, hudba. Děkuji, Lenovo tedy vynechám.

Krizacek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 63
Re:výběr ntb.
« Odpověď #3 kdy: 17 Dubna 2015, 08:50:44 »
Rád bych se k úvodní otázce připojil, proč ne Lenovo. Špatná značka (poruchová) nebo hardware nepodporuje Linux?
Já osobně několik let vlasním stolní počítač Lenovo H410e a neměl jsem s ním problém ani na Windows a teď přes rok na něm mám Ubuntu. Viz - http://www.czc.cz/lenovo-ideacentre-h410e-cerna_4/103494/produkt

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:výběr ntb.
« Odpověď #4 kdy: 17 Dubna 2015, 09:26:01 »
Nevymenitelne komponenty, zpraseny BIOS, SSL MITM na predinstalovanych strojich...
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:výběr ntb.
« Odpověď #5 kdy: 17 Dubna 2015, 13:58:45 »
Podle toho co čtu tady na fóru, tak u Lenova příliš záleží na tom jaký kus dostaneš. Některé jdou jako hodinky a na některých nejde fůra věcí rozeběhnou i kdyby si se na hlavu stavěl.
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:výběr ntb.
« Odpověď #6 kdy: 17 Dubna 2015, 15:08:32 »
To uz tady dlouho nebylo... a ucel bys taky moh rict... ale kazdopadne lenovu se vyhni obloukem.
jdi uz nekam s timhle generickym bullshitem !!!!!

ja mam naopak moje poradi 1-2) lenovo, dell, 3) vse dalsi a necpu to timhle zpusobem nikomu, naopak ten thinkpad je jeden z nejlepsich notasu jaky jsou na trhu (a ze jsem jich mel v poslednich X letech nekolik - ackoliv tenhle je spise historickej)
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:výběr ntb.
« Odpověď #7 kdy: 17 Dubna 2015, 17:26:05 »
To uz tady dlouho nebylo... a ucel bys taky moh rict... ale kazdopadne lenovu se vyhni obloukem.
jdi uz nekam s timhle generickym bullshitem !!!!!

ja mam naopak moje poradi 1-2) lenovo, dell, 3) vse dalsi a necpu to timhle zpusobem nikomu, naopak ten thinkpad je jeden z nejlepsich notasu jaky jsou na trhu (a ze jsem jich mel v poslednich X letech nekolik - ackoliv tenhle je spise historickej)

Jdi uz nekam s generickym bullshitem ifconfig/ip  :P

A na tom, ze thinkpady byly kvalitni notasy (nez je nekdo zprasil) se shodnem.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:výběr ntb.
« Odpověď #8 kdy: 17 Dubna 2015, 17:32:01 »
To uz tady dlouho nebylo... a ucel bys taky moh rict... ale kazdopadne lenovu se vyhni obloukem.
jdi uz nekam s timhle generickym bullshitem !!!!!

ja mam naopak moje poradi 1-2) lenovo, dell, 3) vse dalsi a necpu to timhle zpusobem nikomu, naopak ten thinkpad je jeden z nejlepsich notasu jaky jsou na trhu (a ze jsem jich mel v poslednich X letech nekolik - ackoliv tenhle je spise historickej)

Jdi uz nekam s generickym bullshitem ifconfig/ip  :P

A na tom, ze thinkpady byly kvalitni notasy (nez je nekdo zprasil) se shodnem.

https://dougvitale.wordpress.com/2011/12/21/deprecated-linux-networking-commands-and-their-replacements/#ifconfig

ale fuj ... vymysli neco lepsiho ... na tom, ze je ifconfig deprecated (a emuluje ip) se shoduje celej svet
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

Petr Dvořák.

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Re:výběr ntb.
« Odpověď #9 kdy: 17 Dubna 2015, 18:15:14 »
Děkuju za Vaše reakce. Vyberu si Dell. Pěkný večer.

Jogi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 139
  • Netrpím šílenstvím, užívám si ho !
    • Jogiho.cz
Re:výběr ntb.
« Odpověď #10 kdy: 16 Května 2015, 10:34:27 »
Vážení,
opravdu je tak špatné Lenovo?
Vlastním ThinkPad R500 a chválím ho už 6 let, lepší stroj jsem nikdy neviděl.
A právě před prázdninami bych rád koupil nový noťas do práce, Lenovo ThinkPad L450, konkrétně tento model http://notebooky.heureka.cz/lenovo-thinkpad-l450-20dt0000mc/ a docela jste mě zaskočil. To ty číňani tak zmastili? R500 byl ještě vyroben v USA, vím že to přešlo do číny, ale i tak jsem si říkal, že si ho koupím, protože ani třeba s Ubuntu jsem nikdy neměl vážné problémy :/.
Lenovo ThinkPad L450 [ Ubutnu 14.04 64bit ]
Lenovo ThinkPad R500 [ Ubuntu 16.04 64bit ]

