Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak nainstalovat ovladač na procesor intel a integrovanou grafickou kartu  (Přečteno 1718 krát)

petr.v

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Ahoj, chci se zeptat jak na Ubuntu 14.04 nainstaluju ovladač pro integrovanou grafickou kartu od Intelu.

Tzn procesor mám Intel® Core™ i5-2500 CPU @ 3.30GHz × 4 - integrovaná graficka karta tam je Intel HD Graphics 2000.
Jak nainstaluju nejnovější ovladač pro tuto grafiku ? Hledal jsem na oficiálních stránkách intelu ale nějak jsem se nedohledal. Pro Windows je tam utilitla která ten ovladač sama doinstaluje dle verze grafické karty, ale pro linux nic takového není.

Díky

Savalas

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 409
Bych mel taky dotaz, a co ti nefunguje ze patras po ovladaci?
Kubuntu 18.04/AMD RYZEN 5 3600, Asus PRIME X370-PRO, ASUS DUAL GeForce RTX2060S O8G EVO, RAM Kingston 2x16GB DDR4 2666MHz CL16, 2xWD Caviar Blue 1TB+Seagate BarraCuda 2TB/LVM mirror, Samsung 970 EVO PLUS 250GB, Seasonic M12II-620 Evo, Evolveo Sigma T2, DVD-R/+R Asus DRW-24D5MT, APC Back-UPS ES 700, Eizo EV2450

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Ahoj, chci se zeptat jak na Ubuntu 14.04 nainstaluju ovladač pro integrovanou grafickou kartu od Intelu.

Tzn procesor mám Intel® Core™ i5-2500 CPU @ 3.30GHz × 4 - integrovaná graficka karta tam je Intel HD Graphics 2000.
Jak nainstaluju nejnovější ovladač pro tuto grafiku ? Hledal jsem na oficiálních stránkách intelu ale nějak jsem se nedohledal. Pro Windows je tam utilitla která ten ovladač sama doinstaluje dle verze grafické karty, ale pro linux nic takového není.

Díky

Ovladače na Intel, včetně integrované grafiky jsou již v jádru, tudíž je máš nainstalované  ;)
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.