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:výběr ntb.
« Odpověď #11 kdy: 16 Května 2015, 10:59:46 »
Mám Lenovo a naprosto bez problémů, jakákoliv distribuce na tom běží ihned po instalaci, vč. intelácké grafiky a wifiny.
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Jogi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 139
  • Netrpím šílenstvím, užívám si ho !
    • Jogiho.cz
Re:výběr ntb.
« Odpověď #12 kdy: 16 Května 2015, 11:13:27 »
Díky, tak su zas klidný, trochu mě vystresoval Martin, jako administrátor, že lenovo rozhodně ne :).

Měl bych na vás ještě jeden dotaz, máte zkušenosti s nákupem bez OS, nebo kupujete s Win a potom přeinstalujete doma ? Měl jsem za to, že bez OS ušetřím, ale spíš mám pocit, že si připlatím, že to není tak běžné.

Ještě jsem zvažoval nákup v zahraničí na území EU, dalo by se tak ušetřit až 5tisíc, ale zůstanu u lokálních distribucí, přeci jenom se bojím problematické reklamace. Například v Británii mají často Lenova přímo s Ubuntu a u nás na to asi není trh.
Lenovo ThinkPad L450 [ Ubutnu 14.04 64bit ]
Lenovo ThinkPad R500 [ Ubuntu 16.04 64bit ]

Petr Dvořák.

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Re:výběr ntb.
« Odpověď #13 kdy: 16 Května 2015, 12:25:07 »
Díky, tak su zas klidný, trochu mě vystresoval Martin, jako administrátor, že lenovo rozhodně ne :).

Měl bych na vás ještě jeden dotaz, máte zkušenosti s nákupem bez OS, nebo kupujete s Win a potom přeinstalujete doma ? Měl jsem za to, že bez OS ušetřím, ale spíš mám pocit, že si připlatím, že to není tak běžné.

Ještě jsem zvažoval nákup v zahraničí na území EU, dalo by se tak ušetřit až 5tisíc, ale zůstanu u lokálních distribucí, přeci jenom se bojím problematické reklamace. Například v Británii mají často Lenova přímo s Ubuntu a u nás na to asi není trh.

Většinou rodině kupuji předváděcí ntb s 24 měsíční zárukou. Výběr je docela velký. Poslal jsem Vám zprávu s tipy na obchody. Hp co jsem měl vyhlídnuté, jako předváděcí – cca 1200kč.
« Poslední změna: 16 Května 2015, 13:55:25 od Petr Dvořák. »

Jogi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 139
  • Netrpím šílenstvím, užívám si ho !
    • Jogiho.cz
Re:výběr ntb.
« Odpověď #14 kdy: 16 Května 2015, 13:08:29 »
Mrknu na to, moc děkuji.
Lenovo ThinkPad L450 [ Ubutnu 14.04 64bit ]
Lenovo ThinkPad R500 [ Ubuntu 16.04 64bit ]

Jan Skořepa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
    • JaSovy stránky
Re:výběr ntb.
« Odpověď #15 kdy: 16 Května 2015, 17:24:41 »
Taky já mám s notebooky Lenovo (IBM) a DELL dobré zkušenosti - když bych si měl kupovat, tak bych si určitě vybíral mezi těmito dvěma značkami. :)
MB ASUS P5KPL/EPU - CPU Pentium(R) Dual-Core E5300 2600 MHz - RAM 4 GB DDR2 - GK GIGABYTE GeForce 8400 GS - OS Debian Stable (64bit)

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:výběr ntb.
« Odpověď #16 kdy: 16 Května 2015, 20:22:00 »
Díky, tak su zas klidný, trochu mě vystresoval Martin, jako administrátor, že lenovo rozhodně ne :).

Měl bych na vás ještě jeden dotaz, máte zkušenosti s nákupem bez OS, nebo kupujete s Win a potom přeinstalujete doma ? Měl jsem za to, že bez OS ušetřím, ale spíš mám pocit, že si připlatím, že to není tak běžné.

Ještě jsem zvažoval nákup v zahraničí na území EU, dalo by se tak ušetřit až 5tisíc, ale zůstanu u lokálních distribucí, přeci jenom se bojím problematické reklamace. Například v Británii mají často Lenova přímo s Ubuntu a u nás na to asi není trh.
Samozřejmě nákup ntb bez OS, proč platit Redmontu za něco, co nechci a hned bych to musel mazat???
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Petr Dvořák.

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Re:výběr ntb.
« Odpověď #17 kdy: 17 Května 2015, 12:36:51 »
Když sem koupil předváděcí s win7, ntb byl levnejší než bez os. Jen baterie byla cca na 97%. Což je maličkost ;)- Je to každého věc jak to vidí.... .

Jogi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 139
  • Netrpím šílenstvím, užívám si ho !
    • Jogiho.cz
Re:výběr ntb.
« Odpověď #18 kdy: 17 Května 2015, 13:10:53 »
No jako, nejde mě o to co je lepší, jsem jednoznačně zastáncem "bez OS", jenže kdo ta dneska nabízí. Procházel jsem hlavní obchody u kterých mám zkušenosti czc, tsbohemia, alza, comfor, vždy jen s win. Takže otázku bych spíš upřesnil, jestli vy osobně neznáte nějaké obchody, kde se to dá koupit bez OS a zároveň levněji, protože na druhou stranu jsem nb bez OS našel, ale cena byla shodná, toš to si už můžu koupit s win a pak to prodat za pivo kámošům :) .
Lenovo ThinkPad L450 [ Ubutnu 14.04 64bit ]
Lenovo ThinkPad R500 [ Ubuntu 16.04 64bit ]

Petr Dvořák.

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Re:výběr ntb.
« Odpověď #19 kdy: 17 Května 2015, 15:32:41 »
Ty předváděcí modely Vás neoslovily? Giga.... mívají, ale mají vždy rychle rozprodáno :/.

Jogi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 139
  • Netrpím šílenstvím, užívám si ho !
    • Jogiho.cz
Re:výběr ntb.
« Odpověď #20 kdy: 18 Května 2015, 14:06:44 »
Minimálně měsíc nebudu mít ještě peníze, takže jsem se ještě nerozhodnul. Navíc nb chcu mít zase aspoň na 5let práce, takže moc slevovat z požadavkům nechci. Mají tam lákavé ceny, takže se ještě rozmyslím, třeba to T530 ve výprodeji, ale právě zas tam není SSD, takže to bude pomalejší apod. No prostě v tomto jsem se ještě nerozhodnul, tak nevím kde to koupím :).
Lenovo ThinkPad L450 [ Ubutnu 14.04 64bit ]
Lenovo ThinkPad R500 [ Ubuntu 16.04 64bit ]

Petr Dvořák.

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Re:výběr ntb.
« Odpověď #21 kdy: 18 Května 2015, 23:31:24 »
Chápu, mne je jedno jestli ssd disk atd. Hlavně že dělá co chcu. Ale každý to máme jinak. Tak šťastnou ruku s výběrem.

Jogi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 139
  • Netrpím šílenstvím, užívám si ho !
    • Jogiho.cz
Re:výběr ntb.
« Odpověď #22 kdy: 26 Června 2015, 21:50:01 »
Tak vážení nakoupeno a nainstalováno.... nakonec vyhrál Lenovo L450 s SSD.
Instalace Ubuntu asi 3minutky, úžasná rychlost, displey i výdrž baterie (cca 4-5h při středním vytížení). Ubuntu šlape bezproblémů (jen jsem zatím odinstaloval čtečku prstů, nějak mě to nepracovalo správně).

Děkuji všem za rady.
Lenovo ThinkPad L450 [ Ubutnu 14.04 64bit ]
Lenovo ThinkPad R500 [ Ubuntu 16.04 64bit ]

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:výběr ntb.
« Odpověď #23 kdy: 27 Června 2015, 15:07:57 »
tak si nezapomen zkontrolovat, ze mas zaplej trim a ty oddily jsou **alignovany (zarovnany)
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

uusi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re:výběr ntb.
« Odpověď #24 kdy: 23 Října 2015, 21:50:45 »
Kluci a moje pořadí je Lenovo , Lenovo potom nějaké HP a Toshiba . Prostě mám takové zkušenosti a nejhorší moje zkušenost byla Fujitsu Siemens.Ten přežil záruku asi o měsíc . Naopak třeba takové HP6710 frčí jako nové snad od roku 2008 a dobře včetně fullHD občasného střihu videa s videokamery 1080 ! No s toho křemíkového halaburdí co mívám kolem prostě tvrdím Lenovo , Lenovo a potom třeba HP , ale žádné ořezávátko , musí to být stroj zátěžový to u Lenova fungují lépe i ty levnější a hlavně něco vydrží.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.